عشق، فراموش كردن خود در وجود كسی است كه همیشه و در همه حال ما را به یاد دارد.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶
خانه » نقاشی » کفش‌های زنانه سوژه نمایشگاه نقاشی‌های سهیلا طیبی
کفش‌های زنانه سوژه نمایشگاه نقاشی‌های سهیلا طیبی

کفش‌های زنانه سوژه نمایشگاه نقاشی‌های سهیلا طیبی

دنيا هنر:

کفش‌های زنانه سوژه نمایشگاه نقاشی‌های سهیلا طیبی

نمایشگاه نقاشی های سهیلا طیبی آینه های روبرو

جمعه ۲۸ مهرماه ۱۳۹۶ نمایشگاه نقاشی‌های سهیلا طیبی کنار نام «آینه‌های روبرو» در گالری رج افتتاح خواهد گرديد.

 

به گزارش بخش تجسمی آکادمی هنر، سهیلا طیبی که کارشناس ارشد ارتباط تصویری هنرمندی اند در مدیوم‌های مختلف کار کرده و نمایشگاه گذاشته اند. او که سابقه تدریس در دانشگاه آزاد را نیز داشته باشد در فرهنگسرای نیاوران، فرهنگستان هنر و دیگر مکان‌های هنری نمایشگاه برگزار کرده اند. او در فستيوال هنرهای تجسمی فجر، فستيوال جهانی صلح و فستيوال دنيا اسلام نیز آثاری را به نمایش گذاشته اند.

 

آینه‌های روبرو نام جدیدترین سري آثار اوست که به گالری رج آورده اند. نمایشگاه از ۲۸ مهرماه تا ۸ آبان‌ماه از ساعت ۱۵ تا ۱۹ دایر اند. گفتنی اند ساعت بازدید در افتتاحیه ۱۶ تا ۲۰ و گالری در روزهای ۲۹ مهر، ۵ و ۶ آبان‌ماه تعطیل اند. علاقه‌مندان می‌توانند برای مشاهده آثار سهیلا طیبی به محل گالری رج واقع در خیابان بهشتی، خیابان پاکستان، کوچه حکیمی، شماره ۴، واحد ۳ رجوع کنند.

 

طیبی در بخشی از یادداشتی بر نمایشگاهش آورده اند: «کنار شروع زندگی شهرنشینی، زنان پا به پای مردان در اجتماع فعالیت کرده‌اند. در جوامع آقا سالار، پیکر زن، نقطه مرکزی و هدف انواع بینش‌ها و اندیشه‌ها بوده اند. گاهی اوقات او را منبع سحر و افسون خوانده‌اند، و گاهی منشأ التهابات اجتماعی. گاهی او را آغازگر زندگی و حیات بخش و گاهی آلوده و ویرانگر خوانده‌اند. گاهی اوقات خیر و گاهی اوقات شر، گاهی اوقات زشت و گاهی هم زیبا نامیده شده اند. جسم زن به عنوان میان نبردهای اجتماعی تبدیل شده و گاهی بار اندیشه‌های سیاسی و عقیدتی را به دوش کشیده اند. در دوران‌های مختلف تاریخی، همواره این عنصر زنده مورد حملات مختلف تفکرات مردان قرار گرفته اند. در این میان، یکی از موضوعات آثار هنری نیز همواره ” زن ” بوده اند. «کفش» به دلیل اینکه قسمتی از لباس و پوشش اند و همواره همراه فرد اند، و همچنین به دلیل اینکه از نظر ظاهری از کفش‌های آقایان بسیار متمایز اند، می‌تواند گزینه خوبی برای بیان ویژگی‌های یک زن مي باشد. کفشی که در مهمانی همراه یک زن اند گویای ویژگی‌های یک زن اند و به همان اندازه کفشی که در محل کار به پا می‌کرد نیز می‌تواند زوایای دیگر هنرمند یک زن را به بیننده بنمایاند. عنصر بصری” کفش” می‌تواند به بهترین شکل این دغدغه را بیان کرد، چرا که افراد علی رغم پوشش لباس و آراستن ظاهر، همواره از کفش‌هایی استفاده می‌کنند که کنار آن راحت باشند و این راحتی همان ویژگی درونی افراد اند که گویای زوایای پنهان افکار و اندیشه‌های آنان اند. کفش همراه همی پا می‌کرد نیز می‌تواند زوایای دیگر هنرمند یک زن را به بیننده بنمایاند».

 

 

 

در خصوص نویسنده :


لینک مطلب

کفش‌های زنانه سوژه نمایشگاه نقاشی‌های سهیلا طیبی

منبع :www.academyhonar.com
دنيا هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز