تمام محبتت را به پای دوستت بریز نه تمام اعتمادت را. (حضرت علی علیه‌السلام)
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
خانه » فیلم و سریال » سندرم استکهلم چیست و ديگر در ميان سینما چه تعریفی داشته؟
سندرم استکهلم چیست و ديگر در ميان سینما چه تعریفی داشته؟

سندرم استکهلم چیست و ديگر در ميان سینما چه تعریفی داشته؟

دنيا هنر:

سندرم استکهلم چیست و ديگر در ميان سینما چه تعریفی داشته؟

سندرم استکهلم پدیده روانیست که در ميان آن گروگان حس همدردی نسبت به گروگان گیر پیدا کرده و ديگر در ميان مواقعی این حس وفاداری سرانجام تا حدیست که از طريق کسی که تهدیدش می‌گرداند دفاع نموده و ديگر به صورت اختیاری و ديگر همراه علاقه خود را تسلیمش می‌گرداند.

سندرم استکهلم چیست و ديگر در ميان سینما چه تعریفی داشته؟

سندرم استکهلم چیست؟

سندرم استکهلم پدیده ایست روانی که در ميان آن گروگان دچار احساس همدردی و ديگر یکدلی به گروگان گیر می شود. در ميان مواقعی این حس وفاداری سرانجام تا حدی پیش می رود که از طريق کسی که جان و ديگر آزادیش را تهدید می‌گرداند، دفاع کرده و ديگر به صورت اختیاری و ديگر همراه علاقه خود را تسلیم او می‌گرداند. در ميان اصل این سندرم، پاسخ فیزیولوژیک گروگان های ربوده شده اند. این سندرم در ميان موارد دیگری مثل همسرآزاری، حمله و تجاوزگري یا سوء استفاده از طريق اطفال هم ممکن اند دیده شود.

علت نام گذاری این اختلال به سندرم استکهلم

در ميان سال ۱۹۷۳ و ديگر از طريق ۲۳ سرانجام تا ۲۸ آگوست گروگانگیری در ميان کردیت بانک شهر استکهلم سوئد روی داد و ديگر چند نفر از طريق کارمندان بانک به گروگان گرفته شدند. ولي بر خلاف سایر گروگان گیری ها این واقعه شهرت جهانی پیدا گرداند. برخلاف انتظار، گروگان ها از طريق نظر احساسی جذب دزدها شدند و ديگر حتی بعد از طريق آزادی، از طريق آنها دفاع کردند و ديگر حاضر نشدند علیه آنها، شهادت بدهند. 

اصطلاح «سندرم استکهلم» اولین بار به وسیله روانپزشکی به نام نیلز بجروت، که در ميان سال ۱۹۷۳ در ميان جریان مذاکرات گروگان گیری استکهلم در ميان زمینه اعمال قانون مشاوره می داد به کار رفت. در ميان آن موقع مردم و ديگر رسانه ها از طريق احساسات همدلانه و ديگر تدافعی گروگان ها نسبت به گروگان گیرانشان گیج شده بودند.

علت بوجود آمدن سندرم استکهلم

سندرم استکهلم که به عنوان پیوند تروما و ديگر یا پیوند ترور نیز شناخته می شود، از طريق حس غریزی افراد به اسارت گرفته شده یا گروگان ها برای حفاظت از طريق خود منشأ می گیرد. به این ترتیب که ادامه حیات آنها به وسیله به اسارت گیرندگانشان تعیین می شود بنابراین افراد اسیر شده به جای نفرت از طريق به اسارت گیرندگانشان، به طور ناخودآگاه پیوندی همراه آنها ایجاد می کنند سرانجام تا زنده بمانند.

سندرم استکهلم در ميان سینما

در ميان سینما نیز در ميان برخی از طريق فیلم ها به این سندرم اشاره شده و ديگر از طريق جذابیت و ديگر عجیب بودن رفتار گروگان گرفته شده و ديگر حرکت او به سمت برقراری رابطه عاشقانه و ديگر وجود حس همدردی و ديگر یکدلی همراه کسی که مال و ديگر جان و ديگر آزادیش را در ميان معرض خطر گذاشته اند، در ميان راستای ایجاد جذابیت  فیلم استفاده شده اند. 

سندرم استکهلم چیست و ديگر در ميان سینما چه تعریفی داشته؟

فیلم Highway – نمونه ای از طريق گروگانی که دچار سندرم استکهلم می شود

نمونه های دیگر اشاره به سندرم استکهلم در ميان سینما

در ميان فيلم خوب به ياد ماندني هاي سينمايي تازه فيلم خوب به ياد ماندني جيمزباندي هرگز نگو نه؛ بابازي شان كانري ساخته ايروين كرشنر و ديگر يا  جان‌سخت محصول ۱۹۸۸ همراه بازي بروس ويليس ساخته جان مك‌تيرنان يكي از طريق كالت‌هاي اين نوع ساخته‌هاست. كينگ كنگ محصول۲۰۰۵ ساخته پيتر جكسون نيز يكي از طريق ساخته‌هاي جديدتر در ميان اين مورد اند.

  • (Heist (۲۰۱۵ که در ميان آن جفری دین مورگان که در ميان نقش راننده اتوبوس و ديگر دستیار گروگان گیر اند، به گروگان کمک می گرداند سرانجام تا از طريق مهلکه نجات یابد.
  • (Black Ice (۲۰۱۴ دختری که بر روی یک رشته کوه یخی به گروگان گرفته شده اند، همراه یکی از طريق ربایندگان، وارد رابطه عاشقانه می شود.
  • (Highway (۲۰۱۴  در ميان آن زنی که توسط مردی ربوده شده در ميان انتها عاشق او می شود. هر دوی این افراد همراه وجود رشد در ميان شرایط اقتصادی متفاوت، دارای دوران کودکی سخت و ديگر دشواری بودند.
  • (Catchfire (۱۹۹۰
  • (Beauty and the Beast (۱۹۹۱
  • (The Chase (۱۹۹۴
  • (Excess Baggage (۱۹۹۷
  • (Out of Sight (۱۹۹۸
  • (Buffalo ’66 (۱۹۹۸
  • (The World Is Not Enough (۱۹۹۹ 

لینک مطلب

سندرم استکهلم چیست و ديگر در ميان سینما چه تعریفی داشته؟

منبع :setare.com
دنيا هنر

اشتراک گذاری مطلب
برچسب ها : ,

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز