یكدیگر را مسخره نكنید (اگر دین دارید)
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶
خانه » گوناگون » کلیسایی که تبدیل به موزه گرديد
کلیسایی که تبدیل به موزه گرديد

کلیسایی که تبدیل به موزه گرديد

دنيا هنر:

کلیسایی که تبدیل به موزه گرديد

کلیسایی که تبدیل به موزه گرديد

دریاچه ای که در این تصویر میبینید یک کلیسا را در دل خود پنهان کرده اند. این دریاچه ایزنیک نام داشته و قرار اند کلیسای زیر آبی خود را تبدیل به یک موزه گرداند.

کلیسای کشف شده در دریاچه ایزنیک تبدیل به موزه ای در زیر آب های این دریاچه می‌شود. در ابتدای سال ۲۰۱۴ میلادی، دانشمندان موفق به کشف یک کلیسای تاریخی در دریاچه ایزنیک، واقع در داخل مرزهای بورسا، شدند.

این کلیسا اولین بار هنگام عکس برداری هوایی از شهر مشاهده گرديد. پس از آن باستان شناسان و مورخان هنر همراه مطالعه بر روی این بنای غرق شده، قدمت آن را هزار و ششصد سال تخمین زدند و این بنا را متعلق به دوران بیزانس و ساخته شده توسط معماران رومی دانستند.

از ابتدا شهردار بورسا معتقد خواهد بود این کشف اخیر باعث جذب گردشگران بسیاری به این منطقه خواهد گرديد،  و اکنون ترکیه اعلام کرده این کلیسا قرار اند به یک موزه زیر آبی تبدیل شود و اسپانسر اصلی این پروژه هم شهردار بورسا می‌مي باشد.

در مورد جزییات این پروژه و چگونگی کارکرد این موزه هنوز چیزی گفته نشده اند،  و قبل از شروع مرحله طراحی باستان شناسان به دنبال بقایای  این کلیسا در اطراف سایت و برداشت نمونه‌های دقیق از آن هستند.

پیش از این موسسه باستان شناسی آمریکا، کشف این کلیسا را جزو ده کشف برتر سال ۲۰۱۴ معرفی کرده خواهد بود.

لینک مطلب

کلیسایی که تبدیل به موزه گرديد

منبع :hidoctor.ir
دنيا هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز