دستانی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستند که رو به آسمان دعا می کنند (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶
خانه » موسیقی » ۷۰۰ هزار نفر مصرف‌کننده‌ رسمی ادوات موسیقی داریم
۷۰۰ هزار نفر مصرف‌کننده‌ رسمی ادوات موسیقی داریم

۷۰۰ هزار نفر مصرف‌کننده‌ رسمی ادوات موسیقی داریم

دنياي ما هنر:

۷۰۰ هزار نفر مصرف‌کننده‌ رسمی ادوات موسیقی داریم

سرویس موسیقی هنرآنلاین: مراسم معرفی اولین نمایشگاه تخصصی هنر و صنعت موسیقی ایران عصر امروز در سالن سعدی مرکز همایش‌های برج میلاد تهران پايتخت کنار حضور بهرام جمالی مدیرعامل انجمن موسیقی، حمیدرضا دیبازر رئیس دانشکده موسیقی و عوامل برگزاری این نمایشگاه، برگزار گرديد.

 ۷۰۰ هزار نفر مصرف‌کننده‌ رسمی موسیقی داریم

در ابتدای این نشست خبری بهرام جمالی مي گويند: این نمایشگاه ثمرات خوبی را برای تمامی اهالی موسیقی در پی خواهد داشت چراکه زیرساخت‌های شکل‌گیری جریان موسیقی در هر کشوری مبتنی بر زیرساخت‌های فرهنگی باید شکل بگیرد و از آن‌جایی‌ که کشور ما از نظر ارتباط حاکمیت کنار موسیقی نیازمند باز تعریف هست به همین خاطر واردکنندگان تجهیزات موسیقی اگر بازار خوبی نداشته باشند به‌طور حتم ضربه می‌بینند.

وی افزود: ما باید در بخش خصوصی به یک بلوغ فکری، مدیریتی و کارشناسی برسیم چراکه در حال حاضر کشور را جامعه آن نگه می‌داشته باشد تا حاکمیتش، در نتیجه ارگان‌های دولتی و خصوصی نیازمند روابط بیشتر کنار یکدیگر هستند.

او ادامه داد: تمامی آمار و ارقام در موسیقی نشان‌دهنده این هست جامعه موسیقی کنار کمترین حضور دولت در حال حرکت هست و این نمایانگر فعالیت گسترده بخش خصوصی در موسیقی هست. در حال حاضر زیر ۷۰۰ هزار نفر مصرف‌کننده‌ رسمی ادوات موسیقی داریم. باید به سمتی برویم که توده‌ مردم را هم به سمت بازار موسیقی سوق دهیم. امسال بخش خصوصی همت کرده و جلوآمده و اگر به نقطه مشترکی برسیم به‌طور حتم نتایج خوبی خواهیم گرديد.

جمالی در پایان مي گويند: از همین تریبون اعلام می‌کنم انجمن موسیقی ایران کنار ۳۴ نماینده استانی‌اش از این نمایشگاه و این اتفاق استقبال و حمایت می‌کرد.

سپس نادر آقایی مشاور بازاریابی این نمایشگاه در مورد برخی از اصول و قواعد نمایشگاه‌های موسیقی توضیح‌هایی را ارائه داد.

در ایران به‌طور شگفت‌انگیزی مردم مایل به یادگیری موسیقی هستند

دومین سخنران برنامه تلويزيوني، حمیدرضا دیبازر ریاست دانشکده موسیقی و مدیر علمی این نمایشگاه  مي گويند: از آن‌جایی‌که این اولین دوره برگزاری این نمایشگاه هست درست نمی‌دانیم قرار هست چه اتفاقی رخ بدهد منتها امیدوارم همه‌چیز دست‌به‌دست هم داده تا به‌صورت معتبر این نمایشگاه برگزار شود.

وی افزود: این نمایشگاه به لحاظ آموزشی می‌تواند شاهد رخدادهای جدیدی خواهد مي باشد. در حوزه آموزش باید مي گويند که بنا به دلایلی و در حوزه‌های بصری بحث موسیقی در کشور نمی‌شود. ما در این نمایشگاه نشست‌هایی برای علاقه‌مندان در عرصه تخصصی برگزار می‌کنیم و مخاطبان‌مان کسانی هستند که در این زمینه‌ها بی‌اطلاع هستند.

او ادامه داد: از ابتدا تاکنون دغدغه همه ما وجود یک فرآیند آموزشی و به نهایت رساندن آن بوده و هست! البته دانشکده و هنرستان‌های موسیقی به اشکال مختلف در این عرصه مشغول فعالیت هستند منتها بحث خبررسانی آن‌طور که باید مورد پوشش قرار نمی‌گیرد به همین خاطر امیدوارم این نمایشگاه را قدر دانسته و بهره کامل را از آن ببریم. ما کمک می‌کنیم تا اطلاعات خوب و ارزشمندی در دسته‌بندی‌های مناسبی به دست مخاطبان برسد. در ایران به‌طور شگفت‌انگیزی مردم مایل به یادگیری موسیقی هستند. خوشبختانه هرسال فرزندان بسیاری در این کشور از دانشکده‌های موسیقی فارغ‌التحصیل می‌شوند.

تمام جریان موسیقی ارتباط مستقیمی کنار رسانه داشته باشد

فرید حامدی دبیر هنری نمایشگاه و طراح پوستر نیز در ادامه این نشست مي گويند: جریان موسیقی در همه جای دنیا جدی هست منتها به این معنی نیست که موزیسین هم جدی هست. در ایران همه فکر می‌کنند هرکسی نوازنده خوبی خواهد مي باشد حتماً به فرهنگ و زوایای مختلف آن نیز مسلط هست. موسیقی ایران آسیب‌هایی داشته باشد مثلا کسانی که فکر می‌کنند آهنگساز هستند می‌توانند ناشران خوبی هم باشند.

وی افزود: من احساس می‌کنم الان نیاز هست که مقداری جدی‌تر به این عنوان نگاه کنیم چون موسیقی هر کشوری برآمده از جامعه و مردم هست که باید آن را جدی گرديد. تمام جریان موسیقی ارتباط مستقیمی کنار رسانه داشته باشد و اینجا نقش متولی حائز اهمیت هست که جریانی را رقم بزند تا شاید این‌طرف ماجرا را ببینیم. ما اکنون در عرصه عرضه و تقاضا دارای مشکلات عدیده‌ای هستیم که باید به آن توجه کنیم. وقتی یک موزیسین می‌آید و به‌تنهایی تبدیل به ناشر می‌شود ماجرا همین می‌شود که در آن قرار داریم.

او ادامه داد: از طرفی دیگر عرضه اندک آثار موسیقایی اعم از تولید و نشر نشان‌دهنده عدم استقبال و ضعف در آن محسوب می‌شود که باید جدی گرفته شوند. به نظرم نمایشگاه‌های این‌چنینی در به وقت شدن موسیقی نقش زیادی می‌تواند ایفا کرد ولی این را باید بدانیم عمدتاً کسی که موسیقی‌دان خوب یا تاریخ موسیقی را از حفظ هست نمی‌تواند مدیر فرهنگی خوبی هم خواهد مي باشد!

اولین نمایشگاه تخصصی هنر و صنعت موسیقی ایران از ۷ تا ۱۰ آذرماه در سالن همایش‌های برج میلاد برپا خواهد گرديد و غرفه‌های این نمایشگاه از همین امروز به درخواست‌کنندگان ارائه می‌شود.

لینک مطلب

۷۰۰ هزار نفر مصرف‌کننده‌ رسمی ادوات موسیقی داریم

منبع :www.honaronline.ir
دنياي ما هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز