خداوند آزادی را آفرید و انسان بردگی را.
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶
خانه » گوناگون » مار غول پیکر در جنوب کشور
مار غول پیکر در جنوب کشور

مار غول پیکر در جنوب کشور

دنياي ما هنر:

مار غول پیکر در جنوب کشور

مار غول پیکر در جنوب کشور

این مار غول پیکر که روی درختی در هفت تپه شوش چنبره زده مي باشد باعث ترس و وحشت کارکنان این منطقه نمودند.  طول این مار بیشتر از ۶ متر گزارش شده هست.ماری ۶ متری موجب وحشت کارگران نیشکر هفت تپه در شوش خوزستان نمودند.

این مار که به گفته کارگران نیشکر حدود ۶ متر طول داشت بر روی درختی در مجاورت مزارع نیشکر چمبره زده مي باشد و موجب وحشت کارگران نمودند.

هَفت‌تَپه یک محوطه باستانی در استان خوزستان در حدود ۱۵ کیلومتری جنوب شرقی شهر شوش واقع شده و سري‌ای از تپه‌های باستانی‌هست که احتمالاً شهر تیکنی یا کابناک از تمدن ایلام را درخود جای داده‌هست. گستردگی این محوطه باستانی به مراتب باعث جلب توجه کاوشگران مختلف قرار گرفته‌هست. بنابر نظریه‌هایی از این شهر به عنوان یک مرکز مهم سیاسی در ساعت حکومت ایلامیان و پادشاهی تپتی‌اهر در سده پانزده پیش‌از میلاد یاد شده‌هست که پس‌از ویرانی آن، شهر شوش به مرکز قدرت تبدیل شده‌هست، هرچند هنوز مدرکی محکم برای اثبات آن بدست نیامده‌هست.

مار، جانوری خزنده، گوشت‌خوار، کشیده (دراز) و بدون پا هست که به دلیل نداشتن پلک و گوش بیرونی می‌توان آن‌ها را از مارمولک بی‌پا جدا گرداند. مارها جانورانی، خونسرد، از گروه آب پرده داران و مهره‌دارانی هست که بدنش از پولک‌هایی که همراه هم همپوشانی دارند، پوشیده شده‌هست.

مار از ردهٔ خزنده‌چهرگان، زیرردهٔ دوکمانان، فرورده پولک‌سوسمارشکلان، بالاراستهٔ پولک‌خزندگان، راستهٔ پولک‌داران، زیرراستهٔ ماران (Serpentes) هست.

ایرنا

لینک مطلب

مار غول پیکر در جنوب کشور

منبع :hidoctor.ir
دنياي ما هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز