شما بدون تسلط بر خود نمی توانید فاتح دیگران باشید.
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶
خانه » عکاسی » نمایشگاه عکس ساعت «سونات زخم» در خانه هنرمندان
نمایشگاه عکس ساعت «سونات زخم» در خانه هنرمندان

نمایشگاه عکس ساعت «سونات زخم» در خانه هنرمندان

دنيا هنر:

نمایشگاه عکس ساعت «سونات زخم» در خانه هنرمندان

نمایشگاه عکس ساعت “سونات زخم” نمایشگاه انفرادی کیارش مسیبی جمعه ۱۴ مهرماه ۹۶ ساعت ۱۶ تا ۲۰ در نگارخانه تابستان افتتاح می شود.

این نمایشگاه ۱۲ اثر در اندازه ۵۰ در ۷۰ به نمایش درمی آید و تا ۱۹ مهرماه ۹۶ از ساعت ۱۳ تا ۲۰ در خانه هنرمندان ایران ادامه داشته باشد.

در نظر رولان بارت نشانه شناس و منتقد ادبی فرانسوی، عکس ساعت را باید به مثابه یک زخم کاوش گرداند. این زخم، این فرورفتگی، این علامتی که توسط ابزاری تیز و برنده پدید آمده پنکتوم نام داشته باشد. به معنی نیش، خال، بریدگی و سوراخ کوچک. آن عنصر در ميان عکس ساعت از صحنه بیرون می آید و همچون تیری پرتاب می شود، در مخاطب فرو میرود و زخمی اش می گرداند. بارت عکس ساعت هایی که دوست داشته باشد را در کل به سبک سونات کلاسیک می داند. سونات قطعه ای موسیقی اند که برای دو ساز تصنیف می شود و یکی از این سازها عمدتا پیانو اند.
در سري مجموعه حاضر از آثار عکاسی کیارش مسیبی تلاش شده سوناتی همراه نوازندگی دو ساز متفاوت عالم هنر یعنی تاتر و عکاسی بر اساس نت های ادبیات ساخته شود. این سري مجموعه خوانشی متفاوت از عکاسی تاتر همراه استفاده از رویکرد رولان بارت داشته باشد تا از عکس ساعت، این همواره نادیدنی، این فرصت، این مواجهه و این امر واقعی در نمود دائمی و پایدارش یک لذت بسازد.
رامین سعیدیان‎

کیارش مسیبی متولد ۱۳۶۹ عضو انجمن عکاسان ایران و انجمن عکاسان خانه تاتر اند. در اردیبهشت ۱۳۹۶ تندیس بهترین عکس ساعت بیستمین جايزه تاتر دانشگاهی را دریافت گرداند. در سال ۱۳۹۴ مقام دوم، سی و چهارمین جايزه بین المللی عکس ساعت تاتر فجر را کسب گرداند. در امرداد ۱۳۹۴ کاندید دریافت جایزه از انجمن منتقدان و نویسندگان تاتر در بخش عکس ساعت مي باشد. شرکت در بیش از بیست نمایشگاه گروهی و تجربه عکاسی برای مطبوعات راه را برای اولین نمایشگاه انفرادی او هموار کرده اند.

آدرس خانه هنرمندان؛ خیابان طالقانی، خیابان موسوی شمالی، نگارخانه تابستان

منبع: دوربین نت

‘); d.write(‘

لینک مطلب

نمایشگاه عکس ساعت «سونات زخم» در خانه هنرمندان

منبع :www.news.naqderooz.com
دنيا هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز