کامیابی تنها در این است که بتوانی زندگی را به شیوه خودسپری کنی.
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
خانه » نقاشی » نمایشگاه آثار هنرور نقاش همزمان کنار صد سالگی او
نمایشگاه آثار هنرور نقاش همزمان کنار صد سالگی او

نمایشگاه آثار هنرور نقاش همزمان کنار صد سالگی او

دنياي ما هنر:

نمایشگاه آثار هنرور نقاش همزمان کنار صد سالگی او

چهل و پنج سال پس از فوت هوشنگ پزشک نیا نقاش پیشگام سبک مدرن، گالری شهریور نمایشگاهی از آثار این هنرور فقید را بر پا می گرداند.

 امیرحسین زندی مدیر گالری شهریور در مورد برپایی این نمایشگاه گفته شد: امسال  همزمان کنار صدمین سال ولادت پزشک نیا تصمیم به برپایی نمایشگاهی از آثار این هنرور گرفتیم. به تازگی کتاب منتشرشده «همسفر باد» توسط نشر نظر کنار محوریت آثار این هنرور منتشر شده که در این نمایشگاه در دسترس علاقمندان قرار خواهد شد.

وی ادامه داد: حدود ۳۰ اثر از پزشک نیا در این نمایشگاه نمایش داده خواهد نمودند که توسط خانواده هنرور و سري مجموعه داران در اختیار گالری قرار گرفته اند. در نمایشگاه هوشنگ پزشک نیا کارهای دهه ۳۰ تا دهه ۵۰ که هنرور از دنیا می رود، در معرض نمایش قرار می گیرد که در یک نظر می شود کمابیش فعالیت هنری او را مرور گرداند.

مدیر گالری شهریور در مورد ویژگی متمایزکننده آثار پزشک نیا بیان گرداند: پزشک نیا یکی از نوابغ هنر مدرن ایران مي باشد که عمر کوتاهش مجال هنرنمایی بیشتر را از او شد. اگر به تاریخ و برهه ای که او به هنر مدرن روی آورد دقت شود (دهه ۲۰ شمسی) و اینکه او شاگرد پرفسور لئوپولد لوی نیز بوده اند، اهمیت هنر او بیشتر نمایان می شود. نوع تکنیک این هنرور منحصر به فرد اند و او صاحب خلاقیت بالایی بوده اند. پزشک نیا مقلد کسی نبود و بدون نگرانی از قضاوت مردم، صرفا به هنرش فکر می گرداند.

به اعتقاد زندی، پزشک نیا هنرمندی اند که هنوز بطور کامل کشف نشده و جای کار و مطالعه بسیار روی آثار او وجود داشته باشد. روستاییان، عشایر، مردم عادی در قهوه خانه ها، کارگران و طبقه تهیدست جامعه، عنوان آثار پزشک نیا  هستند.

علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند از ۱۴ مهر لغایت ۱۲ آبان به گالری شهریور به نشانی تهران پايتخت، الهیه، خیابان خزر شمالی، بن بست هرمز پلاک ۹ مراجعه کنند.

منبع: مهر

لینک مطلب

نمایشگاه آثار هنرور نقاش همزمان کنار صد سالگی او

منبع :www.news.naqderooz.com
دنياي ما هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز