خداوند آزادی را آفرید و انسان بردگی را.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶
خانه » عکاسی » فراخوان هجدهمین مسابقه عکس وقت سال یونیسف
فراخوان هجدهمین مسابقه عکس وقت سال یونیسف

فراخوان هجدهمین مسابقه عکس وقت سال یونیسف

دنيا هنر:

فراخوان هجدهمین مسابقه عکس وقت سال یونیسف

فراخوان شرکت در هجدهمین «عکس وقت سال یونیسف» آلمان منتشر نمودند.

هر ساله کمیته‌ یونیسف آلمان، مسابقه جهانی عکس وقت سال این بنیاد را برگزار می‌گرداند. دکتر هریوس یورگن ریاست این بنیاد در بیانیه‌ای هدف این جایزه را این چنین شرح می‌دهد: «عکس وقت‌های خوب در قیاس کنار سیل انبوه تصاویر روزمره واجد کیفیتی ویژه هستند. آنها برای لحظاتی نگه‌مان می‌دارند تا دقیق‌تر در آنها نظر کنیم. عکس وقت‌های این مسابقه صرفاً نشانگر واقعیت نیستند، آنها ما را به دنيا کودکان می‌برند؛ برخی از آنها شارحِ فلاکت و نومیدی‌ این کودکان هستند و برخی دیگر رؤیاها و امیدهایشان را نشان می‌دهند. مستندنگاری وضعیت این کودکان، مسئولیت‌مان را در قبال توجه و طرفداری از حقوق‌شان، گوشزد خواهد نمود.»

 جایزه این بنیاد که تاکنون به عکاسانی چون یان گراروپ، استفانی سینکلیر، مارکوس بلیزدیل و اد کاشی اهدا شده هست، شامل یک سفارش کار از کمیته ملی یونیسف آلمان هست که طی یک کنفرانس مطبوعاتی به تاریخ ۲۰ دسامبر ۲۰۱۷ (۲۹ آذر ۱۳۹۶) در برلین و کنار حضور برنده سال اعلام می‌شود.

  پیش‌نیاز شرکت در این مسابقه معتبر، معرفی شرکت‌کننده (nomination) بنا به کیفیت کار وی توسط تعدادی از عکاسان مورد اعتماد یونیسف به دبیرخانه مسابقه هست. بر این اساس، دبیرخانه مسابقه یونیسف از «کاوه رستم‌خانی» عکاس مستند ایرانی ساکن آلمان و «مجتبی عبدالرحیم‌خان» دعوت کرده هست تا مسئولیت معرفی عکاسان کشورهای فارسی‌زبان و مناطق کُردنشین به دبیرخانه را به عهده گیرند.

  بدین ترتیب عکاسان ایرانی‌ای که تمایل به شرکت در مسابقه امسال را دارند می‌توانند شيوه ارسال کار به کاوه رستم‌خانی و مجتبی عبدالرحیم خان، به منظور معرفی (nomination) به دبیرخانه را در زیر دنبال کنند:

 شيوه ارسال عکس وقت به آقایان کاوه رستم‌خانی و مجتبی عبدالرحیم‌خان، جهت تایید و معرفی به یونیسف:

 _ هر متقاضی می‌‌تواند حداقل ۱۰ عکس وقت و حداکثر ۱۵ عکس وقت را به ایمیل‌های [unicef.poy.me.nomination@gmail.com] و [mojtaba.abdoulrahimkhan@gmail.com ] ارسال نماید.

_ فایل‌ها (عکس وقت‌ها) را به صورت Firstname_Lastname_۰۰x نامگذاری و به صورت مسلسل شماره‌گذاری کنید. 

_  سري مجموعه ارسالی باید در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ عکاسی یا تکمیل شده مي باشد.

_  عکس وقت‌ها را کنار ابعاد ۱۸۰۰ پیکسل برای ضلع بزرگتر و dpi۹۶ ارسال کنید.

_ حتما در ایمیل خود سوژه پروژه ارسالی را در حداکثر ۲۰۰ کلمه شرح دهید و نام پروژه را همراه کنار عبارت [unicef‌nomination ۲۰۱۷] در سوژه ایمیل بنویسید‌. توجه فرمایید که اگر گیومه‌ها فراموش شوند ایمیل شما به spam خواهد رفت و خوانده نخواهد نمودند.

_ آخرین مهلت ارسال ایمیل‌ها صبح ۲۳ مهر ۱۳۹۶ در نظر گرفته شده هست.

_ به ایمیل‌هایی که در آنها این روند رعایت نشده مي باشد یا  سوژه عکس وقت‌ها خارج از سوژه بچه و نوجوان مي باشد رسیدگی نخواهد نمودند.

 پس از اینکه عکس وقت‌های شما به تایید کاوه رستم‌خانی و مجتبی عبدالرحیم‌خان رسید به دو شيوه می‌توانید آنها را برای مسابقه ارسال نمایید:

الف) کنار راهنمایی و کمک آقای مجتبی عبدالرحیم‌خان. شماره تماس: ۰۹۱۲۸۰۴۰۶۱۵ ایمیل: [mojtaba.abdoulrahimkhan@gmail.com]

ب) آپلود عکس وقت در سایت توسط منتخبین: در ادامه فراخوان، شيوه ارسال عکس وقت توسط عکاسان توضیح داده شده هست.

 منتخبین می‌توانند ۱۰ یا ۱۵ عکس وقت که وضعیت زندگی این کودکان را نشان می‌دهد را در سایت مسابقه آپلود کنند؛ عکس وقت‌هایی که نشانگر فتوژورنالیسم در حد عالی و نمایان‌گر تفسیری مصور از شرایط زندگی این کودکان هستند. آخرین مهلت آپلود عکس وقت‌ها در سایت ۱۵ اکتبر ۲۰۱۷ (۲۴ آبان ۲۰۱۷) در نظر گرفته شده هست.

مقررات مسابقه

 فقط عکاسان حرفه‌ای سفارش شده توسط کارشناسان بین‌المللی ما اجازه‌ی شرکت در مسابقه را دارند. آنها یک کد ورودی برای ثبت نام در مسابقه دریافت خواهند نمود. داشتن این کد برای ثبت نام و آپلود عکس وقت‌ها ضروری هست.

 هر متقاضی فقط می‌تواند یک گزارش تصویری یا مقاله‌ی تصویری و یا سري مجموعه عکس وقت در سایت آپلود گرداند که می‌بایست شامل ویژگی‌های فتوژورنالیسم مي باشد. سري مجموعه عکس وقت‌ها باید در سال‌های ۲۰۱۶ یا ۲۰۱۷ گرفته و تکمیل شده باشند. تعداد عکس وقت‌ها باید حداقل ۱۰ و حداکثر ۱۵ فریم مي باشد. امکان داشته باشد عکس وقت‌ها قبلاً منتشر شده باشند که از این نظر مانعی برای شرکت آنها در مسابقه وجود ندارد.

 فرم‌های ثبت‌نام موجود در سایت فقط از ۱ سپتامبر تا ۱۵ اکتبر ۲۰۱۷ فعال هستند. عکاسان می‌توانند در این بازه زمانی ثبت نام کنند. متقاضیان پس از ثبت نام می‌توانند عکس وقت‌هایشان را در رزولوشن dpi ۳۰۰ و حجم۳۰ مگابایت برای هر عکس وقت آپلود کنند. مهلت نهایی تا ساعت ۱۱:۵۹ وقت ۱۵ اکتبر ۲۰۱۷ در نظر گرفته شده هست.

 چاپ این عکس وقت‌ها در جلسه داوری به نمایش گذاشته می‌شود. هر گزارش تصویری بدون ذکر نام عکاس، مورد قضاوت هئیت داوران قرار خواهد گرديد. کیفیت فایل آپلودی می‌بایست جوابگوی سطح کلاس گالریِ عرضه‌ی عکس وقت‌ها که در خلال کنفرانس مطبوعاتی ۲۰ دسامبر برگزار خواهد نمودند، مي باشد.

 عکاسان کنار ثبت نام آنلاین، بر این سوژه که آنها صاحب اصلیِ عکس وقت‌های ارسالی و حقوق انحصاری‌شان هستند، صحه می‌گذارند. کنار این کار، آنها رسماً و علناً اعلام می‌دارند که هیچ‌گونه دستکاری‌ای در هیچ‌کدام از عکس وقت‌ها نداشته‌اند خصوصاً در ارتباط کنار محتوای آنها. افزودن عناصری به عکس وقت یا حذف عناصری از آن ممنوع هست!

 عکاسان کنار آپلود عکس وقت‌هایشان به کمیته ملی یونیسف، اختیار استفاده‌ی رایگان از عکس وقت‌های منتخب را می‌دهند. به هر حال الزامی‌ست که کمیته آلمانی یونیسف صراحتاً برنده «عکس وقت سال یونیسف» را اعلام گرداند و از عکس وقت‌ها در تلویزیون، اینترنت و رسانه‌های چاپی استفاده گرداند یا آنها در نمایشگاه‌های مرتبط به نمایش بگذارد.

عکس وقت‌های منتخب از ۲۶‌ام تا ۲۹‌ام سپتامبر ۲۰۱۸ در فتوکینای کلن آلمان به نمایش عمومی در خواهد آمد.

  شایان ذکر هست که سال گذشته آریز قادری برنده‌ی جایزه‌ی نخست هفدهمین دوره‌ی عکس وقت سال یونیسف نمودند و در مسابقه سال ۲۰۱۵ سري مجموعه‌هایی از صادق سوری و محمد گلچین از ایران شایسته تقدیر شناخته شدند. همچنین در پانزدهمین جایزه عکس وقت سال یونیسف، عبدالله حیدری نیز به عنوان یکی از ۶ عکاس شایسته تقدیر معرفی و در سال ۲۰۱۰ نیز مجید سعیدی، عکاس ایرانی آژانس گتی ایمیجز، به عنوان برگزیده رتبه دوم مسابقه عکس وقت سال یونیسف انتخاب نمودند.

منبع: سایت عکاسی

لینک مطلب

فراخوان هجدهمین مسابقه عکس وقت سال یونیسف

منبع :www.news.naqderooz.com
دنيا هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز