ضعیف‌الاراده کسی است که با هر شکستی بینش او نیز عوض شود.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶
خانه » نقاشی » نمایشگاه مروری بر آثار یک نقاش نوگرا برپا می‌شود
نمایشگاه مروری بر آثار یک نقاش نوگرا برپا می‌شود

نمایشگاه مروری بر آثار یک نقاش نوگرا برپا می‌شود

دنياي ما هنر:

نمایشگاه مروری بر آثار یک نقاش نوگرا برپا می‌شود

گالری هور جمعه ۱۴ مهرماه میزبان نمایشگاه «مروری بر آثار ابراهیم فرجی»  خواهد خواهد بود که در این نمایشگاه آثار این هنرور پیشکسوت روی دیوار خواهد رفت.

در بخشی از توضیحات این نمایشگاه آمده هست: آنچه برای حاضران امروز هنر ایران می تواند اهمیت یابد، تاریخ هست؛ تاریخی که تجربه اکنون را معطوف به خود کرده هست. نزدیک به ۷۰ سال هنر نوگرا، تاریخی هست که اجتماع تجربه های هنرمندان بسیاری را همراه خود داشته باشد. این هنرمندان در تجربه ای مشارکت کرده اند که هنوز برای جامعه ایران تازه و برای محافل هنری در جریان هست. بیرون کشیدن قطعاتی از گوشه و کنار این تاریخ فشرده، هفتاد سالی که چندان دور نیست، امکان مشارکت در تجربه هنرمندان را فراهم می کرد و راه آگاهی یافتن از نسل های مختلف هنر ایران را هموار می سازد. نقاشی های ابراهیم فرجی در این تاریخ قرار گرفته اند و مشارکت در تجربه هنری همین تاریخ هست. هر چند میان نام هایی که این تاریخ امروز به یاد می آورد اولویت های نخستین را اشغال نکرده مي باشد. نسبت نقاشی های این هنرور همراه تاریخ هنر ایران را وقت ولادت و مرگش معلوم نمی کرد بلکه این تاریخ معطوف به رویکردی هست که از طریق  مطالعه نقاشی به عنوان یک سبک، قابل پیگیری هست. درست همین سبک هست که وقت و نحوه اتصال آن به نقاشی را در دسترس قرار می دهد.

این نمایشگاه از ۱۴ مهرماه تا ۲۸ مهرماه در گالری هور برپا خواهد گرديد و علاقه‌مندان برای دیدن آن می‌توانند از ساعت ۱۵ تا ۲۰ به گالری هور واقع در خیابان مطهری، خیابان میرزای شیرازی شمالی، کوچه نعیمی، پلاک ۱۲ نگارخانه هور مراجعه کنند.

منبع: مهر

لینک مطلب

نمایشگاه مروری بر آثار یک نقاش نوگرا برپا می‌شود

منبع :www.news.naqderooz.com
دنياي ما هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز