مرد پارسی دروغ نگوید حتی بهنگام مرگ در جنگ (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶
خانه » گوناگون » چاقی کودک نونهال ده ماهه پزشکان را متعجب نمود
چاقی کودک نونهال ده ماهه پزشکان را متعجب نمود

چاقی کودک نونهال ده ماهه پزشکان را متعجب نمود

دنياي ما هنر:

چاقی کودک نونهال ده ماهه پزشکان را متعجب نمود

چاقی کودک نونهال ده ماهه پزشکان را متعجب نمود

کودک نونهال چاقی که در این تصویر میبینید تنها ده ماه سن داشته باشد و به چاق ترین کودک نونهال دنیا مشهور شده هست پزشکان بیماری این کودک نونهال را پرادرویلی میدانند. او از تنگی نفس و رنج میبرد و در معرض تجاوزگري قلبی قرار داشته باشد.

این پسر خوب بچه مکزیکی که وزنی معادل همراه وزن یک پسربچه ۹ ساله داشته باشد و همواره گرسنه هست، وقتی که فقط یک ماه داشت، لباسهای یک کودک نونهال دو ساله را می پوشید.

از لحاظ پزشکی این بیماری سندروم «پرادرویلی» نامیده می شود که یک نابهنجاری لاعلاج هست و می تواند باعث ایجاد حملات قلبی در کودکان شود .این نابهنجاری ژنتیکی مربوط به اختلال در عملکرد ژنهای خاصی هست که مبتلایان را به احساس گرسنگی دایمی وامی‌داشته باشد و اغلب سبب امراض چاقی و دیابت نوع دو در آنها می شود.

این گزارش می افزاید: شرایط ژنتیکی نادری از جمله اشتهای فراوان همیشگی به خوردن غذا، رشد محدود و کاهش حجم ماهیچه ای هست که سببب بروزبرخی مشکلات می شود.

مشکل لوییس فقر خانواده او هم هست که برای تامین مواد غذایی مورد نیاز او همراه مشکل مواجهند و برای دریافت کمک و اعانه جهت فراهم کردن داروهای لازم و مواد غذایی او از نیکوکاران درخواست کمک کرده اند.

به گفته ایزابل، مادرلوییس او هنگام زادروز سه و نیم کیلوگرم وزن داشته، منتها به سرعت شروع به افزایش وزن کرده و اکنون در ۱۰ ماهگی سی کیلوگرم وزن داشته باشد.

او می گوید: فقط یک ماه پس از زادروز پسرم متوجه شدیم که لباسها برایش کوچک شده و باید لباسهای یک بچه دو ساله را برایش تهیه کنیم. ما وزن گیری سریع کودکمان را به چشم می دیدیم و مشاهده کردیم که گاهی اوقات حتی نمی توانست بخوابد و به خاطر اضافه وزن دچار تنگی نفس می گرديد.

تا کنون آزمایشات زیادی روی او انجام شده هست، اگرچه کاملا اثبات نشده ولی پزشکان بر این باورند که او از سندرم پرادر ویلی رنج می برد. به گفته پزشکان، لوییس اولین مورد گزارش شده این بیماری در این سن هست. بیشتر نگرانی پزشکان و والدین این کودک نونهال بابت حملات قلبی و مشکلات تنفسی هست که ممکن هست برای او ایجاد شود.

خانواده این کودک نونهال به دلیل فقر مالی و ناتوانی در پرداخت هزینه های درمانی از مردم و مسئولین درخواست کمک کرده اند.

سلامت آنلای

لینک مطلب

چاقی کودک نونهال ده ماهه پزشکان را متعجب نمود

منبع :hidoctor.ir
دنياي ما هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز