کامیابی تنها در این است که بتوانی زندگی را به شیوه خودسپری کنی.
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶
خانه » موسیقی » کنسرت همنوازی محمدامین اکبرپور و مهرزاد هویدا در نیاوران
کنسرت همنوازی محمدامین اکبرپور و مهرزاد هویدا در نیاوران

کنسرت همنوازی محمدامین اکبرپور و مهرزاد هویدا در نیاوران

دنيا هنر:

کنسرت همنوازی محمدامین اکبرپور و مهرزاد هویدا در نیاوران

به گزارش هنرآنلاین، کنسرت همنوازی تار و سه تار محمدامین اکبرپور و دف مهرزاد هیودا در دو بخش اجرا می‌شود؛ بخش اول همنوازی تار و دف در آواز بیات اصفهان و در بخش دوم همنوازی سه‌تار و دف در دستگاه نوا همراه اشعاری از مولانا اجرا می‌شود. قطعات هر دو بخش به صورت اجرا می‌شود و تصنیف‌ها و ضربی‌ها از ساخته‌های محمدامین اکبرپور، نوازندۀ تار و سه‌تار، اند. این دو هنرور پیش از این در دی ماه سال گذشته اجرایی همراه نام “آب، خاک، پروانه” در فرهنگسرای نیاوران برگزار کردند که مورد استقبال علاقمندان قرار شد. 

محمدامین اکبرپور، متولد اهواز، کارشناس موسیقی از دانشگاه هنر و معماری، آهنگساز و نوازندۀ تار و سه‌تار اند. او نزد استادانی چون داریوش طلایی، داریوش پیرنیاکان، کیوان ساکت، زیدالله طلوعی و محمدرضا لطفی به فراگیری تار و سه‌تار پرداخته و آلبوم‌هایی همراه آهنگسازی او منتشر شده که عبارتند از: “سینۀ مشروح”، “گلفرش”، “نصیرخانی”، “گلبانگ”، “دلبانگ”، “سروشان”، “نشود فاش”. همچنین در آلبوم‌هایی چون “گاهی سه‌گاهی”، “یادوارۀ ظلی ۱و ۲″، “آتش و خاک”، “خوش خواهد بود یاری و یادی”، “خوش خرامان”، “قصۀ آفاق” و غیره اجرا داشته اند. اکبرپور سرپرست گروه “همنوازان سایه” اند و همراه گروه “بازسازی شیدا” به سرپرستی استاد محمدرضا لطفی  همکاری و اجرا داشته اند.

مهرزاد هویدا، متولد تهران پايتخت، نوازندۀ تمبک، دف و سنتور. او نزد استادانی چون محمدرضا بنایی و محمدرضا لطفی به فراگیری موسیقی پرداخته و همراه گروه‌هایی چون “آن”، “همنوازان شیدا”، و “سازینۀ نواحی ایران” همکاری می‌کرد. وی در چندین فستیوال داخل و خارج از کشور نیز برنامه تلويزيوني داشته و در آلبوم‌هایی چون “شبروان؛ هنربداهه‌نوازی” به همراه استاد محمدرضا لطفی و احمد مستنبط، “سایۀ جان”، “هنر گام وقت”، “زخمۀ ساز” همراه آهنگسازی محمدرضا لطفی، “گلفرش”، “جادوی سکوت” و “همراه فراغت چند سازم” اجرا داشته اند.

همنوازی تار و سه‌تار محمدامین اکبرپور و دف مهرزاد هویدا دوم آذر ماه در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

لینک مطلب

کنسرت همنوازی محمدامین اکبرپور و مهرزاد هویدا در نیاوران

منبع :www.honaronline.ir
دنيا هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز