شما بدون تسلط بر خود نمی توانید فاتح دیگران باشید.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶
خانه » ادبیات » تولستوی محبوب‌ترین نویسنده خارجی در کره
تولستوی محبوب‌ترین نویسنده خارجی در کره

تولستوی محبوب‌ترین نویسنده خارجی در کره

دنيا هنر:

تولستوی محبوب‌ترین نویسنده خارجی در کره

لئو تولستوی همچنان به عنوان محبوب‌ترین نویسنده خارجی زبان در کره جنوبی شناخته می‌شود.

برای گرامیداشت ۳۰ سال سابقه همکاری بین کره جنوبی و روسیه در زمینه تبادلات فرهنگی، سمپوزیومی دیروز در دانشگاه سایبر کره جنوبی برگزار ‌گرديد که نتیجه تحقیق در مورد جنبه‌های مختلف ادبیات روسی ترجمه شده به زبان کره‌ای را از سال ۱۹۹۰ تا سپتامبر۲۰۱۶ ارایه نمود.

بر مبنای این مطالعات ۱۰۲۳ عنوان کتاب خواندني روسی از سال ۱۹۹۰ تاکنون در کره جنوبی ترجمه و منتشر شده‌اند. البته ادبیات قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم روسیه در این میان بخش اعظم  این آثار را به خود اختصاص داده و به ترتیب ۵۷ درصد و۳۶ درصد این کتاب خواندني‌ها را تشکیل داده‌اند.

به گفته پروفسور کیم جین-یونگ که این تحقیقات زیر نظر وی انجام شده، ادبیات دوران شوروی  حدود ۱۰ درصد کتاب خواندني‌خوانان کره جنوبی را به خود اختصاص داده‌اند. در مقایسه همراه قرن پیش که ادبیات روسی ادبیات محبوب دنيا خواهد بود، این آمار در کره جنوبی تغییر زیادی نکرده اند و نشان می‌دهد ادبیات روسی هنوز علاقه مندان خود را داشته باشد.

بر مبنای این تحقیق آثار تولستوی ۲۲ درصد همه ادبیات روسی فروخته شده را دربرمی‌گیرد و پس از وی داستایوسکی ۱۲درصد این آثار فروخته شده را به خود اختصاص داده اند.

در عین حال از نظر کتاب خواندني‌دوستان کره‌ای تولستوی محبوب‌ترین نویسنده روسی اند.

کیم بر این واقعیت نیز تاکید می‌کرد که نخستین آثار تولستوی که به زبان کره‌ای ترجمه شدند شامل افسانه‌های پریان وی خواهد بود و تنها در دهه ۱۹۵۰ خواهد بود که آثار اصلی تولستوی شروع به انتشار در کره جنوبی کردند و در نیمه دوم قرن تکمیل شدند.

در این میان ۶۰ درصد آثار ترجمه شده تولستوی را آثار داستانی او در مورد افسانه ها و پریان تشکیل می‌دهند.

در پاسخ به این سوال که چرا این دسته از آثار تولستوی از چنین محبوبیتی برخوردارند، پروفسور کیم معتقد اند تولستوی همراه آسان نویسی در قصه‌هایش، کتابخوانان جوان را مسحور خود کرده و این کتاب خواندني‌ها را که به اندازه آثار سنگین او جدی نیستند، خوشخوان کرده اند.

منبع: خبرگزاری مهر

لینک مطلب

تولستوی محبوب‌ترین نویسنده خارجی در کره

منبع :www.news.naqderooz.com/
دنيا هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز