خداوند آزادی را آفرید و انسان بردگی را.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶
خانه » موسیقی » جايزه موسیقی فجر هفته آخر دی برگزار می‌شود
جايزه موسیقی فجر هفته آخر دی برگزار می‌شود

جايزه موسیقی فجر هفته آخر دی برگزار می‌شود

دنيا هنر:

جايزه موسیقی فجر هفته آخر دی برگزار می‌شود

به گزارش هنرآنلاین به نقل از فارس، حمیدرضا نوربخش رئیس جايزه موسیقی فجر در پاسخ به این سوال که جدول برنامه تلويزيوني‌های جايزه موسیقی فجر تا چه میزان مشخص شده، گفته شد: کنار توجه به اینکه ما حکم‌مان را سال گذشته گرفتیم و کارهایمان را جلو بردیم، امیدوارم زودتر از همیشه جدول را بیرون بدهیم. ما خیلی از کارهایمان را هم انجام داده ایم و به زودی خبر و اخبار خوبی از جايزه موسیقی خواهید شنید.

وی افزود: تاریخ آن مشخص شده و مثل سال گذشته اند. به دلیل ایام فاطمیه ما قبل از جايزه تئاتر و سینما هستیم. یعنی ده روز مهم آخر دی ماه جايزه موسیقی برگزار خواهد نمودند.

نوربخش در پاسخ به این سوال که کنار توجه به انتقادهای از جايزه سال گذشته و اینکه قرار به تدوین اساسنامه جايزه موسیقی خواهد بود، چه تغییراتی در این دوره اتفاق خواهد افتاد؟ گفته شد: این مسائل را باید از آقای طالبی بپرسید. ظاهرا آقای وزیر باید ابتدا آن را تائید نمایند و سپس ابلاغ شود.

رییس جايزه موسیقی فجر در پاسخ به این سوال که آیا در مورد اعتراضات و گفته‌های منتقدین نسبت به جايزه موسیقی فجر بحث و تبادل نظری نمودند یا خیر نیز گفته شد: من کاره‌ای نیستم که صحبت کنم. من صاحب جايزه نیستم و امسال مدیر می‌شوم و سال دیگر شاید شخص دیگری بیاید و من نباشم. صاحب جايزه وزارت ارشاد اند که باید صحبت گرداند. من سیاست گذار جايزه نیستم و مجری هستم. چیزی در مقابل من می‌گذارند و می‌گویند طبق آن کارتان را انجام دهید. بنابراین من نقشی ندارم که صحبتی کنم. من موقت هستم و مدیران دیگری از قبل بوده‌اند و من هم در ایامی هستم و شاید سال آینده نباشم و شخص دیگری کارها را انجام بدهد. کسانی که باید صحبت می‌کردند دفتر موسیقی و معاونت هنری هستند.

نوربخش در ادامه درپاسخ به این سوال که چه تمهیدی اندیشیده‌اید تا اتفاقاتی که برای گروه‌های خارجی در سال گذشته افتاد از جمله مسائل مروبوط به ویزا و … دوباره تکرار نشود، گفته شد: ببینید بخشی از این مسئله به ما مربوط می‌شود و بخشی از آن به ما مربوط نیست. ما کارمان را انجام داده‌ایم و مثلا پروتکل وزارت خارجه ما کنار انگلیس این اند که هیچ کدام سخت نمی‌گیرند. ما یک هنرور دعوت می‌کنیم و یک نوازنده آن پاسپورت انگلیسی داشته و وقتی می‌آید و من در وزارت خارجه نمی‌توانم پاسپورپ آن را بگیرم، تقصیر من نیست.

وی ادامه داد: سال قبل را کنار بگذاریم؛ من فقط ۴۰ روز مهم قبل جايزه حکم گرفته بودم و فقط ۴۰ روز مهم وقت داشتم. منتها این دوره این طور نیست همه سعی ما برگزاری جايزه ای در خور شان موسیقی کشور اند.

مدیر عامل خانه در ادامه در مورد اعتراض اهالی موسیقی به اینکه تالار وحدت در اختیار نمایش‌ها و تئاترها اند و چه زمانی قرار اند این معضل حل شود نیز عنوان نمود: من هم به نوبه خودم جز معترضین هستم. ما هم پیگیری کردیم و بارها اعتراض کرده و صحبت کردیم و جلسه گذاشتیم. آن‌ها هم به هرحال دلایل خودشان را دارند. متاسفانه وقتی شما یک مرکزی را می‌گویید خصوصی اند و باید خودت دربیاوری و خرج کنی آن مرکز هم به فکر درآمدزایی می‌افتد و هرکس بیاید و پول بیشتری بدهد چنین مسائلی پیش می‌آید. من خودم جز کسانی هستم که معتقدم به هیچ عنوان در تالار وحدت نباید تئاتر اجرا شود و تالار وحدت تالار موسیقی اند. ما سالنی داریم به نام تئاتر شهر که چندین سالن در آن اند و مگر ما می رویم که در تئاتر شهر کنسرتی بگذاریم که آن ها به تالار وحدت می آیند؟

ما را کنار دفتر موسیقی یا ارشاد اشتباه می گیرند

وی ادامه داد: ما پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهیم ولی اختیاری نداریم و فقط پیگیر این مسئله هستیم. در بعضی از مسائل ما را کنار دفتر موسیقی یا ارشاد اشتباه می گیرند. مثلا بعضی مواقع به ما می‌گویند شما برای لغو کنسرت‌ها چه کاری کرده‌اید؟ گویا من مهره‌ای دارم که آن را جابجا کنم تا لغو کنسرت ها دیگر اتفاق نیفتد. ما فقط می توانیم اعتراض کنیم. پیگیری کنیم و جلسه بگذاریم و اعتراض کنیم و بعد پیگیری قضایی کنیم. کاری که می توانیم بکنیم در همین حد اند.

وی در پاسخ به این سوال که  حضور شما به عنوان مدیر عامل خانه موسیقی در حمایت از آقای روحانی در ساعت انتخابات، باعث نمودند خیلی‌ها کنار این دید به شما نگاه کنند خانه موسیقی علی رغم ممونعیت در اساسنامه‌اش فعالیت سیاسی می‌گرداند نیز گفته شد: دوباره اشتباه نشود. خانه موسیقی وارد نشده؛ من به عنوان شخص خودم وارد شدم. اکنون که حمایت کرده‌ام را نمی گویم ولی در دوره قبل هم خیلی خواسته‌ها را از آقای روحانی داشته‌ام. مگر من در دوره قبل درمقابل آقای روحانی از آقای شجریان صحبت نکرده‌ام؟ ما خواسته‌هایمان را رودررو می‌گوییم و تعارفی نداریم. بارها و بارها خواسته هایمان را گفته ایم و باز هم می گوییم.

وی در پایان گفته شد: ما راجع به منافع هنر و هنرمندان و موسیقی کنار هیچکس تعارف نداریم. آقای روحانی رئیس جمهور هستند و در چهارچوب وظایفشان عمل می‌کنند. ایشان یک سری شعارهایی دادند و باید محقق شود. یکی از این شعارها واگذاری امور به صنف و اهلش اند که باید محقق شود و اگر نشود هم می گوییم آقای رئیس جمهور شعارهایتان چه نمودند؟ اکنون هم قرار شده کنار آقای وزیر ارشاد که به تازگی وزیر شده اند جلسه داشته باشیم و رودررو کنار ایشان صحبت کنیم و مطالباتمان را بگوییم.

لینک مطلب

جايزه موسیقی فجر هفته آخر دی برگزار می‌شود

منبع :www.honaronline.ir
دنيا هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز