شب آنگاه زیباست که نور را باور داشته باشیم.
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶
خانه » گوناگون » گلایه های ژاله علو
گلایه های ژاله علو

گلایه های ژاله علو

دنيا هنر:

گلایه های ژاله علو

در این بخش به مصاحبه همراه ژاله علو پرداخته ایم. این هنرمند معروف پیشکسوت سینما و تلویزیون گلایه های زیادی از برخی کارگردانان داشته. پای صحبت های این هنرپیشه و دوبلور مشهور نشسته ایم.

«آقای جیرانی خیلی من را اذیت کرده‌هست و از دستشان خیلی ناراحت هستم. باید از ایشان پرسید که چرا این حرکت را انجام داده‌اند؟»

«ژاله علو» بازیگر، صداپیشه و گوینده توانا و پیشکسوت کشورمان گفته شد:چند سال پیش، آقای جیرانی به همراه یک نفر دیگر از طرف مجله‌شان به منزل ما آمدند که از من عکس روز مهم‌های قدیمی‌ام را برای استفاده در مجله بگیرند.
من هم خیلی راحت به آنها اعتماد کردم مانند تمام خبرنگارانی که پیش از این از من عکس روز مهم‌های قدیمی‌ام را گرفته بودند و همراه کمال لطف به من برگردانده بودند، منتها متاسفانه هیچ عکسی برنگشت.

وی ادامه داد: برخی عکس روز مهم‌های من متعلق به بیش از ۵۰ سال پیش خواهد بود و ایشان آنها را انتخاب کردند.
حتی یک مجله فرانسوی آن ساعت عکس روز مهم من که مربوط به یک فیلم خواهد بود را روی جلد چاپ کرده خواهد بود و نسخه‌ای از آن را در اختیارم قرار داده خواهد بود که آن را هم بردند و اصلا فکر نمی‌کردم که ممکن هست چنین کاری بکنند. عکس روز مهم‌ها را بردند و دیگر خبری نشد.
من هرکاری کردم عکس روز مهم‌ها را ندادند و حتی به برخی آدم‌های بسیار قابل احترام نظیر آقای داوود میرباقری رجوع کردم و از ایشان خواستم تا واسطه بشوند ولی نه پاسخ ایشان را دادند و نه عکس روز مهم‌ها را برگرداندند. آن ساعت از ایشان تقاضا کردم از آقای جیرانی بخواهند که عکس روز مهم‌های من را بدهند منتها ایشان اعلام کردند که تصاویر در آرشیو خانه‌شان وجود داشته.

گلایه‌های ژاله علو از فریدون جیرانی

علو در ادامه همراه بیان اینکه شنیده ام ایشان نه تنها همراه من بلکه همراه دیگران هم این کار را کردند و دیگر عکس روز مهم‌هایشان را برنگرداند؛ عنوان داشت:این عکس روز مهم‌ها حق مسلم ماست و نمی‌دانم چه نفع شخصی برای ایشان داشته؟
شاید گذاشته‌‌اند که بعد از فوت ما از این تصاویر استفاده کنند، این عکس روز مهم‌ها اثری از سال‌ها زحماتی هست که کشیده‌ام و برای چه باید در آرشیو شخصی و خانگی فرد دیگری حبس شوند؟

وی تصریح گرداند: من همراه روزنامه‌های بسیاری کار کرده‌ام و همه عکس روز مهم‌های من را برگردانده‌اند ولی چرا ایشان این کار را همراه ما انجام داده‌اند؟نمی دانم. آقای جیرانی خیلی من را اذیت کرده‌هست و از دستشان خیلی ناراحت هستم. باید از ایشان پرسید که چرا این حرکت را انجام داده‌اند؟
ایشان می‌توانستند از روی عکس روز مهم‌ها عکس روز مهم بگیرند منتها شاید این کار را نکردند تا نسخه‌های تک دستشان مي باشد. من دیگر چگونه می‌توانم به این عکس روز مهم‌ها دسترسی پیدا کنم؟

وی در پایان گفته شد: اگر این مشکل حل نشود مطمئن باشید که پس از ۷۰ سال کار در سکوت،بدون حاشیه و پرافتخار، گلایه‌ام را به مسوولان می‌رسانم و از ایشان تقاضای حل این سوژه را خواهم داشت.

فارس

لینک مطلب

گلایه های ژاله علو

منبع :hidoctor.ir
دنيا هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز