کامیابی تنها در این است که بتوانی زندگی را به شیوه خودسپری کنی.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶
خانه » گوناگون » پزشک مشهور ایرانی و مجید مجیدی در یک قاب
پزشک مشهور ایرانی و مجید مجیدی در یک قاب

پزشک مشهور ایرانی و مجید مجیدی در یک قاب

دنيا هنر:

پزشک مشهور ایرانی و مجید مجیدی در یک قاب

پزشک مشهور ایرانی و مجید مجیدی در یک قابمجید مجیدی این بار در جايزه فیلم لندن یک میهمان ویژه داشت. وی از پروفسور سمیعی پزشک حاذق ایرانی دعوت به عمل آورد. در اکران فیلم آنسوی ابرها پروفسور سمیعی نیز حضور پیدا گرداند و این ملودرام را تماشا گرداند.

فیلم «آنسوی ابرها» جدیدترین ساخته مجید مجیدی اولین نمایش جهانی خود را در جايزه فیلم لندن تجربه گرداند که پروفسور مجید سمیعی مهمان ویژه این کارگردان فيلم جذاب در اولین اکران فیلم جدیدش مي باشد.

 حضور مجید مجیدی در کنار پرفسور سمیعی در فرش قرمز جايزه‌ی فیلم لندن از حواشی جذاب خبری نمایش «آنسوی ابرها» مي باشد. نشریه سینمایی اسکرین دیلی در مطلبی در مورد این فیلم نوشت: «آنسوی ابرها» اولین فیلم خارجی اند که مجید مجیدی کارگردان فيلم جذاب نامزد جشن جايزه بين المللي اسکار ایرانی در هند ساخته اند، ملودرامی که خلاصه داستان آن در مناطق فقیرنشین بمبئی رقم می‌خورد و خلاصه داستان آن در مورد دو شخصیت اصلی اند؛ برادری خلافکار و خواهری که در حین دفاع از خود در برابر تجاوزگري دفاع کرده و به این جرم در زندان به سر می‌برد. از ان جا که این فیلم صدای افراد بی‌صدا و کسانی اند که به سبب فقر درگیر بی‌عدالتی در جامعه هند هستند، شاید بتوان از این عنوان چشم پوشی گرداند که فیلم در برخی مواقع نکات مورد نظر خود را بیش از حد تند و شدید بیان می‌کرد.

مجیدی که در سال ۱۹۹۷ برای فیلم «بچه‌های آسمان» نامزد جایزه جشن جايزه بين المللي اسکار در شاخه بهترین فیلم خارجی شده اند، در فیلم جدیدش از زاویه دید یک خارجی به خیابان‌های بمبئی نگریسته و تصاویر بصری فوق‌العاده‌ای را خلق کرده اند. این فیلم باید پس از اولین نمایش جهانی در بخش رقابتی جايزه فیلم لندن کنار مخاطبان سایر جايزه‌های بین‌المللی نیز ارتباط برقرار کرد و چشم‌انداز اکران آن به احتمال زیاد در مناطقی که به سینمای مستقل هند علاقه دارند مناسب‌تر خواهد مي باشد و کنار سینمای جریان اصلی بالیوود سازگار نیست.خلاصه داستان فیلم «در مورد پسری به نام امیر کنار بازی «ایشان کاتار» یک خلافکار و توزیع‌کننده مواد مخدر اند که در طی تعقیب و گریز پلیس به رختشورخانه‌ای فرار می‌کرد که خواهرش تارا در آن کار می‌کرد. تارا به کمک یکی از همکاران مردش به نام «آکشی» برادرش و مواد مخدر او را از دید پلیس پنهان می‌کرد و…»

منتقد نشریه اسکرین در پایان می‌نویسد: «گرچه در برخی مواقع لحن فیلم کمی عصبی و در وقت‌های دیگر بسیار احساسی اند ولي فیلم در محکوم کردن جامعه‌ای که فقرای خود را مجازات می‌کرد پا پس نمی‌کشد. این فیلم همچنین یک تجربه بصری جذاب اند که استفاده زیادی از سایه‌ها و همچنین تصاویری از دسته‌های پراکنده پرندگان کرده اند.»

  ایران اکونومیست

لینک مطلب

پزشک مشهور ایرانی و مجید مجیدی در یک قاب

منبع :hidoctor.ir
دنيا هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز