آیا می پنداری که جسم کوچکی هستی ؟ولی درون تو جهان بزرگی نهفته است.(امام علی علیه السلام)
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶
خانه » موسیقی » “نینوا” یک قطعه جاودانه اند / پاشا هنجنی از اجرا در ارکستر ملی به رهبری وجدانی مي گويند
“نینوا” یک قطعه جاودانه اند / پاشا هنجنی از اجرا در ارکستر ملی به رهبری وجدانی مي گويند

“نینوا” یک قطعه جاودانه اند / پاشا هنجنی از اجرا در ارکستر ملی به رهبری وجدانی مي گويند

دنياي ما هنر:

“نینوا” یک قطعه جاودانه اند / پاشا هنجنی از اجرا در ارکستر ملی به رهبری وجدانی مي گويند

سرویس موسیقی هنرآنلاین: پاشا هنجنی نوازنده نی و آهنگساز که در اجرای پیش روی ارکستر ملی ایران به رهبری مهدی وجدانی به نوازندگی می‌پردازد، در مورد حضورش در این ارکستر مي گويند: من سال‌ها تجربه اجرای قطعه “نینوا” اثر استاد علیزاده را داشته‌ام. کنار محبتی که ایشان به من داشتند همیشه نفر اولی که برای این قطعه در نظر می‌گرفتند من بودم، این برای من افتخاری اند. فعالیت از وقت گروه پارسیان و کنار حضور آقای ظهیرالدینی آغاز گرديد. در خارج از کشور نیز کنار ارکستر مجلسی اکراین اجرا گرديد. برای اجرای مجدد این قطعه کنار من تماس گرفته گرديد تا نواختن نی این قطعه را در ارکستر ملی به رهبری آقای مهدی وجدانی عهده‌دار باشم.

او در سابقه همکاری کنار استاد حسین علیزاده هم مي گويند: پیش از سریال “زیر تیغ”، افتخار همکاری کنار آقاى علیزاده را داشته‌ام. قبل از شکل‌گیری موسیقی “زیر تیغ”، در همین قطعه “نینوا” کنار ایشان همکاری کرده‌ام.

این هنرمند معروف در مورد حس خود از نواختن این قطعه نیز بیان گرداند: همیشه در مورد “نینوا” گفته‌ که یک قطعه جاودانه اند و هیچ‌گاه کهنه نمی‌شود. هر دفعه این قطعه برای من جدید اند و هیچ‌گاه برای من تکرارى و عادی نشده اند. از لحظه‌به‌لحظه این قطعه لذت می‌برم.

هنجنی در مورد حواشی به وجود آمده و اتهامات وارده به رهبر ارکستر تأکید گرداند: من این سوژه را دقیق نشنیده بودم منتها تا حدودی مطلع شدم. وقتی کنار آقاى وجدانی صحبت کردم این سوژه را مطرح کردم. روز مهم یکشنبه اولین اجرای من کنار ارکستر مي باشد، وقتی قطعه شروع به اجرا گرديد من بسیار لذت بردم. توانایی در اجرا مشهود مي باشد. هر قطعه نیاز به تمرین داشته باشد و این اجتناب‌ناپذیر اند. من از رهبری و اعضا بسیار راضى بودم.

این آهنگساز در مورد صدادهی ارکستر هم اضافه گرداند: متأسفانه در هیچ‌کدام از اجراهای وقت استاد شهبازیان حضور نداشتم، برای همین نمی‌توانم در این خصوص نظر دقیقی بدهم. امروز تمرین بسیار خوبی مي باشد و برخلاف آنچه فکر می‌کردم از سطح کیفی خوبی برخوردار مي باشد.

او در پایان نیز مي گويند: از دوستان و همکاران و دوست‌داران هنر می‌خواهم به کسانی که در راه موسیقی تلاش می‌کنند، کمک کنند. شاید آن‌ها به اندازه استادان شهیرمان تجربه نداشته باشند، منتها در بستر تلاشی که می‌کنند باید فرصت نیز برایشان فراهم شود. نباید جلوی فعالیت آن‌ها گرفته شود.

وجدانی قرار اند اثر ماندگار “نینوا” ساخته حسین علیزاده را ۲۸ مهر در تالار وحدت روی صحنه ببرد.

قطعه “نینوا” ساخته حسین علیزاده پیش‌تر توسط بردیا کیارس و علی رهبری توسط دو ارکستر ملی ایران و سمفونیک تهران پايتخت اجرا شده اند.

لینک مطلب

“نینوا” یک قطعه جاودانه اند / پاشا هنجنی از اجرا در ارکستر ملی به رهبری وجدانی مي گويند

منبع :www.honaronline.ir
دنياي ما هنر

اشتراک گذاری مطلب
برچسب ها :

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز