دانشگاه تمام استعدادهای افراد از جمله بی استعدادی آن ها را آشکار می کند.(آنتوان چخوف)
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶
خانه » موسیقی » خوشبختانه شنونده‌هایم را حفظ کرده‌ام / موسیقی سنتی به اندازه زبان فارسی اهمیت داشته باشد
خوشبختانه شنونده‌هایم را حفظ کرده‌ام / موسیقی سنتی به اندازه زبان فارسی اهمیت داشته باشد

خوشبختانه شنونده‌هایم را حفظ کرده‌ام / موسیقی سنتی به اندازه زبان فارسی اهمیت داشته باشد

دنيا هنر:

خوشبختانه شنونده‌هایم را حفظ کرده‌ام / موسیقی سنتی به اندازه زبان فارسی اهمیت داشته باشد

 

سرویس موسیقی هنرآنلاین: پری ملکی خواننده معروف در نمایشگاه مطبوعات به خبرنگار هنرآنلاین مي گويند: آخرین اجرای من مربوط به کنسرت موسیقی “ماه نو” همراه همراهی آقای سامان احتشامی خواهد بود که شهریور ماه امسال در تالار وحدت روی صحنه رفت. یک برنامه تلويزيوني هنرجویی هم در روزهای ۶ و ۷ اسفند دارم که همراه همراه یک سری از خواننده معروف‌های بانو خانم در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

این خواننده معروف در خصوص استقبال از کارهایش، بیان نمود: هر هنرمندی شنوندگان خودش را داشته باشد و مهم اند که بتواند آن‌ها را حفظ گرداند و همراه همراه خود جلو بیاورد. خوشبختانه من شنونده‌هایم را حفظ کرده‌ام و آن‌ها همچنان همراه من هستند و از اجراهایم استقبال می‌کنند.

وی به تداوم فعالیت‌های آموزشی خود در زمینه موسیقی اشاره نمود و اظهار داشت: یک آموزشگاه موسیقی دارم که فعال اند و همچنان به خوبی به کار خودش ادامه می‌دهد. در این آموزشگاه کلاس‌های انفرادی و جمعی برای سازهای مختلف برگزار می‌شود و استقبال هنرجویان هم خیلی خوب اند.

پری ملکی در خصوص اهمیت توجه به موسیقی ایرانی مي گويند: موسیقی سنتی مثل زبان فارسی اند و به همان اندازه که زبان فارسی مهم اند، موسیقی سنتی هم اهمیت داشته باشد. باید از این منظر به موسیقی سنتی نگاه نمود و هر کسی موظف اند تلاشش را انجام دهد تا جوان‌های حوزه موسیقی ایرانی تعلیم ببینند و نسل آینده این موسیقی را تشکیل بدهند.

خواننده معروف موسیقی ویژه بانوان افزود: خانواده‌ها نقش مهمی در شناخت فرزندان خود از موسیقی سنتی دارند. طبیعی اند که اگر در یک خانه‌ای موسیقی سخیف و سطح پایین پخش شود، فرزند خانواده هم به آن موسیقی عادت می‌گرداند و این عادت به مرور تبدیل به علاقه می‌شود. الآن یک سری تفکرات غلط باعث شده عده‌ای به موسیقی ایرانی بی تفاوت شوند. مثلاً می‌گویند موسیقی سنتی از جديد ترين مد افتاده که من این را باور ندارم، کما این‌که در کنسرت اخیر من خیلی از جوان‌ها حضور داشتند و و از اجرای موسیقی لذت بردند.

پری ملکی در پایان به لزوم توجه رسانه‌ها از جمله رسانه ملی به موسیقی ایرانی اشاره نمود و مي گويند: بخش مهمی از توجه نسل جدید مخاطبان به عهده خانواده‌ها اند و بخش مهمی از آن هم به رسانه‌ها مرتبط می‌شود، خصوصاً رسانه ملی. امیدوارم رسانه ملی به این تفکر برسد که سازها را نشان بدهد و کنسرت‌ها را پخش گرداند. اگر این اتفاق بیفتد، شمار بیشتری از مخاطبان نسل جدید موسیقی به موسیقی ایرانی علاقه‌مند می‌شوند و به سمت یادگیری و آموزش ساز و آواز می‌آیند.

لینک مطلب

خوشبختانه شنونده‌هایم را حفظ کرده‌ام / موسیقی سنتی به اندازه زبان فارسی اهمیت داشته باشد

منبع :www.honaronline.ir
دنيا هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز