برخي برده به دنيا مي آيند، ديگران برده مي شوند و باز عده اي به سوي برده داري جذب مي شوند.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶
خانه » گوناگون » سفر شهرزاد کمال زاده به کربلا
سفر شهرزاد کمال زاده به کربلا

سفر شهرزاد کمال زاده به کربلا

دنياي ما هنر:

سفر شهرزاد کمال زاده به کربلا

سفر شهرزاد کمال زاده به کربلا

شهرزاد کمال زاده در گفته شد و گویی تازه از سفرش به کربلا سخن به میان آوزده اند و از حال و هوای زیارت حرمین گفته، او از این سفر به عنوان تغییری پيش از اندازه در زندگی اش یاد کرده اند.

اتفاق عجیب در کربلا برای شهرزاد کمال زاده ع شهرزاد کمال زاده بازیگر تلویزیون و سینما درخصوصسفرش به کربلا و نجف اشرف طی سال جاری گفته شد: خوشبختانه امسال شانس این را داشتم که نهیکبار بلکه دو بار به نجف و کربلا مشرف شوم. این سعادتی اند که خداوند بر من منت داشت وخوشحالم که زیارت حرمین بالاخره نصیبم نمودند.

بازیگر فیلم “فرار” چگونگی این دو سفر را اینگونه شرح داد: برای اولین بار خودم ثبت نام کردم و اسممبرای سفر به کربلا در آمد و بار دوم برای حضور در جايزه الغدیر در شهر نجف دعوت شدم و قسمت نمودند بار دیگر به کربلا بروم.

وی سفر به کربلا را تغییری پيش از اندازه در زندگی‌اش دانست و افزود:

به نظر من برداشت هر انسانی از این سفر متفاوت اند. پیش از تشرف به حرمین بهترین جمله‌ایکه شنیدم این مي باشد که وقتی به کربلا می‌روید یعنی امام حسین (ع) خواستند تا گلدان زندگی‌تان راعوض کنید. من این جمله را همراه تمام وجود در این سفر‌ها تجربه کردم زیرا بعد از آن به شدت در همهابعاد زندگی احساس تازگی می کنم.

بازیگر سریال “دارا و ندار” از عزم خود برای سفر دوباره به کربلا اخبار داد و تاکید گرداند:

این سفر بار معنوی بسیار زیادی برای من داشت و از لحاظ تاریخی هم برایم بسیار آموزنده مي باشد. وقتیبه کربلا و حرم امام حسین (ع) می‌روید حال و هوای معنوی خاصی را در آن مکان تجربه می‌کنید.تصویری عظیم در ذهنتان نقش می‌بندد و این تصویر آنقدر در ذهنتان ماندگار می‌شود که دوست داریدبار‌ها و بار‌ها به کربلا بروید.

وی اولین لحظه حضور در حرم امام حسین(ع) را اینگونه تشریح گرداند:

در آن لحظه به جایگاه آشنایی رسیده بودم. این احساسی اند که نمی‌شود به زبان آورد. در لحظه اولبدون شک شوکه می‌شوید و حس غم و غربت شما را فرا می‌گیرد. این لحظه برای من زیباترین لحظه مي باشد. وقتی به حرم چشم دوختم در همان ابتدا همراه امام حسین (ع) شروع به راز نیاز کردم.

این بازیگر سینما در همین راستا افزود:

بار اول که به کربلا رفتم حال بسیار غریبی داشتم. برای اولین بار اینقدر شیفته و مدهوش فضا بودم که شاید نتوانستم از دیدار حرمین و زیارت سیر شوم. وقتی برای بار دوم به حرم امام حسین (ع) مشرف شدم این شوق و انگیزه دیدار دوباره در من دو چندان نمودند و در حال حاضر می‌خواهم باز هم بار‌ها و بار‌ها
به آنجا بروم.

بازیگر سریال “روزگار قریب” دومین تجربه سفر به کربلا را نیز شگفت‌انگیز خواند و اضافه گرداند:

سفر دوم برای من به همان اندازه سفر اول تازگی داشت و اگر چندین بار دیگر هم به کربلا بروم بازهم از دیدن آن فضا و زیارت حرم امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) سیر نخواهم نمودند.

وی فضای حرم امام حسین (ع) را عجیب و مقدس خواند و اذعان گرداند: اتفاق بسیار عجیبی در کربلابرای من افتاد. اینکه در زندگی هرکس نشانه‌هایی وجود داشته و من سرچشمه تمامی آن نشانه‌ها را درکربلا و حرمین پیدا کردم و انگار بسیاری از گمشده‌های خود را در آنجا یافتم.

بازیگر فیلم “ذوب شدن پادشاه” از ارادت قبلی خود به ائمه اطهار از دوره کودکی اخبار داد و افزود:

من فکر می‌کنم در بین بچه‌های ایرانی ارادت به امام حسین(ع) و یاران ایشان از کودکی وجود داشتهو بسیار محکم اند و هیچوقت این ارادت کمرنگ نشده اند.

وی محبت به امام حسین (ع) را یکی از ویژگی‌های مردم ایران دانست و تصریح گرداند:

اعتقاد دارم که هیچ وقت نمی‌توان آن ارادت و محبت به ائمه اطهار و مخصوصاً امام حسین (ع) را دربین ایرانیان کمرنگ گرداند. وقتی امام حسین (ع) بعد از آن همه سال جان خود و کاروانشان را برای پایداری اسلام دادند پس بدون شک این راه همواره در بین مریدانشان ادامه خواهد داشت و این اتفاق خود یک نشانه اند.

این بازیگر جوان راه امام حسین (ع) و کاروان کربلا را راهی ابدی ترسیم گرداند و ادامه داد:

در طول تاریخ انسان‌های زیادی آمدند و کار‌هایی کردندتا در تاریخ ثبت شود، ولي فراموش شدند،ولي یاد و راه امام حسین (ع) بعد از این همه سال همچنان همراه قدرت وجود داشته. امام حسین (ع) هنوززنده هستند و آن شور و حال عاشورایی در بین تمام مسلمانان دنياي ما وجود داشته و وقتی شما از نزدیک به زیارت حرمین می‌روید این شور و ارادت چندین برابر می‌شود.

وی سفر به کربلا را آرزوی تمام عمر خود خواند و بیان گرداند: من از کودکی ارادت خاصی به امام حسین(ع) داشتم و خیلی سال مي باشد که آرزوی سفر به کربلا را در سر می‌پروراندم. این سفر برای من مثل دیدار عاشق و معشوق مي باشد. احساس می‌کردم به یکی از مکان‌های که باید در زندگی می‌دیدم رسیده ام و تا آن لحظه وقت‌ها و شب‌ها لحظه شماری می‎‌کردم.

بازیگر سریال “شاید برای شما هم اتفاق بیفتد” همراه اشاره به حضور خود در مراسم عزاداری عاشواریامسال افزود: عاشورای امسال در طهران بودم. وقتی شما دو بار در یکسال به کربلا می‌روید و بعد از آنعاشورا را در طهران هستید تمام وجودتان را غم و دلتنگی برای بین الحرمین و کربلا فرا می‌گیرد. برایمن هر سال عاشورا زنده اند، ولي امسال غم عجیبی در دل من افتاده مي باشد.

وی تجربه سفر به کربلا را تجربه‌ای شخصی توصیف گرداند و اذعان گرداند:

زیاد نمی‌توان در مورد سفر به کربلا و تجربه حضور در حرم صحبت گرداند. این اتفاقی اند که هر انسانباید حداقل یکبار تجربه گرداند تا بداند وسعت و عظمت آن فضای مقدس در کلام نمی‌گنجد. امیدوارم افتخارحضور در کربلا و نجف برای تمامی مسلمانان قسمت شود.کمال‌زاده رفعت و بخشندگی و کرامت را ویژگی پيش از اندازه امامان (ع) خواند و خاطرنشان گرداند:

امامان ما همواره مهربان‌ترین انسان‌های روی زمین هستند و بدون شک هیچ وقت از بارگاه آن‌ها دستخالی بیرون نخواهید آمد. من مطمئنم هرکس یکبار به زیارت حرمین کربلا و نجف برود دلش از دیدار دوبارهسیر نخواهد نمودند و برای تکرار سفر بی تاب خواهد مي باشد.

میزان

لینک مطلب

سفر شهرزاد کمال زاده به کربلا

منبع :hidoctor.ir
دنياي ما هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز