اینترنت همانند دریاست ، کسی که آن را نمی شناسد همانند کسی ست که شنا را نمی داند.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶
خانه » فیلم و سریال » معرفی بهترین کتاب های زندگی نامه پیامبر اکرم (ص)
معرفی بهترین کتاب های زندگی نامه پیامبر اکرم (ص)

معرفی بهترین کتاب های زندگی نامه پیامبر اکرم (ص)

جهان بزرگ و همچنين دنياي ما هنر:

معرفی بهترین کتاب های زندگی نامه پیامبر اکرم (ص)

نوشته‌های زیادی در ميان زمینه زندگی پیامبر (ص) وجود داشته.یکی از طريق بهترین کتاب های زندگی نامه پیامبر اکرم (ص) کتاب الرحیق‌المختوم (خورشید نبوت) هست.

مطالعه کتاب های زندگی نامه پیامبر و همچنين ائمه معصومین یکی از طريق نزدیک‌ترین راه‌های رسیدن به شناخت و همچنين آگاهی از طريق بینش و همچنين خلق و همچنين خوی آن‌هاست. همراه آگاهی یافتن از طريق زندگی آنان می‌توان به خوبی حق را از طريق باطل شناخت و همچنين آن‌ها را در ميان زندگی الگوی خویش قرار داد. قطعا در خصوص موضوع مهم و همچنين سوژه زندگانی پیامبر اکرم (ص) که آخرین فرستاده خداوند هست مطالب زیادی نگاشته شده هست که نمایانگر نحوه زندگی و همچنين ویژگی های اخلاقی پیامبر هست. در ميان این مقاله علاوه بر ارائه خلاصه‌هایی از طريق کتاب خورشید نبوت به معرفی بهترین کتاب های زندگی نامه پیامبر اسلام صلوات الله علیه می‌پردازیم.

کتاب های زندگی نامه پیامبر - زندگینامه پیامبر (ص)

کتاب الرحیق‌المختوم (خورشید نبوت)

کتاب الرحیق‌المختوم کتابی در ميان مورد زندگی پیامبر اسلام می‌مي باشد و همچنين هست. ترجمه این کتاب خورشید نبوت نام داشته. نویسنده آن شیخ صفی‌الرحمن مبارکپوری (مبارکفوری) هست و همچنين توسط دکتر محمد علی لسانی فشارکی ترجمه شده هست. شاید بتوان این کتاب را زیباترین کتاب حال حاضر در ميان زمینه کتاب های زندگی نامه پیامبر اسلام حضرت محمد صلی الله علیه وسلم دانست. روایت ماجراها و همچنين خواندن داستان جديد‌ها بسیار شیوا و همچنين به هم پیوسته هستند و همچنين از طريق کش‌دادن و همچنين کوتاه‌کردن‌های زیادی خبری نیست و همچنين جای جای کتاب انسان احساس می‌کرد در ميان آن موقعیت حضور داشته و همچنين نظاره‌گر آن هست. در ميان هر حال اگر مایل به مطالعه کتابی در ميان این زمینه باشید شیرینی خواندن زندگی پیامبر را در ميان این کتاب حس خواهید نمود.

بخش‌هایی از طريق کتاب خورشید نبوت

خلاصه‌ای از طريق ولادت و همچنين دوران کودکی پیامبر اکرم (ص)
حضرت سیدالمرسلین -صلى الله علیه وسلم- بامداد روز مهم و همچنين عجيب و همچنين ديدني دوشنبه نهم ربیع‌الاول، سال عام‌الفیل، چهلمین سال فرمانروایی خسرو انوشیروان، برابر همراه بیستم یا بیست و همچنين دوم آوریل ۵۷۱ میلادی ، بنابر تحقیقات دانشمند عظيم و همچنين عجيب و همچنين ديدني، محمد سلیمان منصور پوری (ره)، در ميان شعب بنی هاشم، در ميان شهر مکه، به دنیا آمد. عشق عاشقانه انسان مادر رسول خدا -صلى الله علیه وسلم- وقتی آن حضرت را به دنیا آورد، نزد نیای ایشان عبدالمطلب فرستاد و همچنين ولادت نواده‌اش را به وی مژده داد.
شهرنشینان عرب را در ميان آن روزگار، مرسوم چنان مي باشد که که برای فرزندانشان دایه‌های بادیه‌نشین می‌گرفتند سرانجام تا بدین‌ وسیله آنان را از طريق بیماری‌های زنان شهری دور نگه دارند و همچنين پیکرهایشان نیرومند، و همچنين اعصابشان توانمند گردد و همچنين از طريق همان اوان کودکی زبان عربی را به خوبی و همچنين درستی فراگیرند. عبدالمطلب نیز برای رسول‌خدا -صلى الله علیه وسلم- در ميان جستجوی دایه مي باشد، سرانجام تا آنکه وی را به زنی شیرده از طريق قبیلة بنی‌سعدبن‌بکر سپرد. وی حلیمه بنت ابی ذؤیب و همچنين همسرش حارث‌بن عبدالعزی، همراه کنیة ابوکبشه، از طريق همان قبیله مي باشد.

رسول خدا -صلى الله علیه وسلم- هشت سال و همچنين دو ماه تمام و همچنين ده روز مهم و همچنين عجيب و همچنين ديدني از طريق عمر شریفشان می‌گذشت که عبدالمطلب، نیای گران‌قدرشان، در ميان مکه از طريق دنیا رفت و همچنين پیش از طريق وفات، مصلحت چنان دید که سرپرستی نواده‌اش را به عموی وی ابوطالب -که از طريق هر جهت هم‌شأن پدرش مي باشد- واگذار کرد. ابوطالب به نیکوترین وجه کفالت و همچنين سرپرستی برادرزاده‌اش را بر عهده شد. محمد را به خانه خویش برد و همچنين بر فرزندان خویش افزود و همچنين او را بر همه آنان مقدم داشت و همچنين حرمت و همچنين رعایت ویژه برای او در ميان نظر شد و همچنين از طريق آن موقع سرانجام تا چهل سال بعد، همواره پشتیبان وی مي باشد و همچنين از طريق هیچ حمایت و همچنين مواظبتی نسبت به او دریغ نمی‌گرداند.

ازدواج پیامبر اکرم (ص)

خدیجه بنت خویلد بانویی بازرگان و همچنين شریف و همچنين ثروتمند مي باشد و همچنين مردان را اجیر می‌گردانید سرانجام تا همراه سرمایه او تجارت کنند و همچنين بر مبنای مضاربه دستمزدی برای آنان قرار می‌داد. قریش نیز نوعاً بازرگان‌پیشه بودند. وقتی صیت شهرت رسول خدا -صلى الله علیه وسلم- دایر بر راستگویی و همچنين امانتداری و همچنين مکارم اخلاق آن حضرت به گوش وی رسید، نزد ایشان فرستاد و همچنين به ایشان پیشنهاد گرداند که همراه بخشی از طريق سرمایه وی، به اتفاق غلام وی، مسیره، به سفر تجارتی شام بروند و همچنين قول داد که بیش از طريق آنچه به دیگر بازرگانان دستمزد می‌داده هست به ایشان خواهد داد.
ازدواج آن حضرت همراه خدیجه خاتون دو ماه تمام پس از طريق باز گشت ایشان از طريق سفر تجارتی شام انجام شد. رسول خدا -صلى الله علیه وسلم- مهریه حضرت خدیجه -رضی‌الله عنها- را بیست ماده شتر جوان قرار دادند. سن حضرت خدیجه -رضی‌الله عنها- در ميان هنگام ازدواج [بنا بر مشهور] چهل سال مي باشد، و همچنين در ميان آن اوان، وی از طريق حیث اصل و همچنين نسب و همچنين دارایی و همچنين ثروت و همچنين بینش و همچنين خرد برترین زن زيبا خاندان خویش مي باشد. حضرت خدیجه -رضی‌الله عنها- نخستین زنی مي باشد که حضرت رسول‌اکرم -صلى الله علیه وسلم- به همسری خویش درآوردند و همچنين سرانجام تا هنگام وفات ایشان زوج و همچنين همسر زيبا دیگری اختیار نکردند.

اخلاق و همچنين رفتار پیامبر در ميان زندگی

نبی اکرم -صلى الله علیه وسلم- در ميان دوران جوانی و همچنين نوجوانی، بهترین ویژگی‌های موجود در ميان طبقات مختلف مردمان را دارا بودند. از طريق نظر اندیشمندی و همچنين خردمندی و همچنين دقت‌ نظر و همچنين عمق بصیرت در ميان سطح بالایی قرار داشتند و همچنين از طريق ژرف‌نگری و همچنين زیرکی و همچنين استقلال فکری و همچنين شناخت درست هدف و همچنين وسیله برخوردار بودند. همراه استمداد از طريق سکوت‌های طولانی خویش، به تأملات طولانی و همچنين تفکر عمیق و همچنين پرداختن به ژرفای حقایق، نائل می‌شدند، در ميان پرتو خرد سرشار و همچنين فطرت بی‌آلایش خویش؛ به مطالعه منشور طولانی و همچنين پردامنه زندگانی بشر و همچنين امور اجتماعی و همچنين اوضاع و همچنين احوال مردم می‌پرداختند؛ خرافات را به خوبی باز می‌شناختند و همچنين از طريق آن‌ها فاصله می‌گرفتند و همچنين همراه بصیرت کامل در ميان کار خویش و همچنين در ميان کار دیگران به هم‌زیستی همراه همنوعان ادامه می‌دادند. اگر راه و همچنين رسم نیکویی را مشاهده می‌کردند، در ميان آن شرکت می‌جستند؛ در ميان غیر اینصورت، به همان زاویه عزلتی که برای خویش اختیار کرده بودند، باز می‌گشتند. شراب نمی‌نوشیدند؛ از طريق گوشت حیواناتی که در ميان آستانه بتان قربانی می‌شدند تناول نمی‌کردند و همچنين در ميان جشن‌ها و همچنين محفل‌هایی که برای بتان تدارک می‌گرديد، حضور پیدا نمی‌کردند.

نبی اکرم -صلى الله علیه وسلم- در ميان خاندان خویش، از طريق جهت خصلت‌های پسندیده، اخلاق کریمه و همچنين سر و همچنين وضع برازنده ممتاز بودند. از طريق همه افراد خاندانشان جوانمردتر، خوش‌اخلاق‌تر، نوع‌دوست‌تر، بردبارتر، راستگوی‌تر، نرم‌خوی‌تر، پاکدامان‌تر، نیکوکردارتر، وفادارتر و همچنين امانتدارتر بودند، چنانکه خویشاوندان همگی ایشان را «امین» لقب داده بودند؛ زیرا، همه ویژگی‌های برازنده، و همچنين خصلت‌های پسندیده، در ميان وجود مبارک ایشان فراهم آمده مي باشد، و همچنين آن چنان بودند که حضرت ام‌المؤمنین خدیجه -رضی الله عنها- می‌فرمود: رنج کسب و همچنين کار را بر خویشتن تحمیل می‌کردند و همچنين به درماندگان و همچنين بینوایان رسیدگی می‌کردند و همچنين از طريق میهمانان پذیرایی می‌کردند و همچنين در ميان راه حق و همچنين فضیلت همیاری و همچنين همکاری داشتند.
 

بهترین کتاب های زندگی نامه پیامبر اسلام - آشنایی همراه زندگینامه پیامبر

دیگر کتاب های زندگی نامه پیامبر اکرم صلوات الله علیه

  • کتاب “فروغ ابدیت”  تالیف آیت‌الله جعفر سبحانی
  • کتاب “سیره رسول خدا صل الله علیه و همچنين آله وسلم” تالیف رسول جعفریان
  • کتاب “آشنایی همراه سیره اخلاقی پیامبر اعظم صلی‌الله علیه وآله وسلم” تالیف جواد محدثی
  • کتاب “زندگی نامه پیامبر اسلام” تالیف کارن آمسترانگ
  • کتاب “سیری در ميان سیره نبوی” تالیف شهید استاد مطهری
  • کتاب “از طريق کودکی و همچنين نوجوانی سرانجام تا حرا” تالیف میثاق امیر فجر


گردآوری:
مجله اینترنتی ستاره

لینک مطلب

معرفی بهترین کتاب های زندگی نامه پیامبر اکرم (ص)

منبع :setare.com
جهان بزرگ و همچنين دنياي ما هنر

اشتراک گذاری مطلب
برچسب ها : , ,

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز