لباس قدیمی را بپوشید ولی کتاب نو بخرید.
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶
خانه » عکاسی » «عابران مه» سعیده افروخته در کافه موتزارت
«عابران مه» سعیده افروخته در کافه موتزارت

«عابران مه» سعیده افروخته در کافه موتزارت

دنياي ما هنر:

«عابران مه» سعیده افروخته در کافه موتزارت

نمایش سري مجموعه ای از عکس های سعیده افروخته از خرمشهر، کنار عنوان « عابران مه » روز مهم جمعه ۱۴ مهر ۹۶ از ساعت ۱۷ تا ۲۱ در کافه موتزارت گشایش می‌یابد.

در این نمایشگاه ۱۵ عکس در  ابعاد ۴۰×۳۰ سانتی‌متر بر روی کاغذ عکاسی چاپ شده و کنار قاب چوبی ارائه می شوند. در مقدمه ی این نمایشگاه به قلم عکاس آمده اند :

آن­‌هنگام  که به بستر شهر محتضر می‌­رسی در گوشش زمزمه کن « بلند­شو برویم از روی نخل­‌ها موهای بانو­های اهواز را جمع کنیم.» (از اسماعیل ( یک اشعار بلند ) – رضا براهنی )

در من توان این زمزمه نبود چرا که شهر کنار احجام واژگونش تن به هندسه­‌ی ویرانی داده، چون گردبادی صدا را به در ميان می‌­بلعید. و می‌­خواند «عابران مه، عابران غبار، عابران هر روزه­‌ی شط.» و من در مسیر شط – نبض رو به افول آن تن ِ لرزان – پیش می­‌رفتم و شهر، آهسته پیکرش را در­برابر چشمانم از تاریخ، از نفت، از نصرُ من الله و فتحٌ قریب عریان می­‌گرداند و چون مادران مغموم ِ ساکن­اش در آغوشم می‌­شد. این قاب‌­ها تمام حافظه­‌ی من از گردن‌­آ‌ویزِ مادری­‌اند که خرمشهر مي باشد و لالایی‌هایی از بر داشت که « به عقب نگاه نکن، کنار هیچ چیز ِ رو­به­‌رو یکسان باش.» (رضا زاهد) 

اگر توانِ زمزمه داشتی به شهر بگو «هیچ جبران دیگری هم تا ابد، کار نمی‌کرد.  (رضا زاهد)

گفتنی‌اند نمایشگاه این آثار پیش تر در اسفند ماه ۹۴ در گالری خط سوم جزیره کیش برگزار شده اند. 

مکان : خیابان شهید بهشتى (عباس آباد)، نرسيده به سي نما آزادى، رو به روی متروی میرزای شیرازی، ساختمان نگين آزادى، طبقه اول، کافه موتزارت

تلفن : ۴۲۷۷۱۷۱۷۱

منبع: عکسخانه

لینک مطلب

«عابران مه» سعیده افروخته در کافه موتزارت

منبع :www.news.naqderooz.com
دنياي ما هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز