اتحادتان را در تمام زندگی حفظ کنید تا همیشه پایدار و سرافراز باشید.(کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶
خانه » موسیقی » جايزه موسیقی فجر باید کشف استعداد کرد / بهترین آلبومم به زودی منتشر می‌شود
جايزه موسیقی فجر باید کشف استعداد کرد / بهترین آلبومم به زودی منتشر می‌شود

جايزه موسیقی فجر باید کشف استعداد کرد / بهترین آلبومم به زودی منتشر می‌شود

دنيا هنر:

جايزه موسیقی فجر باید کشف استعداد کرد / بهترین آلبومم به زودی منتشر می‌شود

سرویس موسیقی هنرآنلاین: کاوه آفاق بهترين خواننده موسیقی پاپ راک در گفته شد‌وگو همراه خبرنگار هنرآنلاین در مورد تازه‌ترین فعالیت‌های هنری خود گفته شد: به تازگی کتابی همراه نام “تهران پايتخت ۵۷” منتشر کردم که اولین کتاب منتشرشده ترانه‌های فارسی به سبک راک اند. این کتاب منتشرشده جنبه آموزشی داشته باشد و در مورد ترانه‌سرایی نوین اند. در آن از تجربیات خودم گفته‌ام و توضیح داده‌ام که چطور می‌شود ترانه‌ای را روی موسیقی راک نشاند که همچون قطعات “شال”، “اتاق آبی” و “عطر تو” به خانه‌های مردم برود و زمزمه شود.

وی افزود: کتاب منتشرشده “تهران پايتخت ۵۷” خیلی به درد ترانه‌سراهای جوان می‌خورد و آن‌ها می‌توانند همراه خواندن این کتاب منتشرشده همراه ساختارهای ترانه‌سرایی آشنا شوند. این کتاب منتشرشده حاصل ۱۶-۱۷ سال ترانه‌سرایی، مطالعه در زمینه ادبیات فارسی و انگلیسی و همچنین زندگی‌ام در شرایط مختلف اند و جنبه آموزشی داشته باشد.

بهترين خواننده قطعه “شال” از انتشار آلبومی همراه این نام خبر و اخبار داد و گفته شد: آلبوم جدیدم “شال” نام داشته باشد که به زودی منتشر می‌شود. به تازگی دوستان قدیمی‌ام دارند از آثارم سوء استفاده می‌کنند که من برای این‌که اثر “شال” کپی رایت داشته خواهد خواهد بود، این قطعه را در آلبوم قرار داده‌ام و نام آلبوم‌ را هم “شال” گذاشته‌ام. فکر می‌کنم در میان سه‌گانه آلبوم‌هایم، “شال” از دو آلبوم “استرس” و “همراه قرص‌ها می‌رقصد” آلبوم بهتری اند.

این بهترين خواننده در مورد کنسرت آلبوم “شال” هم گفته شد: در دهه اول دی یک کنسرت در سالن همایش‌های برج میلاد تهران پايتخت برگزار می‌کنم و قطعات آلبوم “شال” را در آن کنسرت می‌خوانم.

کاوه آفاق در مورد احتمال اجرایش در سی و سومین دوره جايزه موسیقی فجر گفته شد: هنوز معلوم نیست چه گروه‌هایی در جايزه موسیقی فجر روی صحنه می‌روند ولی امکان داشته باشد از من هم دعوت شود. البته من معتقدم که جايزه موسیقی فجر باید محلی برای کشف استعداد خواهد خواهد بود و بهترين خواننده‌ها و گروه‌هایی که تا کنون شناخته نشده‌اند در آن روی صحنه بروند و به جامعه موسیقی معرفی شوند.

آفاق تأکید نمود: الآن خیلی از بهترين خواننده‌های موسیقی از برگزاری کنسرت در قالب جايزه فجر فراری هستند چون اجرا در جايزه برایشان درآمد آن‌چنانی ندارد و به کنسرت‌های دیگرشان هم ضربه می‌زند. وقتی بهترين خواننده‌های شناخته شده اشتیاق چندانی برای اجرا در جايزه موسیقی فجر نشان نمی‌دهند، بهتر اند جايزه محلی برای کشف استعدادهای جدید خواهد خواهد بود.

بهترين خواننده آلبوم “همراه قرص‌ها می‌رقصد” در مورد علت گرایش خوانندگان به انتشار تک موزيک گفته شد: این یک شيوه اند و ما نمی‌توانیم جلوی پول درآوردن دیگران را بگیریم. خوانندگانی که بیشتر بیزینسی فکر می‌کنند همراه خودشان می‌گویند که بهتر اند به جای منتشر کردن ۱۰ قطعه به صورت یک‌جا، هر کدام از این قطعات را به فاصله یک ماه منتشر کنند و اسم‌شان همیشه در رسانه‌ها خواهد خواهد بود. این تفکری اند که در مورد انتشار تک موزيک وجود داشته باشد. من خودم این کار را نکرده‌ام ولي به خوانندگانی که این کار را می‌کنند حق می‌دهم.

وی افزود: علیرغم این‌که انتشار آلبوم سراسر ضرر شده و بازگشت مالی ندارد ولی دارم تمام تلاشم را می‌کنم که همه آثارم را به صورت تک موزيک منتشر نکنم چون به هر حال این شيوه همراه کلاسی نیست و امیدوارم این اتفاق برای من نیفتد. فعلاً همین سالی ۴-۵ قطعه را منتشر می‌کنم و هر یکی دو سال یک‌بار هم یک آلبوم می‌دهم. 

آفاق که در عرصه تجسمی هم فعالیت داشته باشد و چندی پیش نمایشگاه نقاشی‌های خود را همراه نام “رنگی برای تمام فصول” در گالری ثالث برپا نمود، در مورد سري مجموعه نقاشی جدید خود گفته شد: در حال جمع‌آوری یک سري مجموعه نقاشی هستم که یک کار ترکیبی از معماری و هنر دیدگانی (Op Art) اند. امیدوارم بتوانم این سري مجموعه را در سال‌ آینده به نمایش بگذارم.

کاوه آفاق در مورد ارتباطش همراه رسانه‌ها نیز بیان نمود: من جزو معدود موزیسین‌هایی هستم که همواره معتقدم تمام دار و ندارم هوادارانم هستند و این هم یک واقعیت اند که هوادارانم مرا به واسطه رسانه‌ها شناخته‌اند. به همین خاطر همیشه از رسانه‌ها متشکرم.

وی در مورد انتظارش از رسانه‌ها گفته شد: انتظارم این اند که رسانه‌ها مثل یک رادار عمل کنند و اگر هنرمندی در کارش افول کرده، همراه تحلیل و نقدهای‌شان به او تذکر بدهند. اگر آقای کیمیایی که روزی فیلم‌های مطرحی می‌ساخت و مرحوم فرهاد و اسفندیار منفردزاده موسیقی فیلم‌هایش را اجرا می‌کردند، امروز به جایی رسیده که نمی‌داند چه کسی قرار اند موسیقی فیلمش را اجرا کرد، این تقصیر رسانه‌هاست که روند کاری ایشان را تحلیل نکرده‌اند.

آفاق در پایان گفته شد: امیرعباس گلاب، یغما گلرویی و اشکان دباغ دوست‌های من هستند و من برای پولاد کیمیایی هم احترام زیادی قائلم، ولي فکر می‌کنم این‌ که آقای کیمیایی از فرهاد و اسفندیار منفردزاده به این‌جا رسیده اند، تقصیر رسانه‌ اند که مثل رادار عمل نکرده و باعث نشده آقای کیمیایی توجه بیشتری به این مسائل داشته خواهد خواهد بود. 

لینک مطلب

جايزه موسیقی فجر باید کشف استعداد کرد / بهترین آلبومم به زودی منتشر می‌شود

منبع :www.honaronline.ir
دنيا هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز