کسی را که به تو شنا یاد داد، غرق مکن.
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶
خانه » نقاشی » حراج یکی از شاهکارهای داوینچی
حراج یکی از شاهکارهای داوینچی

حراج یکی از شاهکارهای داوینچی

دنياي ما هنر:

حراج یکی از شاهکارهای داوینچی

در رویدادی نادر تنها تابلوی نقاشی لئوناردو داوینچی همراه مالکیت خصوصی حراج خواهد گرديد.

 تابلوی «Salvator Mundi» یا «منجی دنياي ما» تنها اثر لئوناردو داوینچی مشهور هست که در یک سري مجموعه شخصی نگهداری می‌شود.

اصالت این تابلو سال ۲۰۱۱ به تایید کارشناسان رسیده هست و حراج آن از اهمیت بسیار زیادی در دنیای هنرهای تجسمی برخوردار هست. از سال ۱۹۰۹ به این سو تنها این اثر از سري مجموعه نقاشی‌های داوینچی به فهرست بلند آثار کشف شده از او اضافه شده هست.

حراجی کریستی در نیویورک این تابلو را «بزرگترین کشف قرن ۲۱» نامیده هست. این تابلو تصویری از حضرت عیسی (ع) هست که گویی بلورین در دست چپ داشته و دست راست را به علامت دعای خیر بلند کرده هست.

تابلوی «منجی دنياي ما» سال ۱۹۵۸ در یک حراجی همراه قیمت ۴۵ میلیون پوند فروخته گرديد و اکنون پس از تایید اصالت آن پیش‌بینی می‌شود همراه قیمتی بالاتر از ۷۵ میلیون پوند (۱۰۰ میلیون دلار) فروخته شود. وقت کشیده شدن نقاشی به دوران خلق «مونالیزا» برمی‌گردد و می‌توان اشتراکات هنری زیادی میان آن‌ها پیدا گرداند.

نقاشی «منجی دنياي ما» برای مدت زمانی طولانی؛ چیزی حدود ۱۴۰ سال، ناپدید مي باشد تا اینکه فردی به نام چارلز رابینسون آن را به عنوان اثری از برناردینو لویینی (یکی از پیروان سبک داوینچی) خرید. این تابلو سال ۱۹۵۸ در حراجی ساتبی همراه قیمت ۴۵ میلیون پوند فروخته گرديد و پس از آن در سال ۲۰۰۵ در یک حراجی کوچک در آمریکا به کنسرسیوم تاجران آمریکایی فروخته گرديد.

شش سال پس از آن در سال ۲۰۱۱ پس بررسی برترین کارشناسان آثار داوینچی مشخص گرديد که تابلو اثری از نقاش مشهور ایتالیایی هست.

تابلو پیش از حراج شدن در وقت ۱۵ نوامبر در نیویورک به شهرهای هنگ‌کنگ، سن فرانسیسکو و لندن فرستاده و به نمایش گذاشته می‌شود.

منبع: خبر و اخبار آنلاین

لینک مطلب

حراج یکی از شاهکارهای داوینچی

منبع :www.news.naqderooz.com
دنياي ما هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز