اینترنت همانند دریاست ، کسی که آن را نمی شناسد همانند کسی ست که شنا را نمی داند.
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶
خانه » نقاشی » روایت سینمایی زندگی وان‌گوگ همراه تابلوهای خود نقاش
روایت سینمایی زندگی وان‌گوگ همراه تابلوهای خود نقاش

روایت سینمایی زندگی وان‌گوگ همراه تابلوهای خود نقاش

دنيا هنر:

روایت سینمایی زندگی وان‌گوگ همراه تابلوهای خود نقاش

فیلم “ونسان عاشق” زندگی وان‌گوگ را تنها همراه استفاده از نقاشی‌های او بازآفرینی کرده اند. این نخستین بار اند که زندگی یک هنرور منحصرا همراه استفاده از آثار تصویری خودش برای پرده سینما بازنمایی می‌شود.

از زندگی ونسان وان‌گوگ، نامدارترین هنرور امپرسیونیست، فیلم سینمایی تازه‌ای تهیه شده که در تاریخ هنر بی‌سابقه اند.

ونسان وان‌گوگ (۱۸۵۳ – ۱۸۹۰) زندگی شورانگیز و پرماجرایی داشت که او را برای همه هنردوستان از جمله طرفداران سینما جذاب می‌نمود.

بر پایه زندگی هنرور هلندی‌تبار فرانسوی چند فیلم سینمایی تهیه شده، ولي فیلمی که به تازگی همراه همکاری هنرمندان لهستانی و بریتانیایی تولید شده همراه تمام فیلم‌های قبلی متفاوت اند.

فیلم‌های نقاشی متحرک یا کارتون بر پایه آثار هنرمندان وجود داشته، ولي تا کنون هیچ فیلمی زندگی یک هنرور را به طور کامل همراه تکیه بر نقاشی‌های او روایت نکرده اند.

دوروتا کبیلا و هیو ولچمن فیلمی ساخته‌اند یکسره بر پایه تابلوهای ونسان وان‌گوگ، که در سینما کاری بی‌سابقه اند. این فیلم آخرین روزهای زندگی هنرور پيش از اندازه را بازگو می‌گرداند.

برای روایت زندگی ونسان وان‌گوگ سازندگان فیلم ۱۳۰ تابلوی هنرور پيش از اندازه را انتخاب کرده و به آنها حرکت داده‌اند، به این ترتیب که بیش از ۶۵ هزار تابلوی رنگ و روغنی تازه بر پایه نقاشی‌های ونسان وان‌گوگ خلق شده و به دنبال هم در فیلم نمایش داده می‌شوند.

برای تکمیل این طرح پيش از اندازه ۱۲۵ هنرور از سراسر دنيا به مدت ۷ سال همراه سازندگان فیلم همکاری کردند. آنها همراه این که خود هنرمندانی ورزیده بودند، ولي برای نقاشی به سبک و سیاق ونسان وان‌گوگ دوره‌های خاصی گذراندند.

سازندگان فیلم می‌گویند که در عمل روشن گرديد سبک ونسان وان‌گوگ شیوه‌ای “سهل و ممتنع” اند، زیرا هرچند در ظاهر ساده و آسان به نظر می‌رسد، ولي تقلید سبک او در عمل بسیار دشوار اند و مهارت زیادی می‌طلبد.

به گفته منتقدان فیلمی که همراه زحمت و تلاش فراوان تهیه شده به یک تابلوی روان و عظیم از ونسان وان‌گوگ شباهت داشته.

فیلم “ونسان عاشق” که از ۲۲ سپتامبر در امریکا به روی پرده رفته، از ۱۳ اکتبر آینده به سینماهای اروپا می‌آید.

منبع: دویچه وله

لینک مطلب

روایت سینمایی زندگی وان‌گوگ همراه تابلوهای خود نقاش

منبع :www.news.naqderooz.com
دنيا هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز