نباید از خسته بودن خود شرمنده باشی بلکه فقط باید سعی کنی خسته آور نباشی.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶
خانه » نقاشی » نمایشگاه آثار سوررئال سه خواهر افغانستانی برپا گرديد
نمایشگاه آثار سوررئال سه خواهر افغانستانی برپا گرديد

نمایشگاه آثار سوررئال سه خواهر افغانستانی برپا گرديد

دنيا هنر:

نمایشگاه آثار سوررئال سه خواهر افغانستانی برپا گرديد

سومین نمایشگاه نقاشی «سه خواهر نوجوان افغانستانی» کنار آثاری از بلقیس، نرگس و سکینه محمدی، به سرپرستی مریم یگانه، جمعه ۲۸ مهر در گالری نات افتتاح گرديد.

طی ۲ سال گذشته ۲ نمایشگاه نقاشی از آثار سوررئال سه خواهر هنرمند معروف افغانتستانی که در حال‌حاضر سال‌های آخر دبیرستان را می‌گذرانند، در طهران برگزار شده مي باشد که کنار استقبال مهاجران و هنر دوستان همراه گرديد.

نرگس محمدی در خصوص این نمایشگاه مي گويند: حدود ۵ سال هست که نقاشی می‌کنیم. زمانی‌که اولین نمایشگاه ما برگزار گرديد، تصور نمی کردیم خیلی از آثار ما استقبال شود ولی استقبال خوبی صورت گرديد و تصمیم گرفتیم دومین نمایشگاه را نیز برگزار کنیم. در دومین نمایشگاه نیز آثار مورد توجه قرار گرديد و امروز که افتتاحیه سومین نمایشگاه هست، استقبال‌ بیش‌تر شده هست.

وی ادامه داد: در دوران راهنمایی، وقتی کنار معلم مان مریم یگانه آشنا شدیم، ایشان چیزهای متفاوتی به ما آموزش می‌داد که ما در درس هنر چنین چیزی نداشتیم. سبک کار ما سوررئال هست. ما عاشق تخیلات هستیم چرا که در تخیلات ما چیزهای زیادی نهفته هست و سعی کردیم تمام تخیلات خود را در نقاشی‌ها به نمایش بگذاریم.

این نقاش جوان در خصوص برنامه تلويزيوني‌های آینده‌اش، بیان نمود: دوست داریم چنین نمایشگاهی را در افغانستان و دیگر کشورها نیز برگزار کنیم.

نمایشگاه «سه خواهر نوجوان افغانستانی»، کنار نمایش ۲۱ تابلو از این نقاشان جوان، از ۲۸ مهر تا ۳ آبان، میزبان علاقمندان هنر هست.

کارهای این هنرمندان، بین ٣٠٠ تا ٥٠٠ هزار تومان قیمت‌گذاری شده و یکی از کارها نیز که اثر مشترک سه خواهر هست، یک میلیون و ٢٠٠ هزارتومان قیمت‌گذاری شده هست.

منبع: مهر

لینک مطلب

نمایشگاه آثار سوررئال سه خواهر افغانستانی برپا گرديد

منبع :www.news.naqderooz.com
دنيا هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز