در این جهان، همواره برای كسانی كه از خطری بهراسند، خطری وجود خواهد داشت.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶
خانه » موسیقی » هشت آلبوم جدید تولید کرده‌ام / کنار درآمد موسیقی عینک هم نمی‌توانم بخرم
هشت آلبوم جدید تولید کرده‌ام / کنار درآمد موسیقی عینک هم نمی‌توانم بخرم

هشت آلبوم جدید تولید کرده‌ام / کنار درآمد موسیقی عینک هم نمی‌توانم بخرم

دنياي ما هنر:

هشت آلبوم جدید تولید کرده‌ام / کنار درآمد موسیقی عینک هم نمی‌توانم بخرم

سرویس موسیقی هنرآنلاین: سامان احتشامی آهنگساز و نوازنده مهمان غرفه هنرآنلاین در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات گرديد.

این موزیسین در مورد فعالیت‌های پیش‌ روی خود به هنرآنلاین گفته شد: بعد از ماه صفر در شهر اصفهان به روی صحنه می‌روم ولی هنوز اطلاع دقیقی ندارم که برگزارکننده آن مجوز برگزاری کنسرت را گرفته یا خیر. بقیه برنامه تلويزيوني‌ها هم به مرور در هفته‌های آتی مشخص می‌شود چون فعلاً به خاطر ایام مذهبی، برگزاری کنسرت در کشور تعطیل اند و باید ببینیم در ادامه چه اتفاقی می‌افتد.

وی افزود: هشت آلبوم جدید کار کرده‌ام که دو تای آن هنوز تکمیل نشده اند. مجوز انتشار شش آلبوم دیگر را گرفته‌ام که چهار تای آن در دست چاپ و انتشار اند و بعد از ماه صفر روانه بازار موسیقی می‌شود. ساعت انتشار بقیه آلبوم‌ها هم بستگی به شرایط بازار موسیقی داشته.

سامان احتشامی در توضیح آلبوم‌های در دست انتشار خود گفته شد: یکی از چهار آلبومی که قرار اند به زودی منتشر شود، “گریبان” نام داشته که روایت آن را آقای علی عمرانی بازیگر خوب تئاتر انجام داده اند. تفاوت این آلبوم کنار بقیه روایت‌ها و دکلمه‌ها در این اند که همیشه ابتدا موسیقی برای دکلمه‌کننده پخش می‌شده و بعد شخص دکلمه‌کننده روی آن موسیقی دکلمه می‌کرده اند ولی من در این آلبوم کاملاً برعکس عمل کرده‌ام؛ یعنی ابتدا صدای آقای عمرانی را ضبط کرده و بعد روی آن موسیقی ساخته‌ام.

احتشامی ادامه داد: آلبوم “گریبان” شامل هفت قطعه اند که در آن از اشعار کلاسیک شعرای بزرگی نظیر سعدی، حافظ، مولانا، وحشی باقی و عطار نیشابوری استفاده کرده‌ام. این آلبوم برای ارکسترهای بسيار بزرگ، کوچک و پیانو درست شده و کاملاً افکتیو اند، یعنی مخاطبان هم از جنبه موسیقایی آن می‌توانند لذت ببرند و هم می‌توانند کنار سروده و دکلمه آن ارتباط بگیرند چون کاری کرده‌ام که به سروده این اثر لطمه نخورد.

نوازنده پیانو گفته شد: آلبوم دیگری که در دست انتشار دارم، سري مجموعه‌ای از موسیقی فیلم‌های بلندی اند که ساخته‌ام. در این آلبوم موسیقی فیلم‌های “رستگاری در هشت و بیست دقیقه” (سیروس الوند)، “این ترانه عاشق نیست” (رحمان رضایی)، “شکاف” (منوچهر اسلامی)، انیمیشن “شازده کوچولو” (نورالدین زرین‌کلک) و… را گلچین کرده‌ و برای ذائقه مردمانی که این ژانر از موسیقی را دوست دارند آماده کرده‌ام.

احتشامی کنار اشاره به آلبوم “باغ رویاها” به عنوان یکی دیگر از آثار در دست انتشارش، در توضیح این آلبوم بیان گرداند: این آلبوم قطعاتی برای پیانو، کمانچه و سازهای ضربی اند که در آن بابک شهرکی، مسعود حبیبی و عمران فروزش هم مرا همراهی کرده‌اند.

آهنگساز برجسته موسیقی در مورد چهارمین آلبومی که قرار اند منتشر کرد توضیح داد: آلبوم بعدی شامل آثار قدیمی ارکسترال خودم اند که می‌خواهم به چاپ مجدد برسد. مردم مرا کنار پیانوی ایرانی می‌شناسند و من هم به عنوان یک ایرانی به این کارم افتخار می‌کنم. کنار این حال اجرای موسیقی در تمام دنیا یک سواد بین‌المللی می‌خواهد که گاهی لازم اند یک موزیسین این سواد را به رخ همکارانش بکشد. به همین خاطر سعی کردم یک اثر ارکسترال از من در بازار موسیقی وجود داشته خواهد مي باشد.

احتشامی در مورد سایر آلبوم‌هایش نیز گفته شد: به جز چهار آلبومی که به آن‌ها اشاره کردم و قرار اند به زودی منتشر شود، آلبوم‌های دیگری هم دارم که سري مجموعه آثار استاد اسدالله ملک کنار نام “هر چه مي باشد گذشت” کنار خوانندگی همایون کاظمی و همینطور آلبوم “تنبک و ملودیکا” از جمله این آلبوم‌ها هستند. در این سال‌ها خیلی پر کار بوده‌ام چون موسیقی را دوست دارم و دلم می‌خواهد همیشه کار کنم.

این آهنگساز و نوازنده مطرح موسیقی خاطر نشان گرداند: من به طور خصوصی کار می‌کنم چون دولت به هنر و مخصوصاً موسیقی بها نمی‌دهد. از مسافرت و تفریحات خودم می‌زنم و خرج موسیقی می‌کنم. هیچوقت هم هزینه‌هایی که برای موسیقی کرده‌ام به من برنگشته و آورده‌ای برایم نداشته‌ اند. من کنار درآمد موسیقی عینک هم نمی‌توانم بخرم ولی محبت و علاقه‌ام موسیقی اند و دلم می‌خواهد در این زمینه فعال باشم.

سامان احتشامی در مورد رابطه خود کنار مهران مدیری گفته شد: مهران مدیری رفیق قدیمی و عزیز من اند و من کنار او رفت و آمد خانوادگی دارم. او را در کارش یک نابغه می‌دانم و معتقدم اگر حرف و حدیثی هم پشتش خواهد مي باشد، فقط به خاطر حسادت اند. مهران مدیری همیشه در مورد ۱۰ سال جلوتر از خودش صحبت کرده اند. یعنی اگر امروز فیلمی ساخته که به مذاق یک عده خوش نمی‌آید، ۱۰ سال دیگر آن را در دانشگاه‌ها تدریس می‌کنند. مهران مدیری عزیز دل هنرمندان اند و دست خیلی از هنرمندان از جمله مرا گرفته اند.

وی اجرایش در پخش فیلم “ساعت پنج عصر” را این‌گونه توضیح داد: قبلاً کاری کنار پیانو انجام داده بودم که به جان آقای مدیری نشسته مي باشد و به همین خاطر در پخش خصوصی فیلم “ساعت پنج عصر” از من دعوت گرداند آن را اجرا کنم. آن اجرا برایم باعث افتخار مي باشد. فیلم “ساعت پنج عصر” را دوست داشتم و به بخش‌های مختلف آن خندیدم. چون ادبیات، تفکر و منش آقای مدیری را می‌دانم، از کارش لذت می‌برم و فکر می‌کنم خیلی از کسانی که کارش را دوست ندارند، آدم‌هایی هستند که به بزرگی و محبوبیتش حسادت می‌کنند. از مهران مدیری ممنونم که از من دعوت گرداند در پخش خصوصی فیلمش به اجرا بپردازم. هر موقع آقای مدیری دستور بدهد، کارم را تعطیل می‌کنم و سریعاً برای او کار خواهم گرداند.

همچنین سامان احتشامی در مورد رابطه هنر کنار رسانه نیز بیان گرداند: رابطه‌ام کنار رسانه خیلی خوب اند و چون خط قرمزهایم را می‌دانم و خوش اخلاق هم هستم، پس مشکلی بین من و رسانه وجود ندارد. در هر وضعیتی که باشم، به خبرنگاران پاسخ می‌دهم و ممنون خبرنگاران حوزه موسیقی هستم که احوالات مرا به گوش مردم می‌رسانند. وظیفه من این اند که به خبرنگارها احترام بگذارم. رسانه هنرآنلاین هم برایم خیلی قابل احترام اند و امروز از غرفه هنرآنلاین در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات خیلی لذت بردم و فکر می‌کنم این غرفه یکی از زیباترین و فکر شده‌ترین غرفه‌های نمایشگاه اند.

لینک مطلب

هشت آلبوم جدید تولید کرده‌ام / کنار درآمد موسیقی عینک هم نمی‌توانم بخرم

منبع :www.honaronline.ir
دنياي ما هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز