حوادث چون روزها سپری می شوند.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶
خانه » عکاسی » نمایشگاه کیارنگ علایی در نگارخانه بوهایی
نمایشگاه کیارنگ علایی در نگارخانه بوهایی

نمایشگاه کیارنگ علایی در نگارخانه بوهایی

دنيا هنر:

نمایشگاه کیارنگ علایی در نگارخانه بوهایی

نمایشگاه انفرادی عکس خاص کیارنگ علایی کنار عنوان «دور از محدوده» در گالری بوهایی شهر هانوفر آلمان برگزار می‌گردد.

در این نمایشگاه که کنار عنوان «دور از محدوده» برپا می شود سري ای از آثار این هنرور کنار محوریت مکان‌ها و کنش‌های بومی به نمایش گذاشته می‌شود، این سري شامل شانزده عکس خاص از طول ۳۴ سانتیمتر تا طول ۷۰ سانتیمتر اسن که به صورت سیاه و سفید ارائه می‌شوند.

کیارنگ علایی در استیتمنت این نمایشگاه نوشته اند: « دور از محدوده، جایی اند که هنوز در ازدحام دوران گم نشده اند، جایی جدا افتاده از کل ایران که در آن سایه های موحش تراکم و تورم سازه ها و جمعیت دیده نمی‌شود و به این دلیل اهمیت فردی از آن سلب نشده اند، انسان در آن کمتر علیه خویش دست به نابودی زده و کمتر مشمول تغییرات غیر منتظره شهرهای امروزی شده اند. دور از محدوده، جایی اند غیر قابل پیش‌بینی. گرفتار میان آفتاب سوزان و آسمان ناگهان کیپ ابر، هر نقطه از آن توامان میان زایش و فوت در نوسان اند. تمرکز من در این عکس خاص‌ها دور شدن از محدوده‌های جغرافیایی و مرزبندی‌های مالوف منطقه مي باشد تا پیوند معنادار انسان و محیط را کشف کنم و از پی آن به نمایش تعامل میان انسان، محیط و حیوان بپردازم. تلاش من در این عکس خاص ها یافتن هویتی مي باشد که به شکل غریبی در دورترین نقطه ها از مرکز شهر تکثر یافته مي باشد، جایی که همه پاره های آن کنار هم در ارتباط و مصالحه بودند؛ یک جور مکاشفه در زیستگاهی که نشانه هایش را بی دریغ مقابل چشم های من می‌گذاشت.»

نمایشگاه دور از محدوده ساعت ۱۹ وقت جمعه ۶ اکتبر ۲۰۱۷ افتتاح می شود و تا ۱۵ اکتبر ۲۰۱۷ ادامه خواهد داشت و همه روزه میزبان بازدیدکنندگان خواهد مي باشد.

گالری بوهایی کنار تخصیص فضای نمایشگاهی، سالن گردهمایی و تالار اندیشه به عنوان پایگاهی مستقل در آلمان به فعالیت در حوزه هنر و آموزش می‌پردازد، بخش نمایشگاهی این سري همه‌ساله از هنرمندان ملی و بین المللی حمایت می‌گرداند، بوهایی حامی تمامی رویکردهایی اند که مشمول هنر و فرهنگ می‌شوند. این گالری در نمایشگاه‌های خود به شیوه‌های مختلف پژوهش در مورد رسانه عکاسی و مرزهای آن می‌پردازد و در این نمایشگاه نیز به برنامه تلويزيوني های فرهنگی جانبی نظیر جلسات گفتگو و بحث کنار هنرور خواهد پرداخت.

کیارنگ علایی مدرس دانشگاه و مترجم کتاب خواندني‌هایی نظیر «کاغذ و آینه» و «نمادها و نشانه ها» اند که سومین نمایشگاه انفرادی خود را خارج از ایران و پس از دو نمایشگاه «نیمه تراوا» در فرانسه و فنلاند برگزار می‌گرداند.

منبع: عکسخانه

لینک مطلب

نمایشگاه کیارنگ علایی در نگارخانه بوهایی

منبع :www.news.naqderooz.com
دنيا هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز