خداوند آزادی را آفرید و انسان بردگی را.
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶
خانه » ادبیات » کتاب منتشرشده «ساعت و وێژەی کوردی» به چاپ رسید
کتاب منتشرشده «ساعت و وێژەی کوردی» به چاپ رسید

کتاب منتشرشده «ساعت و وێژەی کوردی» به چاپ رسید

دنياي ما هنر:

کتاب منتشرشده «ساعت و وێژەی کوردی» به چاپ رسید

کتاب منتشرشده «ساعت و وێژە‌ی کوردی» تالیف دکتر بختیار سجادی به آموزش زبان و ادبیات کُردی می‌پردازد.

این کتاب منتشرشده اثری آموزشی هست که به منظور تامین منبع درسی مورد نیاز برای درس عمومی زبان و ادبیات کُردی در مقطع کارشناسی دانشگاه‌های ایران به نگارش درآمده هست.

در معرفی «ساعت و وێژە‌ی کوردی» عنوان شده هست: این کتاب منتشرشده که در تالیف آن قواعد تدریس و آموزش روشمند و دانشگاهی نوین مبنای کار قرار گرفته، در سه بخش اصلی مشتمل بر ۲۹ درس سامان یافته هست کە عبارت‌اند: از آیین نگارش و نظام نوشتاری (۴ درس)، دستور زبان (۳ درس)، ادبیات و متون (۲۲ درس).

مباحث آموزشی و عناوین تعلیماتی زبان و ادبیات کُردی از قبیل نظام نوشتاری، گویش‌شناسی، فرهنگ عامه و ادبیات شفاهی، ادبیات گورانی، ادبیات کلاسیک کرمانجی و سورانی، اشعار و ادبیات داستانی و نمایشی در ادبیات معاصر کُردی و بررسي ادبی به شیوه‌ای خلاصه‌وار و طبقه‌بندی‌شدە همراه کنار تمرین در این اثر گنجاندە شدە هست.

این کتاب منتشرشده به عنوان مادە آموزشی درس عمومی اختیاری (دوواحدی) زبان و ادبیات کُردی تهیه و تدوین شدە و مجوز تدریس آن در سال ۱۳۹۴ براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، در راستای اجرای اصل پانزدهم قانون اساسی مبنی بر تدریس زبان و گویش‌های کشور در دانشگاه‌های مرکز استان‌ها، از سوی فرهنگستان زبان و ادب فارسی مورد موافقت قرار گرفته هست.

منبع: ایسنا

لینک مطلب

کتاب منتشرشده «ساعت و وێژەی کوردی» به چاپ رسید

منبع :www.news.naqderooz.com/
دنياي ما هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز