آدمیانی مانند گل های لاله ، زندگی کوتاه در هستی و نقشی ماندگار در اندیشه ما دارند .
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶
خانه » نقاشی » نمایش نقاشی‌های اصغر محمدی پس از ۳۳ سال
نمایش نقاشی‌های اصغر محمدی پس از ۳۳ سال

نمایش نقاشی‌های اصغر محمدی پس از ۳۳ سال

دنيا هنر:

نمایش نقاشی‌های اصغر محمدی پس از ۳۳ سال

نقاشی‌ها و مجسمه‌های زنده‌یاد اصغر محمدی ۳۳ سال پس از در گذشت این هنرور در گالری ویستا به تماشا درمی‌آید.

نمایشگاه نقاشی‌ها و مجسمه‌های زنده‌یاد اصغر محمدی که در دوره‌ای ریاست هنرستان تجسمی را به عهده داشت، برای نخستین بار همراه ارائه ۲۵ نقاشی و مجسمه برپا می‌شود تا دنيا‌بینی و روند کاری این هنرور بررسی شود.

سرور محمدی خواهر این هنرور فقید در خصوص برپایی این نمایشگاه مي گويند: از سال ۶۳ که برادرم فوت گرداند، آثار وی را همراه محبت نگهداری کردم زیرا این آثار برای من به‌اندازه فرزندانم همراه ارزش هستند منتها از آن‌ جایی‌که من اصغر محمدی را یک هنرور مردمی می‌‌دانم طی این سال‌‌ها سعی کرده‌‌ام که همواره آثار وی را در نمایشگاه‌‌های جمعی از جمله موزه هنرهای معاصر تهران پايتخت به نمایش بگذارم تا دوستداران وی بتوانند از این آثار بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: هیچگاه آثار او را برای عرضه ارائه نکردم منتها از آن‌ جایی‌که نگهداری این آثار به دلایل امنیتی برای من سخت شده اند، قصد دارم که در نخستین نمایشگاه انفرادی که پس از فوت برادرم گالری ویستا برگزار می شود، این آثار را برای عرضه ارائه کنم.

اصغر محمدی، متولد ۱۸ شهریور سال ۱۳۱۷ در بروجرد اند. وی در سال ۱۳۴۰ به دانشکده هنرهای زیبای تهران پايتخت راه یافت و در سال ۱۳۴۳ موفق به شرکت در چهارمین دوسالانه منطقه‌ ای تهران پايتخت نمودند. این هنرور پس‌ از آن نیز در دوسالانه‌ ها و نمایشگاه‌ های بسیاری شر کت گرداند که از جمله آن‌ ها می‌ توان به دوسالانه پاریس اشاره گرداند.

محمدی بعد از گرفتن لیسانس در سال ۱۳۴۳ در انستیتو تربیت مربیان هنری و دانشگاه‌ ها به تدریس مشغول نمودند و در سال ۱۳۵۴ به ریاست هنرستان تجسمی پسران منصوب نمودند. این هنرور در سال ۱۳۵۶ برای ادامه تحصیل و گرفتن مدرک دکترا در رشته تاریخ هنر به دانشگاه سوربن پاریس رفت و در آنجا نمایشگاه‌ های متعددی برگزار گرداند.

محمدی پس از بازگشت به ایران مجدداً به‌عنوان رییس هنرستان تجسمی پسران به فعالیت پرداخت و در دانشگاه هنر نیز مشغول به تدریس نمودند. این هنرور در ۱۸ اسفندماه سال ۱۳۶۳ براثر سکته قلبی فوت.

علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید از آثار اصغر محمدی از ۱۴ لغایت ۲۴ مهر به گالری ویستا واقع در خیابان مطهری، خیابان میرعماد، کوچه دوازدهم، پلاک۱۱ مراجعه کنند.

منبع: ایلنا

لینک مطلب

نمایش نقاشی‌های اصغر محمدی پس از ۳۳ سال

منبع :www.news.naqderooz.com
دنيا هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز