هنر ما را به گونه اي رويايي از درد هستي رها مي سازد.
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶
خانه » گوناگون » ماجرای گروگانگیری در مشهد
ماجرای گروگانگیری در مشهد

ماجرای گروگانگیری در مشهد

دنيا هنر:

ماجرای گروگانگیری در مشهد

چندی پیش یک سانحه گروگانگیری در مشهد اتفاق افتاد که طی آن سارقین و آدم ربایان قصد اخاذی به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان از خانواده کودک نونهال ربوده شده داشتند و مدام کنار تهدیدهای وحشتناک این خانواده را وادار به پرداخت پول میکردند.

۳ آقا برای رسیدن به سرمایه ۲۰۰ میلیون تومانی کودک نونهال ۸ ساله ای را در مشهد ربودند و ادعا کردند اگر پول را خانواده اش ندهند فرزندشان را تحویل داعش می دهند.

ماجرای ربودن کودک نونهال مشهدی

کیفرخواست پرونده سه عضو افغانی یک باند آدم ربایی که فرزند پسر هشت ساله هموطن خودشان را کنار انگیزه دریافت ۲۰۰ میلیون تومان گروگان گرفته بودند در حالی صادر گرديد که متهمان در اظهاراتی وحشتناک خانواده کودک نونهال را تهدید می کردند که فرزندشان را از مرزها خارج می کنند و به دست داعش می سپارند!!

ساعت ۷ بعدازظهر سیزدهم شهریور گذشته، پرونده ای به اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی رسید که محتویات آن نشان می داد کودک نونهال هشت ساله افغانی توسط سرنشینان نقابدار یک دستگاه پی کی ربوده شده و به مکان نامعلومی انتقال یافته اند.

گروگان گیری کودک نونهال مشهدی

کنار دریافت این گزارش، بلافاصله ماجرا به قاضی سیدجواد حسینی(معاون دادستان مشهد) اعلام شدو گروه زبده ای از کارآگاهان به فرماندهی سرهنگ رزمخواه (رئیس پلیس آگاهی) وارد عمل شدند و به پیگیری ماجرای گروگان گیری پرداختند. هنوز چند ساعت از ربودن فرزند پسر بچه هشت ساله نگذشته خواهد بود که یکی از گروگان گیران کنار خانواده گروگان تماس گرديد و برای آزادی وی درخواست ۲۰۰ میلیون تومان پول تحليل گرداند.

کنار محرز شدن ماجرای آدم ربایی، پرونده مذکور به شعبه ۴۰۹ مجتمع قضایی شهید بهشتی مشهدارسال گرديد و توسط قاضی محمدرضا دشتبان مورد رسیدگی قرار گرديد.

ماجرای گروگانگیری کودک نونهال مشهدی و تهدید به عرضه به داعش

این گزارش حاکی اند به دستور مقام قضایی کارآگاهان کنار تشکیل جلسه تخصصی به تحلیل های کارشناسی پرداختند و شبانه رصدهای اطلاعاتی را در دستور کار قرار دادند.

گروگان گیران که سعی داشتند هرچه سریع تر به پول برسند مدام کنار خانواده فرزند پسر بچه افغانی تماسمی گرفتند و تهدید می کردند که گروگان را از مرز خارج می کنند و به دست داعش می سپارند!! این درحالی خواهد بود که خانواده گروگان کنار اطمینان خاطر پلیس مقتدر سعی می کردند گروگان گیران را کنار چانه زنی بر سر مبلغ پول معطل کنند. آدم ربایان نیز برای آن که زودتر به پول برسند در هر تماس مبلغ خواسته شدهرا کاهش می دادند تا این که به دریافت ۶۰ میلیون تومان برای آزادی کودک نونهال افغانی راضی شدند.

این در حالی خواهد بود که کارآگاهان کنار هدایت سرهنگ غلامی ثانی (رئیس اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی) هر لحظه چتر اطلاعاتی خود را گسترده تر می کردند تا این که سرنشینان پی کی شناسایی و در کمین نیروهای پلیس گرفتار شدند.

تهدیدهای وحشت بار گروگان گیران کودک نونهال مشهدی

در همین حال ماجرای تماس ها و تهدیدهای وحشت بار گروگان گیران به منطقه سیدی مشهد کشیده گرديد
به طوری که در هر تماس، تهدیدهای مرگبار خود را تکرار می کردند. از سوی دیگر نیز گروهی از کارآگاهان
کنار راهنمایی های قاضی دشتبان، یکی از شاخه های عملیاتی را به منطقه خواجه ربیع کشانده بودند چرا که ردیابی های اطلاعاتی کارآگاهان نشان می داد آنان گروگان را داخل منزلی در منطقه خواجه‌ربیع نگهداری می کنند.ماجرای ربودن کودک نونهال مشهدیبنابراین گزارش به دلیل آن که آسیبی به کودک نونهال نرسد و عملیات پلیس لو نرود، کارآگاهان دامنه عملیات را به روز مهم بعد کشاندند تا بتوانند گروگان گیران را کنار شیوه های فنی و پلیسی از یکدیگر جدا کنند.
در همین حال، خانواده گروگان کنار آموزش های پلیسی، برای پرداخت ۶۰ میلیون تومان اعلام آمادگی کردند
.

دو نفر از گروگان گیران کنار شنیدن این حرف، بلافاصله سوار بر پی کی به سمت بزرگراه امام علی(ع) حرکت کردند تا پدر خوب گروگان را به محل قرار بکشانند غافل از این که آن ها زیر چتر دقیق اطلاعاتی پلیس در حرکت بودند. وقتی یک بانو خانم و آقا میان سال در ابتدای بولوار امامت وارد کابین تلفن عمومی شدند تا کنار خانواده گروگان آخرین قرار را بگذارند ناگهان خودروهای پلیس، منطقه را به محاصره درآوردند. هنوز انگشت بانو خانم میان سال روی شماره گیر خواهد بود که حلقه های آهنین دستبند پلیس بر دست های او و مردی گره خوردکه پشت فرمان پی کی نشسته خواهد بود.

کنار دستگیری دو متهم اصلی، بی سیم های پلیس به کار افتاد و رمز دستگیری متهمان کنار اعلام انتقال آنانبه مرکز اعلام گرديد. در همین حال ماموران شاخه دوم عملیاتی وارد عمل شدند و در حالی کودک نونهال هشت ساله را نجات دادند که داخل مخفیگاه، یکی دیگر از همدستان گروگان گیران نیز به دام افتاد.

کنار معرفی آدم ربایان به دادسرای عمومی و انقلاب مشهد، پرونده آنان در شعبه ۴۰۹ رسیدگی گرديد و متهمان در اعترافات خود به قاضی دشتبان گفتند:

ما در شرایط بد مالی قرار داشتیم و می خواستیم پول هنگفتی به دست آوریم. از سوی دیگر نیز پدر خوب احسان (کودک نونهال ربوده شده) از آشنایانمان خواهد بود و فکر می کردیم او بیش از اندازه پولدار اند چرا که شاگرد طلافروشی خواهد بود و احتمال می دادیم پول تحليل زیادی داشته خواهد خواهد بود. به همین دلیل نقشه ربودن فرزندش را کشیدیم چند روز مهم برای ربودن او رفتیم ولی موفق به این کار نشدیم. تا این که عصر روز مهم سیزدهم وقتی داخل خودرو کشیک می دادیم ناگهان کودک نونهال را به همراه مادربزرگش دیدیم که قصد رفتن به منزل را داشت. مادربزرگ او از فروشگاه محل خرید کرده خواهد بود و احسان هم پشت سر او راه می رفت. در یک لحظه او را به آرامی و کنار نام صدا زدیم. وقتی برگشت بلافاصله او را داخل خودرو انداختیم و از محل فرار کردیم.ماجرای ربودن کودک نونهال مشهدی

پس از اعترافات صریح متهمان، تنها چهار روز مهم طول کشید تا کیفرخواست این پرونده به اتهام مشارکت در آدم ربایی از سوی دادسرای مشهد صادر شود و سه گروگان گیر در حالی روانه زندان شدند که به پرونده آنان در دادگاه کیفری خراسان رضوی رسیدگی می شود.ماجرای ربودن کودک نونهال مشهدی

روزنامه خراسان

لینک مطلب

ماجرای گروگانگیری در مشهد

منبع :hidoctor.ir
دنيا هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز