در این جهان، همواره برای كسانی كه از خطری بهراسند، خطری وجود خواهد داشت.
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶
خانه » عکاسی » نمایشگاه «چشم ما حیرت» در میدان امام حسین(ع)
نمایشگاه «چشم ما حیرت» در میدان امام حسین(ع)

نمایشگاه «چشم ما حیرت» در میدان امام حسین(ع)

دنيا هنر:

نمایشگاه «چشم ما حیرت» در میدان امام حسین(ع)

مجتبی حیدری عکاس مستند اجتماعی در حالی عکس روز مهم هایی را کنار سوژه اربعین در سه بخش در نمایشگاهی کنار عنوان «چشم ما حیرت» به نمایش می گذارد که برگزاری تعزیه نیز همنشین این نمایشگاه خواهد خواهد بود.

مجتبی حیدری عکاس مستند اجتماعی پیش از این در ماه مبارک ماه روزه عکس روز مهم های اربعین خود را که از سال ۹۲ در سه بخش تهیه و آماده کرده خواهد بود در قالب یک جايزه در شهر مشهد برپا گرداند و قرار اند از ۲۱ مهرماه ساعت ۱۸ در میدان امام حسین (ع) این عکس روز مهم ها را در قالب یک نمایشگاه برپا می کرد که همزمان کنار برپایی این نمایشگاه بزرگترین گروه تعزیه عراق در طهران برای اجرای پخش در این محل حضور دارند. این گروه ۴۰ نفره برای اولین بار اند که به ایران می آیند و تعزیه را به زبان عربی اجرا خواهند گرداند. این مراسم به مدت ۱۰ شب از ۲۱ مهر تا اول آبان ساعت ۲۰:۳۰ اجرا می شود که صادق وفایی نیز راوی کار اند.

این عکاس از سال ۹۲ تا ۹۵ یک سري مجموعه عکس روز مهم تهیه کرده خواهد بود که در سه سوژه آماده ارایه گرديد. یک بخش کنار عنوان «قصه و داستان زندگی» که روایتگر ۹ شخصیتی اند که از بصره تا کربلا در ایام اربعین به عنوان خادمین اربعین حسینی خدمت می کنند و وی قصه زندگی آنها را دنبال کرده اند. در این بخش قصه شخصیت هایی چون غنده شایع مادر مهربان شهید مدافع حرم که در شهر نجف ساکن اند، یوسف طوما آقا مسیحی ساکن شهر بصره، طارق نوجوانی اهل شهر الجبایش، ایاد جلاب آقا ماهیگیری اهل شهر الجبایش، عباس عبودی جوان ٢٩ ساله ای ساکن شهر الجبایش، فاضل جوانی که عضو نیروهای ویژه پلیس عراق اند، استاد منذر نقاش اهل شهر خضر، محمود ساکن شهر کفل، علی جوانی ۳۵ ساله و ساکن شهر سماوه و عباس جوانی اهل حله روایت می شود.

بخش دیگر عکس روز مهم های حیدری مربوط به پیاده روی مسیر اربعین از بصره تا کربلاست که در این عکس روز مهم ها نیز قصه هایی روایت می شود و در نهایت بخش تیپ نگاری زائرین اربعین، بخش بعدی این نمایشگاه را تشکیل می دهد که در این بخش مخاطبان شاهد عکس روز مهم هایی خواهند خواهد بود که تاکید بیشتری بر «چشم های زائران» داشته باشد.

به گفته حیدری بخش «قصه و داستان زندگی» که بخش اصلی نمایشگاه محسوب می شود، روایتگر زندگی اجتماعی تعداد محدودی از خادمین اربعین اند که نشانی از تاثیر اباعبدالله الحسین بر زندگی آنها در این روایت مشهود اند.

قرار اند در انتها نمایشگاهی نیز در عراق کنار همین محوریت برپا شود.

طراحی پوستر این نمایشگاه را که کنار حمایت اول مارکت تا اربعین برپا اند حیدر رضایی به عهده داشته باشد و طراحی لوگو را حمید عجمی انجام داده اند.

منبع: دوربین نت

لینک مطلب

نمایشگاه «چشم ما حیرت» در میدان امام حسین(ع)

منبع :www.news.naqderooz.com
دنيا هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز