افراد موفق کارهای متفاوت انجام نمی دهند، بلکه کارها را بگونه ای متفاوت انجام می دهند. (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : پنج شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶
خانه » گوناگون » جنجال هدیه ملکه انگلیس
جنجال هدیه ملکه انگلیس

جنجال هدیه ملکه انگلیس

دنيا هنر:

جنجال هدیه ملکه انگلیس

اسب نری که در این تصویر میبینید هدیه ملکه انگلیس هست به پادشاه بحرین که در اسطبل های سلطنتی انگلیس پيش از اندازه شده هست. گفته می شود فعالان حقوق بشر  نسبت به این کار ملکه انگلیس اعتراضات فراوانی کرده اند.

 پایگاه «میدل ایست آی» در گزارشی به هدیه‌ ملکه انگلیس (اسب نر سه ساله تربیت شده در اسطبل های سلطنتی انگلیس از نژاد عرب بحرینی) به پادشاه بحرین طی هفته گذشته و برخورد ها به آن پرداخته هست.

در این گزارش آمده هست: این هدیه موجی از اعتراضات فعالان حقوق بشر را به همراه داشته و آن را آخرین نمونه از حمایت انگلیس از بحرین حکومت به شدت سلطه گرای خلیج فارس خوانده اند.

این پایگاه خبری نوشته هست: این هدیه که یک سیگنال دیپلماتیک مبنی بر روابط بسیار نزدیک لندن و منامه هست تنها یک ماه پس از گزارش سازمان عفو بین الملل رخ داده که در آن گزارش آمده هست بحریناز اِعمال اصلاحات وعده داده شده دست کشیده و بطور چشگیری در طول سال گذشته به سرکوب معترضان سیاسی اقدام نموده هست.

 

اسب نر هدیه ملکه انگلیس به پادشاه بحرین

همچنین میدل ایست آی همراه مقایسه جایگاه ملکه انگلیس و پادشاه بحرین می نویسد ملکه یک نقش قانونی تعریف شده در انگلیس داشته باشد در حالی که پادشاه بحرین تمامی قدرت اجرایی، قانون گذاری و قضایی بحرین را طبق گزارش خانه آزادی ( Freedom House) در اختیار داشته باشد.

در این گزارش همچنین به نقل از مارک کرتیس نویسنده و تحلیل گر سیاست خارجی انگلیس آمده هست: خانواده سلطنتی انگلیس دارای نقشی کلیدی در سازوبرگ حمایت از رژیم های حاشیه خلیج فارس هستند. روابط شخصی آنها جایگزینی برای دیپلماسی معمول ایجاد کرده و راه را برای سرمایه گذاری و بازار انگلیس در آن کشورها از جمله صادرات اسلحه آسان نموده هست.

مهر

لینک مطلب

جنجال هدیه ملکه انگلیس

منبع :hidoctor.ir
دنيا هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز