هرچه اکنون هستیم محصول افکاری است که سابقاً داشته ایم و حالا داریم.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶
خانه » ادبیات » کتاب خواندني «جنبش‌های ادبی» منتشر گرديد
کتاب خواندني «جنبش‌های ادبی» منتشر گرديد

کتاب خواندني «جنبش‌های ادبی» منتشر گرديد

دنيا هنر:

کتاب خواندني «جنبش‌های ادبی» منتشر گرديد

کتاب خواندني «جنبش‌های ادبی» نوشته ایرا مارک میلن همراه ترجمه محمدتقی فرامرزی منتشر گرديد.

جلد اول کتاب خواندني «جنبش‌های ادبی» شامل ۳۹۲ صفحه، همراه شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۳۰ هزار تومان توسط نشر کاوش‌پرداز به چاپ رسیده هست. این کتاب خواندني شش جلد هست که فعلا یک جلد آن منتشر شده هست.

در ابتدای کتاب خواندني در مورد هدف ترجمه و انتشار آن به زبان فارسی چنین آمده هست: هدف مترجم از تألیف و ترجمه کتاب خواندني «جنبش‌های ادبی» فراهم آوردن یک راهنمای جامع، فشرده و معتبر برای خوانندگان علاقه‌مند به مطالعه، درک و لذت بردن از آثار برجسته ادبی و جنبش‌های ادبی همراه امکان دسترسی آسان به اطلاعات مرتبط همراه تک تک جنبش‌ها و آثار ادبی در سیر تاریخ ادبیات دنيا هست. این کتاب خواندني (۶ جلدی، به فارسی) علاوه بر علاقه‌مندان به ادبیات دنيا و تحليل ادبی، برای استادان، دانشجویان دوره‌های کارشناسی و بالاتر، معلمان و پژوهندگان در زمینه جنبش‌ها و تحليل ادبی، منبعی مفید و ضروری هست. اطلاعات گنجانده‌شده در ذیل عنوان هر جنبش ادبی، شامل مقدمه‌ای بر آن؛ بحث در مورد شماری از نویسندگان برگزیده و آثار مرتبط همراه آن؛ تحلیل مضمون‌های غالب در آن؛ و تشریح فنون ادبی به‌کاررفته در آن جنبش می‌شود.

گذشته از مطالب پیش‌گفته، که خواننده معروف در تحلیل هر جنبش از آن یاری می‌گیرد، اطلاعات مهمی در مورد زمینه ادبی و تاریخی هر جنبش نیز در اختیار گذاشته می‌شود. این اطلاعات شامل مقاله‌ای همراه محتوای زمینه تاریخی؛ یک بخش خواندنیِ افزوده بر متن روز زيبا همراه محتوای مقایسه ساعت و مکان شکل‌گیری جنبش در فرهنگ غربی؛ مقاله‌ای انتقادی؛ و نقدی قبلا منتشرشده در مورد جنبش (چنانچه در منابع وجود داشته مي باشد) می‌شود. یک ویژگی چشمگیر کتاب خواندني «جنبش‌های ادبی»، مقاله‌ای انتقادی هست که اختصاصا در مورد هر جنبش ادبی نوشته شده و مخاطب آن در درجه نخست خوانندگان و دانشجویان جست‌وجوگر هستند.

بخش‌های دیگری همراه عنوان اقتباس‌های رسانه‌ای و پیشنهادهایی برای مطالعه بیشتر آثار داستانی و غیرداستانی در مورد مضمون‌ها و موضوعات مشابه بر کتاب خواندني افزوده شده هست تا محققان و دانشجویان هر چه بیشتر همراه ژرفا و جزییات هر جنبش ادبی آشنا شوند و از آن لذت ببرند. از دیگر اجزای مفید کتاب خواندني می‌توان به اندیشه‌ها و سرنخ‌های موضوعی برای پژوهش، پرسش‌هایی برای مطالعه، و فهرست‌هایی از منابع انتقادی حاوی مطالب بیشتر در مورد هر جنبش ادبی اشاره گرداند.

منبع: ایسنا

لینک مطلب

کتاب خواندني «جنبش‌های ادبی» منتشر گرديد

منبع :www.news.naqderooz.com/
دنيا هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز