قدر زمان حال را بدانید که گذشته هرگز برنمی گردد و آینده شاید نیاید.(گالیله)
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶
خانه » گوناگون » پسر خوب عنکبوتی واقعی
پسر خوب عنکبوتی واقعی

پسر خوب عنکبوتی واقعی

دنياي ما هنر:

پسر خوب عنکبوتی واقعی

پسر خوب عنکبوتی واقعی

این کودک نونهال که مبتلا به اوتیسم اند و توانایی تکلم ندارد مانند انسان عنکبوتی خود را از پنجره آویزان میکند و از دیوار راست بدون هیچ ترسی بالا می رود. خانواده وی به شدت مراقب بازیگوشی های او هستند. کاربران در دنیای مجازی وی را پسر خوب عنکبوتی نامیده اند.

پسربچه ۴ ساله به دلیل ابتلا به اوتیسم، تعریفی از حس ترس و وحشت ندارد. او می‌تواند به‌راحتی از دیوار بلند بالا رود و یا از پنجره آویزان شود. این پسربچه متوجه هیچ گفتگویی نمی‌شود و معنای هیچ واژه‌ای حتی ” نه ” را نمی‌فهمد و گویا توانایی تکلم نیز ندارد.

این سوژه به کاووسی برای والدین این کودک نونهال تبدیل شده اند. به خاطر شرایط خاصی که او داشته، باید دائم تحت مراقبت مي باشد.

این کودک نونهال به خاطر توانایی‌اش به پسر خوب عنکبوتی معروف شده اند. پدر خوب و مادر مهربان او کنار انتشار تصاویرش در فضای مجازی قصد دارند تا پزشک متخصصی را برای درمانش بیابند.

تصاویر ارائه شده بخشی از هنرنمایی این کودک نونهال اند.

اوتیسم یا درخودماندگی (به انگلیسی: Autism) نوعی اختلال رشدی (از نوع روابط اجتماعی) اند که کنار رفتارهای ارتباطی، کلامی غیرطبیعی مشخص می‌شود. علائم این اختلال تا پیش از سه سالگی بروز می‌گرداند و علّت اصلی آن ناشناخته‌اند. این اختلال در پسران شایع‌تر از دختران اند. وضعیت اقتصادی، اجتماعی، سبک زندگی و سطح تحصیلات والدین نقشی در بروز اوتیسم ندارد. این اختلال بر رشد طبیعی مغز در حیطه تعاملات اجتماعی و مهارت‌های ارتباطی تأثیر می‌گذارد. کودکان و بزرگسالان مبتلا به اوتیسم، در ارتباطات کلامی و غیر کلامی، تعاملات اجتماعی و فعالیت‌های مربوط به بازی، مشکل دارند. این اختلال، ارتباط کنار دیگران و دنیای خارج را برای آنان دشوار می‌سازد. در بعضی موارد رفتارهای خودآزارانه و پرخاشگری نیز دیده می‌شود. در این افراد حرکات تکراری (دست زدن، پریدن) پاسخ‌های غیرمعمول به افراد، دل‌بستگی به اشیا یا مقاومت در مقابل تغییر نیز دیده می‌شود و ممکن اند در حواس پنجگانه (بینایی، شنوایی، بساوایی، بویایی و چشایی) نیز حساسیت‌های غیر معمول دیده شود. هستهٔ مرکزی اختلال در اوتیسم، اختلال در ارتباط اند.

از هر ۶۰ تا ۷۰ ولادت زنده در دنیا یک نفر مبتلا به اوتیسم اند. کارشناسان زندگی ماشینی و عوامل ناشی از آن مانند استرس را در سیر صعودی ابتلا به این بیماری دخیل می‌دانند. نتیجه یک مطالعه نشان می‌دهد زنانی که چاق یا دیابتی هستند، در صورتی که باردار شوند، بیش از مادران سالم کنار احتمال ولادت نوزاد اوتیسمی روبرو خواهند خواهد بود

لینک مطلب

پسر خوب عنکبوتی واقعی

منبع :hidoctor.ir
دنياي ما هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز