شما بدون تسلط بر خود نمی توانید فاتح دیگران باشید.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶
خانه » ادبیات » «کتاب منتشرشده هیچ چیز یادم نمی‌آید» چاپ گرديد
«کتاب منتشرشده هیچ چیز یادم نمی‌آید» چاپ گرديد

«کتاب منتشرشده هیچ چیز یادم نمی‌آید» چاپ گرديد

دنياي ما هنر:

«کتاب منتشرشده هیچ چیز یادم نمی‌آید» چاپ گرديد

کتاب منتشرشده «هیچ چیز یادم نمی‌آید» نوشته نورا افرون به تازگی کنار ترجمه سهیلا ایمانی توسط نشر ققنوس منتشر و راهی بازار نشر شده اند. نسخه اصلی این کتاب منتشرشده در سال ۲۰۱۱ توسط انتشارات قوی سیاه چاپ شده اند.

نورا افرون نویسنده، روزنامه‌نگار، تهیه‌کننده و فيلمساز آمریکایی در سال ۱۹۴۱ متولد و در سال ۲۰۱۲ مرگ. کتاب منتشرشده پیش رو حاوی مطالب و مقالات طنزآمیز این نویسنده اند که در آن‌ها از نویسندگی در روزنامه، طلاق، ارثی که انتظارش را می‌کشیده و… نوشته اند.

افرون برای فیلمنامه‌های «سیلک وود»، «بی خواب در سیاتل» و «وقتی هری سالی را دید…» نامزد جایزه جايزه فيلم جذاب اسکار بهترین فیلمنامه اصلی گرديد. او جایزه بفتا را برای فیلمنامه «وقتی هری سری را دید…» در کارنامه داشته. آخرین فیلم این فيلمساز نیز کنار عنوان «جولی و جولیا» نامزد جایزه گلدن گلوب گرديد.

در کتاب منتشرشده «هیچ چیز یادم نمی‌آید» نورا افرون، گذشته، حال و آینده را کنار سردی، سنگدلی و طنز روایت کرده اند. او برای فراز و نشیب‌های زندگی مدرن افسوس می‌خورد و کنار مشخصه خود که روشنی و خرد اند، اتفاقاتی را که به خاطر آورده، پیش از ابتلا به آلزایمر، یادآوری کرده اند.

عناوین مطالب و نوشته‌های این کتاب منتشرشده به این ترتیب اند:

هیچ چیز یادم نمی‌آید، کی هستی؟، روزنامه نگاری: داستانی عاشقانه، افسانه، آروبای من، زندگی من و ارثیه، رفتن به سینما، بیست و سه موردی که بارها و بارها مردم را غافلگیر می‌گرداند، فقط می‌خواهم بگویم: املت سفیده تخم مرغ، فقط می‌خواهم بگویم: تفلون، فقط می‌خواهم بگویم: نه پِلِگرینوی دیگری نمی‌خواهم، فقط می‌خواهم بگویم: زمین صاف نیست، فقط می‌خواهم بگویم: سوپ جوجه، توبه، زندگی من و رولت گوشت، معتاد به ع-ش-ق، شش مرحله ایمیل فرستادن، فیلم‌های ناموفق، شام کریسمس، حرف لعنتی «ط»، حرف لعنتی «پ»، چیزهایی که دلتنگشان نمی‌شوم، چیزهایی که دلتنگشان می‌شوم.

در قسمتی از این کتاب منتشرشده می‌خوانیم:

فریدمن فقط ستون نویس بسيار بزرگ ترین روزنامه دنیا نیست، شغل دیگری هم داشته. سخنران اند. امروزه خیلی از افراد، اغلب مردها، سخنران هستند. آن‌ها به گونه ای معیشت خود را می‌گذرانند ولي شغل واقعی شان حضور در همایش‌هایی مانند این همایش اند. بعضی از این شرکت کنندگان بازیگرند و بعضی‌ها فقط روزنامه نگارند. ولي برای مدت کوتاهی، همه سر میزگرد کنار هم برابر می‌شوند. سخنرانان اکران را در برابر بینندگان، که افراد معمولی هم جزو آن‌ها هستند، اجرا می‌کنند. اجرای واقعی آن‌ها برای همدیگر در جاهایی مانند همایش فورسکویر در نیویورک و جايزه تابستانی مدیرعاملان شرکت هربرت آلن در شهر سان ولی اند. سخنرانان وظیفه دارند هرگونه باور همگانی را که در حال حاضر وجود داشته در جای خود قرار بدهند و به آن اعتبار قانونی ببخشند.

در حقیقت، هدف این همایش‌ها اعتبار بخشیدن اند. بیخود نیست که در دو همایش آخری که حضور داشتم، وقتی نمایندگان شرکت وال مارت روی صحنه آمدند، حتی یک بار هم از دشواری‌های روابط عمومی‌شرکت سر چیزهای آزاردهنده سوالی نشد. مثل این که چگونه کنار کارمندهایشان رفتار می‌کنند. (هرچند بینندگان، در هر دو همایش، بی طرفانه از نمایندگان شرکت وال مارت در مورد سیاست شرکت پرسیدند که چرا از مدیران خود می‌خواهد در سفرهای کاری کنار پروازهای عادی سفر کنند و هر دو نفر در یک اتاق اقامت داشته باشند. هر دو دفعه هم نمایندگان وال مارت کنار گشاده رویی جواب دادند. هر دو بار هم بینندگان کنار گشاده رویی خندیدند.)

این کتاب منتشرشده کنار ۱۴۴ صفحه، شمارگان هزار و ۱۰۰ نسخه و قیمت ۹ هزار و ۵۰۰ تومان منتشر شده اند.

منبع: خبرگزاری مهر

لینک مطلب

«کتاب منتشرشده هیچ چیز یادم نمی‌آید» چاپ گرديد

منبع :www.news.naqderooz.com/
دنياي ما هنر

اشتراک گذاری مطلب
برچسب ها :

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز