قدر زمان حال را بدانید که گذشته هرگز برنمی گردد و آینده شاید نیاید.(گالیله)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶
خانه » عکاسی » لهستانی ها در ایران بعد از هفتاد و پنج سال
لهستانی ها در ایران بعد از هفتاد و پنج سال

لهستانی ها در ایران بعد از هفتاد و پنج سال

دنياي ما هنر:

لهستانی ها در ایران بعد از هفتاد و پنج سال

 موسسه آدام میشکویتچ و سفارت لهستان همراه همکاری سري مجموعه‌ی تاریخی سعدآباد و موزه‌ی هنرهای معاصر اصفهان، به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد سفر لهستانی‌ها در کشاکش جنگ دوم جهانی به ایران سلسله رویدادهایی را در طهران و اصفهان برگزار می‌گرداند.

   جلسه‌ی مطبوعاتی مربوط به این سلسله رویداد که به‌منظور بررسی ابعاد تاریخی، هنری و اجتماعی این اتفاق تاریخی و همچنین آشنایی بیشتر همراه اکران‌های پیش رو طراحی شده هست، ساعت سه‌شنبه ۱۱ مهرماه ۹۶، ساعت ۱۱ در بنیاد لاجوردی طهران برگزار خواهد گرديد.

   پریسا دمندان، محقق و کیوریتور، آنا دودا؛ نماینده‌ی موسسه آدام میشکویتز، پاتریشیا اوزجان؛ کاردار لهستان، امین فخاری؛ موسس و مدیر مرکز آفرینش‌های معاصر اصفهان، محمدرضا کارگر؛ سرپرست سري مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، حمید وکیل‌باشی؛ مشاور هنری و مسئول نگارخانه‌ی سعدآباد، محمدعلی صرامی؛ رییس موزه‌ی هنرهای معاصر اصفهان، علیرضا دولتشاهی؛ تاریخ‌شناس و عضو کمیته‌علمی همایش «هفتاد و دومین سالگرد ورود مهاجران لهستانی به ایران» و خسرو سینایی؛ فیلمساز از هنرمندان و مسئولین حاضر در نشست مطبوعاتی این اکران هستند.

   این رویدادها شامل نمایشگاه عکسی هست همراه عنوان «متولدین لهستان مستقل، لهستانی‌ها؛ کودکان اصفهان بعد از ۷۵سال به ایران بازمی‌گردند.» که در مهر و آبان امسال در نگارخانه‌ی کاخ سعدآباد در طهران و موزه‌ی هنرهای معاصر اصفهان برقرار خواهد گرديد و چاپ‌های بخشی از سري مجموعه‌ی بسيار بزرگ نگاتیو‌های کشف شده توسط پریسا دمندان در استودیوی عکاسی ابوالقاسم جلا در شهر اصفهان را در برمی‌گیرد که هیچ‌گاه در گذشته ارائه و منتشر نشده اند.

   این دو نمایشگاه توسط موسسه آدام میشکویچ و سفارت جمهوری لهستان در طهران و تحت حمایت افتخاری پرفسور پیوتر کلینسکی، وزیز فرهنگ و میراث فرهنگی لهستان و همراه حمایت مالی PGNIG شرکت نفت و گاز دولتی لهستان برگزار می‌شوند.

   همچنین پروژه‌ی فرهنگی هنری «کافه پولونیا» به ابتکار مرکز آفرینش‌های معاصر اصفهان و تئاتر «اصفهان، شهر بچه‌های لهستان» از گروه تئاتر آفتاب از دیگر اکران‌هایی هستند که به مناسب سالگرد این واقعه‌ی تاریخی رونمایی خواهد گرديد.

   بازدید از این نمایشگاه از ساعت جمعه ۱۴ مهرماه تا ۹ آبان ماه ۹۶ در نگارخانه کاخ موزه سعدآباد و از ساعت سه شنبه ۱۸ مهرماه تا ۲ آذرماه ۹۶ در موزه هنرهای معاصر اصفهان ادامه خواهد داشت

منبع: سایت عکاسی

لینک مطلب

لهستانی ها در ایران بعد از هفتاد و پنج سال

منبع :www.news.naqderooz.com
دنياي ما هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز