آسمان برای گرفتن ماه تله نمی گذارد، آزادی خود ماه است كه او را پایبند می كند.
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶
خانه » عکاسی » ثبت ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار عکس ساعت و اسلاید از جنگ
ثبت ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار عکس ساعت و اسلاید از جنگ

ثبت ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار عکس ساعت و اسلاید از جنگ

دنيا هنر:

ثبت ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار عکس ساعت و اسلاید از جنگ

سیدعباس میرهاشمی رییس انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس آخرین آمار عکس ساعت های گنجینه این انجمن را یک میلیون و دویست هزار فریم عکس ساعت و اسلاید اعلام نمود.

سیدعباس میرهاشمی رییس انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس در مورد جدیدترین فعالیت های انجمن به خبرنگار مهر مي گويند: خوشبختانه کنار توجه به زمینه سازی و اعتمادسازی که از سال ها قبل توسط انجمن صورت گرفته مي باشد و خروجی انجمن در این سال ها ساعت به ساعت اتفاقات خوبی رخ می دهد و گنجینه ما پربارتر، سرویس دهی ما روان تر و همچنین شناسایی عکس ساعت ها برای اضافه شدن به آرشیو بیشتر می شود و سازمان ها و افراد مراجعه بیشتری به ما دارند که این بسیار خوشحال کننده اند.

وی ادامه داد: اتفاقی که در حوزه تصویری در دوران انقلاب و دفاع مقدس رخ داد بسیار بی نظیر مي باشد و باید بسیار بیش از اینها به آن توجه شود ولی ما در حد وسعمان در تلاش هستیم کار را پیش ببریم. در حال حاضر بیش از یک میلیون و دویست هزار فریم عکس ساعت و اسلاید در گنجینه ما وجود داشته باشد که رقم قابل تاملی اند.

این عکاس دفاع مقدس بیان نمود: بخشی از عکس ساعت های گنجینه کنار اجازه مالکان نزد ما محفوظ اند و بخشی را هم بعد از اسکن به صاحبانشان بازگرداندیم که بخشی که اسکن شده و به صاحبان آثار بازگردانده شده بیشتر از آن بخشی اند که اصل آثار در اختیار ماست.

میرهاشمی در مورد اکران های هفته دفاع مقدس نیز مي گويند: علاوه بر همکاری کنار حوزه هنری و انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس برای برپایی نمایشگاه «و آن دقایق آبی»، امسال کارگاهی در چهارمحال و بختیاری برپا کردیم و مرتضی اکبری نیز کارگاهی در بوشهر برپا نمود. همچنین سه نمایشگاه از عکس ساعت های دوران دفاع مقدس در شهرهای کردستان، خراسان شمالی و مرکزی برپا کردیم که این نمایشگاه ها کنار مشارکت انجمن های استان و نهادهای مربوطه صورت شد.

رییس انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس کنار اشاره به اینکه انتشار کتاب خواندني های عکاسان جنگ را ادامه خواهند داد، بیان نمود: ما امیدمان این اند که گنجینه ای که جمع آوری کردیم هر ساعت بیشتر مورد استفاده پژوهشی قرار بگیرد. یکی از خروجی های انجمن در این حوزه انتشار کتاب خواندني اند که تا پایان سال ۹۶ چهار عنوان کتاب خواندني منتشر خواهد نمودند و در نیمه اول سال ۹۷ نیز چند عنوان کتاب خواندني دیگر در دست انتشار خواهیم داشت.

وی در پاسخ به اینکه چرا نمایشگاه هایی کنار محوریت دفاع مقدس حتی در هفته دفاع مقدس کمرنگ اند، اظهار نمود: من مبنای چنین اتفاقی را مباحث پژوهشی- رفتاری کنار سوژه دفاع مقدس می دانم. باورم این اند که اگر کنار این سوژه رفتار پژوهشگرانه ای داشته باشیم، حرف های زیادی برای گفتن داریم. ما منتظر مناسبت ها هستیم در حالیکه این دوران باید در زندگی ما جاری خواهد مي باشد. نگاه زنده و پویا به آن دوران را معمولا کمتر شاهد هستیم و همین می شود که شرایط را از دست می دهیم. 

میرهاشمی در پایان در مورد اینکه آیا سوژه مدافعان حرم و جمع آوری تصاویر مربوط به سوریه و عراق نیز جزو وظایف این انجمن تعریف می شود یا خیر، مي گويند: تعریفی که ما از انقلاب و دفاع مقدس داریم فراتر از یک ساعت محدود اند لذا هر آنچه در ادامه بحث انقلاب و دفاع مقدس خواهد مي باشد برای ما محترم و قابل پیگیری اند، ولي ما در حد توانمان می توانیم به مباحث ورود کنیم و برای ورود به این موارد نیازمند امکانات و حمایت هستیم. تا به حال تلاش هایی برای حمایت از عکاسان برای حضور در سوریه و لبنان داشته ایم و سعی داریم اگر کتاب خواندني عکس ساعت های این سوژه کامل شود آن را چاپ کنیم.

لینک مطلب

ثبت ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار عکس ساعت و اسلاید از جنگ

منبع :www.news.naqderooz.com
دنيا هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز