آسمان برای گرفتن ماه تله نمی گذارد، آزادی خود ماه است كه او را پایبند می كند.
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶
خانه » گوناگون » دختر بچه دانشجو کنار مردان مزاحم
دختر بچه دانشجو کنار مردان مزاحم

دختر بچه دانشجو کنار مردان مزاحم

دنياي ما هنر:

دختر بچه دانشجو کنار مردان مزاحم

دختری که از مزاحمت های بی پایان مردان خیابانی به ستوه آمده مي باشد به سلفی گرفتن کنار این افراد پرداخت. به صورت کاملا باورنکردنی هیچیک از این افراد از سلفی گرفتن فرار نکردند و در کمال پررویی در سلفی های این دختر بچه دیده می شوند. در ادامه این دختر بچه جوان علت و هدفش را از این کار توضیح داده هست.

 یک زن جوان هلندی، کنار مزاحمان خیابانی سلفی شد و در توضیح عکس روز مهم‌هایش در اینستاگرام نوشت: این کار شما مردان آزاردهنده هست، حرف‌هایتان تعریف و تمجید نیست.

مزاحمت خیابانی، اینجا و آنجا نمی‌شناسد، ممكن هست كلمات و عباراتش تغییر كند یا در كشوری کنار قوانینی كه داشته بیشتر كنترل شده خواهد مي باشد، منتها هنوز زنان زیادی هستند كه در خیابان، باید چشم و گوششان را بر چیزهایی كه ناخواسته می‌بینند یا می‌شنوند ببندند.

منتها «نوآ یانسما» زنی هست كه ترجیح داده به جای نادیده گرفتن این مزاحمت‌ها کنار آنها مقابله كند؛ مقابله‌ای از نوع سلفی گرفتن! این دانشجوی بیست ساله هلندی در طول یك ماه تردد در خیابان،‌ کنار كسانی كه به او انواع متلك، ناسزا، تعریف و تمجید یا انواع جمله‌های مزاحمت‌آمیز را گفتند، برای او سوت یا کنار ماشین بوق زدند، سلفی شد و این عكس‌ها را در اینستاگرامش منتشر كرد.

از آگوست تا سپتامبر، یانسما ۲۴ عكس کنار عنوان «مزاحمان عزیز» در اینستاگرامش منتشر كرد و توضیح هر عكس، جمله مزاحمت‌آمیزی مي باشد كه مردی كه در سلفی دیده می‌شود، خطاب به یانسما بیان كرده مي باشد.
او حتی کنار مزاحمی كه از ماشین برای دقایق طولانی او را تعقیب كرده و به او كلمات و عبارات ناشایستی گفته مي باشد، عكس گرفته و در اینستاگرامش گذاشته هست.

او در توضیح این عكس‌ها گفته هست: تا زمانی كه این پروژه را شروع نكرده بودم، عمق این فاجعه را نمی‌دانستم و متوجه نبودم. وقتی روی جمله‌های آزاردهنده‌ای كه از سوی مردان در خیابان می‌شنوم تمركز كردم، تازه متوجه شدم كه این اتفاق چقدر در طول روز مهم تكرار می‌شود. کنار این كار، می‌خواهم نشان دهم كه این جمله‌ها محبت‌آمیز یا تعریف و تمجید نیست، این جمله‌ها آزاردهنده هست.

یانسما همچنین گفته هست كه وقتی سلفی می‌گرفته، این ترس را داشته كه مردان چه واكنشی نشان خواهند داد منتها در كمال تعجب دیده بسیاری از آنها نسبت به این عكس گرفتن واكنش منفی نداشته‌اند و تصور می‌كرده‌اند توانسته‌اند رضایت مرا جلب كنند. آنها درواقع اصلا به ناراحتی من توجه نداشتند و کنار این كه نارضایتی هنگام عكس گرفتن در هنرمند‌ام كاملا مشهود مي باشد، اصلا نمی‌فهمیدند كه این سوژه چقدر من را ناراحت كرده هست. حتی بعضی از آنها نزدیكتر شده و دستشان را دور گردنم می‌انداختند

این زن جوان كه طرفداران زیادی در اینستاگرام پیدا كرده و اغلب این طرفداران زنان هستند، تاكید می‌كند كه مردان مزاحم خیابانی، اصلا بابت این عكس گرفتن ناراحت نبودند چون كارشان را معمولی می‌دانستند نه چیزی كه باید از آن شرمسار باشند.

او گفته این پروژه برای او به پایان رسیده منتها از آنجا كه می‌داند مزاحمت خیابانی یك پدیده جهانی هست ، از سایر زنان دعوت كرده تجربیاتشان را در این زمینه کنار دیگران به اشتراك بگذارند. او گفته هرچند كه می‌داند این كار ریسك‌پذیر هست و مسئولیت زیادی داشته، منتها فكر می‌كند باید مقابله کنار این سوژه را ادامه داد تا مردان بدانند كه كارشان، واقعا آزاردهنده هست.

خبرآنلاین

لینک مطلب

دختر بچه دانشجو کنار مردان مزاحم

منبع :hidoctor.ir
دنياي ما هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز