گفتگو با خردمندان و دانشوران ، پاداشی کمیاب است.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶
خانه » ادبیات » قصه و داستان های فاکنر در خصوص گنج در یک کتاب منتشرشده گردآوری و چاپ شدند
قصه و داستان های فاکنر در خصوص گنج در یک کتاب منتشرشده گردآوری و چاپ شدند

قصه و داستان های فاکنر در خصوص گنج در یک کتاب منتشرشده گردآوری و چاپ شدند

دنيا هنر:

قصه و داستان های فاکنر در خصوص گنج در یک کتاب منتشرشده گردآوری و چاپ شدند

کتاب منتشرشده «گنج نامه» (قصه و داستان های گنج نمکی) نوشته ویلیام فاکنر همراه گردآوری و ترجمه ویلیام فاکنر توسط نشر افق منتشر و راهی بازار نشر نمودند.

کتاب منتشرشده «گنج نامه» (قصه و داستان های گنج نمکی) نوشته ویلیام فاکنر به تازگی همراه گردآوری و ترجمه احمد اخوت توسط نشر افق منتشر و راهی بازار نشر شده اند. این کتاب منتشرشده دومین عنوان از سري «میراث فاکنر» اند که توسط این ناشر چاپ می شود.

این کتاب منتشرشده ۳ قصه و داستان از نوشته های ویلیام فاکنر را در بر می گیرد که همگی شان در خصوص گنج هستند. نام کتاب منتشرشده هم به همین دلیل گنج نامه گذاشته شده اند. اصطلاح گنج نمکی، ریشه در جنگ داخلی آمریکا داشته. در آن ساعت این ضرب المثل بین مردم متداول مي باشد که «نقره هایت را چال کن و هرچه گیرت آمد، بخور!»

یکی از قصه و داستان های کتاب منتشرشده، «طلا همیشه نیست» همراه همین عنوان در ساعت حیات نویسنده و توسط خود فاکنر منتشر نمودند و اکنون در سري قصه و داستان هایش چاپ می شود. قصه و داستان «گنج» هیچ گاه به اسم خود نویسنده چاپ نشد و تنها به صورت جزئی از یک رمان منتشر نمودند؛ بار اول در رمان دهکده و مرتبه دوم در قالب فصل دوم رمان «اسب های خالدار». این ترجمه، این امکان را به قصه و داستان مذکور داده که برای اولین بار به اسم خود فاکنر چاپ شود. قصه و داستان سوم کتاب منتشرشده هم همراه عنوان «عمه مولی» یک اثر ترجمه – تالیفی اند. یعنی در اصل، در سري «موسی نازل شو» به صورت پراکنده چاپ شده اند. این قصه و داستان توسط فاکنر در قالب قصه و داستان بلندتری همراه نام «آتش و اجاق» آورده شده اند.

علاوه بر قصه و داستان ها، ۲ پیوست هم در این کتاب منتشرشده چاپ شده و عناوین مختلف کتاب منتشرشده به این ترتیب اند:

سرآغاز، گاهشمار زندگی و آثار ویلیام فاکنر، گنج نمکی، گنج، طلاه همیشه نیست، عمه مولی، پیوستی بر لوکاس بوشام، رهنمودهای ویلیام فاکنر در خصوص قصه و داستان نویسی.

همه مقدمه هایی که برای قصه و داستان ها نوشته شده اند، به علاوه سرآغاز، گاهشمار و گنج نمکی به قلم احمد اخوت نوشته شده اند و ۳ قصه و داستان «گنج»، «طلا همیشه نیست» و «عمه مولی» نوشته های فاکنر هستند. قصه و داستان های کتاب منتشرشده از نظر مضمونی دو وجه دارند؛ اول سوژه گنج قلابی اند و وجه دوم، ریشه در این رباعی خیام داشته: «آن قصر که جمشید در او جام گرديد….»

در قسمتی از این کتاب منتشرشده می خوانیم:

لوکاس در تاریکی هم کاملا می دانست باید از کدام مسیر برود و راهش چگونه اند، چون در همین مزرعه به دنیا آمده مي باشد، آن هم بیست و پنج سال پیش از ادموندز که حالا مالکش مي باشد.

روی این زمین کار کرده مي باشد، تقریبا از وقتی که دیگر آن قدر پيش از اندازه شده مي باشد که می توانست خیش را سرپا نگه داشته و کار کرد. از بچگی و نوجوانی تا وقتی انسان نمودند، در سرتاسر این کِشتگاه شکار کرده مي باشد. بعد دیگر دنبال شکار نرفت، نه اینکه چون دیگر انسان شده مي باشد شب ها یا روزها نمی توانست دنبال شکار برود، بلکه بیشتر به این خاطر که احساس می نمود شکار خرگوش یا ساریگ در شان و منزلتش نیست و برایش افت داشته. او حالا نه تنها پیرترین کارگر مزرعه بلکه مسن ترین فرد زنده در کِشتگاه ادموندز مي باشد، یعنی پیرترین زاد و رود مک کاسلین. بماند که در چشم هم ولایتی هایش او نه از خاندان مک کاسلینِ پيش از اندازه بلکه ثمره یکی از برده های مک کاسلین مي باشد؛ تقریبا هم سن و سال آیزاک مک کاسلین که به لطف حمایت مالی روت ادموندز و پولی که به او می داد در شهر زندگی می نمود و اگر حق و عدالتی در کار مي باشد او، لوکاس، الان باید مالک زمین و همه دارایی هایش می مي باشد، منتها افسوس که مردم از این ها اخبار نداشتند و نمی دانستند که پدربزرگ همین لوکاس، یعنی کاس ادموندز پیر، او را از هر حق و میراثی محروم کرده اند. سنش را بخواهید هم سن آیزاک، تقریبا به سن و سال باک و بادی مک کاسلینِ پیر مي باشد. در ساعت حیات این دو نفر مي باشد که پدرشان کاروترز مک کاسلین این کِشتگاه را از سرخپوست ها پس گرديد، یعنی در آن ساعت های قدیم که مردم، سیاه و سفید، همه انسان بودند.

این کتاب منتشرشده همراه ۱۴۴ صفحه، شمارگان هزار و ۱۰۰ نسخه و قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان منتشر شده اند.

منبع: خبرگزاری مهر

لینک مطلب

قصه و داستان های فاکنر در خصوص گنج در یک کتاب منتشرشده گردآوری و چاپ شدند

منبع :www.news.naqderooz.com/
دنيا هنر

اشتراک گذاری مطلب
برچسب ها :

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز