یكدیگر را مسخره نكنید (اگر دین دارید)
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶
خانه » فیلم و سریال » نوروز ۹۶ درون انتظار دگرگونی تلویزیون
نوروز ۹۶ درون انتظار دگرگونی تلویزیون

نوروز ۹۶ درون انتظار دگرگونی تلویزیون

جهان بزرگ و همچنين دنياي ما هنر:

نوروز ۹۶ درون انتظار دگرگونی تلویزیون

سال ۹۶ به نظر میرسد سال تحول سریال های تلویزیونی مي باشد و همچنين هست. انتخاب موضوع مهم و همچنين سوژه های متنوع در کنار فضایی شاد سرانجام تا شاید این سازمان بتواند درون جذب مخاطبان به واسطه دست رفته اش موفق مي باشد و همچنين هست.

نوروز 96 درون انتظار دگرگونی تلویزیون

ایران/ يک سال پيش، درون آستانه بهار سال ۱۳۹۵، درست درون روزهاي پاياني اسفند يک ماه سال ۱۳۹۴، برخي به واسطه مديران شبکه‌هاي سيما به واسطه آغاز دگرگوني‌ها و همچنين تغييرات ضروري درون دنياي تلويزيون و همچنين پخش و همچنين اکران به روز برنامه ها اخبار داده بودند که در کنار شروع سال نو، رفته رفته تغييرات مورد نظر درون دو عرصه متفاوت آغاز نمود. درون نخستين گام، به طور طبيعي اين تحول در کنار تغيير يا جابه جايي برخي مديران درون شبکه‌هاي مختلف سيما شروع نمود و همچنين درون گام بعدي پخش و همچنين اکران به روز برنامه‌ريزي به خاطر انجام برخي تغييرات درون دو وجه «کمي» و همچنين «کيفي» درون دستور کار قرار گرديد. ايجاد تغييرات «کمّي» درون شبکه‌هاي مختلف به طور منطقي برمبناي سه سبب و همچنين باني عمده: مشکلات بودجه واعتبارات مالي، پيشگيري به واسطه ريزش مخاطبان و همچنين ضرورت ادغام يا درهم آميزي برخي شبکه‌هاي تلويزيوني بر اساس اهداف مشابه و همچنين طيف مخاطبان مشترک آنها خواهد بود. کارنامه دنياي تلويزيون و همچنين پخش و همچنين اکران به روز برنامه ها درون سالي که گذشت، آشکارا نشان داده هست که به‌عنوان يکي به واسطه فراگيرترين و همچنين اثرگذارترين رسانه‌هاي گروهي، مثل هميشه، نيازمند تغييرات و همچنين دگرگوني‌هاي کيفي و همچنين کمي و همچنين آسيب شناسي ضعف‌ها وکمداشت‌هايش بوده و همچنين بويژه به واسطه نظر مخاطب شناسي و همچنين نيازسنجي جامعه و همچنين شناسايي موضوع مهم و همچنين سوژه‌ها و همچنين درونمايه‌هاي مورد نياز مخاطبان گسترده خود به تحولي اساسي نياز داشته باشد. بخصوص که مي‌دانيم، اگر اين مسأله مهم و همچنين پراهميت براستي مورد توجه جدي سياستگذاران و همچنين پخش و همچنين اکران به روز برنامه‌ريزان تلويزيوني قرار نگيرد، درون اندک زماني نه چندان طولاني، شبکه‌هاي مختلف سيما در کنار ريزش بيش‌تر مخاطبان و همچنين بينندگان خود رو به رو خواهند نمود و همچنين ادامه چنين روندي، جز بي‌توجهي به خواست و همچنين پسند و همچنين سليقه مخاطبان ودريافت‌کنندگان پخش و همچنين اکران به روز برنامه‌هاي تلويزيوني، معناي ديگري نخواهد داشت. يک واقعيت را نبايد به واسطه نظر دور داشت که در کنار وجود برخي تلاش‌هاي به نسبت مثبت، هنوز جاي خالي ايجاد تغييرات مطلوب درون کيفيت محتواي پخش و همچنين اکران به روز برنامه‌ها، بويژه درون زمينه پژوهش‌هاي بايسته پيش به واسطه نگارش يک فيلم خوب به ياد ماندني نامه خوب‌هاي مناسب و همچنين استفاده به واسطه مشاوران متخصص درون عرصه‌هاي مختلف فني و همچنين محتوايي در کنار هدف توليد آثار منسجم و همچنين داراي استحکام هنري(به واسطه نظر زيبايي شناسي و همچنين زبان فيلم خوب به ياد ماندني وسينما) و همچنين ساخت پخش و همچنين اکران به روز برنامه‌هاي پرمخاطب درون دنياي تلويزيون و همچنين پخش و همچنين اکران به روز برنامه ها آشکارا احساس مي‌شود.

ساخت سريال و همچنين مجموعه جذاب و همچنين ديدني‌هاي تلويزيوني درون ايام نوروز نيز همانند«يک ماه سال ماه ضيافت الهي رمضان» و همچنين «ماه خون محرم و همچنين صفر» و همچنين…. درون قالب «پخش و همچنين اکران به روز برنامه‌هاي مناسبتي» درون دنياي تلويزيون و همچنين پخش و همچنين اکران به روز برنامه ها پخش و همچنين اکران به روز برنامه‌ريزي مي‌شود. قرار گرفتن همين پسوند ساده و همچنين دير آشناي«مناسبتي» به دنبال واژه « پخش و همچنين اکران به روز برنامه»، کافي هست سرانجام تا«توليد شتابزده»،«بودجه نا کافي»، «امکانات فني و همچنين توليدي محدود» درون ذهن ما تداعي شود! کليد خوردن برخي به واسطه سريال و همچنين مجموعه جذاب و همچنين ديدني‌هايي که قرار هست درون نوروز ۹۶ پخش شوند، درون يک ماه سال‌هاي پاياني سال‌جاري و همچنين ادامه داشتن عکس خاص‌برداري بعضي به واسطه آنها (مثل سريال و همچنين مجموعه جذاب و همچنين ديدني سفارش شده به واسطه سوي شبکه ۲ سيما و همچنين….) سرانجام تا واپسين روزهاي اسفند يک ماه سال جاري و همچنين گاه حتي نهايي نشدن سرنوشت پخش و همچنين اکران به روز برنامه پخش يکي دو نمونه به واسطه آنها که سهم کدام شبکه خواهند خواهد بود، بخوبي نشان مي‌دهد که درون دنياي تلويزيون و همچنين پخش و همچنين اکران به روز برنامه ها هنوز پس به واسطه سال‌ها تجربه، نظامنامه مدون و همچنين قابل اجرايي به خاطر ساخت و همچنين پخش سريال و همچنين مجموعه جذاب و همچنين ديدني‌هاي مناسبتي وجود ندارد. کم‌ترين زيان تداوم چنين روندي، نزول کيفيت پخش و همچنين اکران به روز برنامه‌ها و همچنين توليد پخش و همچنين اکران به روز برنامه‌هاي کم جاذبه خواهد خواهد بود.

به واسطه آن جا که ساخته شدن سريال و همچنين مجموعه جذاب و همچنين ديدني‌هاي جذاب و همچنين سرگرم‌کننده درون طليعه فصل بهار، همزمان در کنار شکوفايي و همچنين سرسبزي طبيعت مي‌تواند درون ايجاد شور و همچنين نشاط، اميد آفريني و همچنين تمديد قواي روحي و همچنين ايجاد نوعي آرامش رواني درون جامعه بسيار مؤثر مي باشد و همچنين هست، به خاطر نوروز سال ۱۳۹۶ نيز کوشيده‌اند سرانجام تا در کنار انتخاب موضوع مهم و همچنين سوژه‌ها و همچنين مضاميني متنوع، بويژه درون برخي نمونه‌ها در کنار انتخاب فضايي شادي آور (کمدي) و همچنين زبان طنز، درون خلق فضاهاي شاد و همچنين پرنشاط گام‌هاي قابل اعتنايي بردارند. برهمين اساس، رويکرد کلي اکثر توليدات مناسبتي نوروز ۹۶ در کنار فضاي طنز و همچنين شادي آور هست.

ترديدي نبايد داشت که درون صورت انتخاب درست و همچنين مناسب مضامين شادي آور و همچنين طنز يا ديگر خواندن داستان جديد‌هاي جدي در کنار مضامين خانواده و همچنين جامعه و همچنين يافتن ساختار سنجيده و همچنين منسجم به خاطر هر يک به واسطه اين نمونه‌ها همراه در کنار به کار‌گيري بازيگران معروف فيلم خوب به ياد ماندني هاي سينمايي به روز و همچنين دنياي تلويزيون و همچنين پخش و همچنين اکران به روز برنامه ها حرفه اي، مي‌توان اميدوار خواهد بود که برخي به واسطه اين آثار به خاطر مخاطبان دنياي تلويزيون و همچنين پخش و همچنين اکران به روز برنامه ها به خاطره‌اي شيرين و همچنين ماندگار بدل شوند.

مجله اینترنتی ستاره

لینک مطلب

نوروز ۹۶ درون انتظار دگرگونی تلویزیون

منبع :setare.com
جهان بزرگ و همچنين دنياي ما هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز