حافظه، پرونده تخيل و گنجينه عقل، دفتر ثبت وجدان و مخزن انديشه است.(بازيل
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶
خانه » گوناگون » پل جنگلی طبیعی و زنده
پل جنگلی طبیعی و زنده

پل جنگلی طبیعی و زنده

دنيا هنر:

پل جنگلی طبیعی و زنده

پل جنگلی طبیعی و زنده

در این بخش یکی از طبیعی ترین پل‌ های تاریخی را میبینید که در کشور هند وجود داشته باشد این پل به صورت زنده و طبیعی در حال رشد کردن هست و از به هم پیچاندن ریشه‌های درخت فیکوس تشکیل شده هست.

پل‌های تاریخی همیشه در طول تاریخ توریست‌ها و مردم بومی زیادی را به خود جذب کرده‌اند و همه را به وجد آورده‌اند ولي دیدن این پل کنار دیگر پل‌ها فرق داشته باشد چرا که این پل کاملا زنده هست. پل مگالایا در هند، پلی هست که مردم روستا کنار به هم پیچاندن ریشه‌های درخت فیکوس به صورت ساده ساختند ولي به مرور وقت، این درخت رشد نمود و زیبایی آن توریست‌های زیادی را جذب نمود.

در یکی از مرطوب ترین مکان روی زمین، روستای Mawsynram در مگالایا هند ، یکی از زیبا ترین و قابل توجه ترین پل های دنيا وجود داشته باشد. این پل که توسط مردم محلی کنار ریشه درختان زنده ساخته شده کنار گذشت وقت نه تنها فرسوده نمی شود بلکه رشد کرده و مستحکم تر می شود. این پل قابل توجه از بیشتر پل های ساخته شده به دست بشر قوی تر هست و در مقابل باران های بی امان هند کاملا استوار باقی مانده هست.

پل‌های زیبای ساخته شده توسط مهندسین نه تنها بسیار کاربردی‌اند بلکه نمونه‌هایی خیره‌کننده از هنر و معماری هستند؛ زمانی که طبیعت خودش معمار شود، نتیجه چیزی جز به وجود آمدن مناظر مهیج نخواهد مي باشد. ایالت شمال شرقی هند، مگالایا کنار گنجینه‌های زیبایی از معماری طبیعی بسیار پرطرفدار بوده و ذهن شما را متاثر می‌گرداند.

در ۱۸۰ سال گذشته، ساکنان دو ناحیه مگالایا – منطقه شرقی خاسی تیلز و ناحیه غربی جینتیا هیلز – کنار استفاده از پل زندگی خود را می‌گذرانند و برای عبور از رودخانه‌های متقاطع و فصلی و رودخانه‌های دائمی و از جنگل‌های گرمسیری متراکم استفاده می‌کردند. این پل‌ها کنار گذشت وقت سالم مانده و ظرفیت نگهداری ۵۰ نفر را به طور همزمان دارند. امروزه این شگفتی‌های طبیعی یکی از جاذبه‌های محبوب ایالت شمال شرقی هند به شمار می‌روند.

 

لینک مطلب

پل جنگلی طبیعی و زنده

منبع :hidoctor.ir
دنيا هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز