خداوندا مرا از کسانی قرار دِه که دنیاشان را برای دینشان میفروشند نه دینشان را برای دنیاشان. (دکتر علی شریعتی)
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶
خانه » گوناگون » نلسون ماندلا در مراسم ویژه
نلسون ماندلا در مراسم ویژه

نلسون ماندلا در مراسم ویژه

دنياي ما هنر:

نلسون ماندلا در مراسم ویژه

مستند مراسم ویژه کنار هنرنمایی مهتاب کرامتی مراحل تولید خود را سپری میکند این مستند در مورد مراسم خاکسپاری نلسون ماندلا می مي باشد در ادامه صحبت های میثم شاه بابایی فيلمساز این فیلم مستند را بخوانید.

میثم شاه بابایی فيلمساز «مراسم ویژه» کنار بیان اینکه این اثر از مستند به مستند داستانی تبدیل شده هست، عنوان گرداند که در حال حاضر مراحل فنی «مراسم ویژه» سپری می شود.

میثم شاه بابایی فيلمساز سینما در خصوص آخرین وضعیت فیلم «نلسون ماندلا برای همیشه» گفته شد:این مستند به مستند داستانی تبدیل و نام آن «مراسم ویژه» نمودند که در حال حاضر فیلمبرداری آن به پایان رسیده هست و مراحل فنی آن سپری می شود.

وی افزود: در حال حاضر تدوین آن توسط خودم و سیاوش پورخلیلی انجام می شودو در نظر داریم «مراسم ویژه» را به سی و ششمین جايزه فیلم فجر برسانیم.

شاه بابایی بیان گرداند:

دلیل اینکه «مراسم ویژه» از مستند به مستند داستانی تبدیل شده و حالا شکل داستانی به خود گرفته،این هست که ما دیدیم آثار مستندگونه زیادی در خصوص نسلون ماندلا ساخته و به آن پرداخته شده هست یعنی عملا نکته ناگفته ای باقی نمانده مي باشد. به همین دلیل در روز مهم خاکسپاری نلسون ماندلا که من نیز در آن مراسم شرکت کرده بودم،اتفاقی برای من رخ داد که آن اتفاق بار دراماتیک داشت. بنابراین فکر کردیم آن اتفاق را بازسازی کنیم و در قالب یک قصه و داستان در کنار مستند روز مهم خاکسپاری نلسون ماندلا به تصویر بکشیم. از همین رو این فیلمنامه را به همراه یکی از دوستانم به نام فاضل سایه که سال ها کنار هم همکاری داشته ایم، نوشتیم و بازنویسی کردیم و سپس راهی آفریقای جنوبی شدیم و فیلمبرداری کردیم.

چالش مراسم خاکسپاری نلسون ماندلا فیلم نمودند

این فيلمساز بیان گرداند: فضای این فیلم اصلا گفتگو محور نیست در واقع این فیلم سه بخش شامل یک بخش مستندگونه، یک بخش بازسازی و یک بخش روایی هست که در بخش روایی مهتاب کرامتی نامه هایی را در قالب تصاویر مستقلی که از او گرفته ایم و به نلسون ماندلا مربوط می شود، مطرح می کرد. به همین ترتیب بخشی از فضای این اثر به روزهای خاکسپاری نلسون ماندلا تعلق داشته باشد البته ما یک سری تصاویر هم در آمریکا ضبط کرده بودیم که کنار همین تصاویر بخش داستانی آن به هم پیوسته می شود و فیلم ما را تکمیل می کرد.

وی کنار اشاره به عنوان گرداند: من، مهتاب کرامتی و بهزاد دورانی کنار نام اصلی خودمان در این اثر به ایفای نقش پرداخته ایم درواقع مهتاب کرامتی در قالب مهتاب کرامتی سینماگر و نماینده سازمان ملل در فیلم حضور داشته باشد من هم به عنوان فیلمسازی که در روزهای خاکسپاری در آفریقای جنوبی به سر می برم و بهزاد دورانی در نقش فیلمبردار در این اثر هستیم و به طور کلی قصه فیلم ما در یک روز مهم اتفاق میفتد.

شاه بابایی بیان گرداند: در حال حاضر کار اصلاح رنگ و نور «مراسم ویژه» توسط مسعود مردان انجام می شود و پیش از این هم مدیر فیلمبرداری مرتضی پور صمدی، صدابردار حسن شبانکاره، موسیقی و صداگذاری کیوان دنياي ما شاهی، طراح گریم سودابه خسروی مي باشد. البته میکس فیلم توسط یک کمپانی معروف ایرانی در آمریکا انجام می شود.

وی در پایان گفته شد: «مراسم ویژه» به تهیه کنندگی مهدی کریمی تفرشی ساخته شده و سرمایه گذاری یکی بخشی از آن بر عهده مهدی کریمی تفرش، بخشی من و بخشی هم بر عهده پیام پدارم بوده هست. این نکته را هم باید بگویم که این پروژه کنار دستور علی جنتی وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی و در پی ملاقات های بین سازمان سینمایی ایران و آفریقای جنوبی به عنوان پروژه مشترک ایران و آمریکا ساخته شده و قرار هست به نمایش دربیاید. البته ۵ دسامبر یک مراسمی در آفریقای جنوبی برای نلسون ماندلا برگزار می شود که امیدواریم بتوانیم این فیلم را به آن مراسم برسانیم تا به نمایش دربیاید.

مهر

لینک مطلب

نلسون ماندلا در مراسم ویژه

منبع :hidoctor.ir
دنياي ما هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز