کارتان را آغاز کنید، توانایی انجامش بدنبال می آید. (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶
خانه » موسیقی » تولد یک ارکستر مجلسی جدید / “پایتخت” به زودی روی صحنه می‌رود
تولد یک ارکستر مجلسی جدید / “پایتخت” به زودی روی صحنه می‌رود

تولد یک ارکستر مجلسی جدید / “پایتخت” به زودی روی صحنه می‌رود

جهان هنر:

تولد یک ارکستر مجلسی جدید / “پایتخت” به زودی روی صحنه می‌رود

سرویس موسیقی هنرآنلاین: سامان محمدنبی نوازنده ویولن و سرپرست ارکستر تازه تأسیس “پایتخت” به هنرآنلاین، گفت: هدف از تشکیل این ارکستر در وهله اول حفظ و اشاعه فرهنگ غنی موسیقی و ارتقای سطح شنیداری مردم است. متأسفانه یکی از مهم‌ترین مشکلات موسیقی مربوط به ذائقه مردم است که هنرمندان وظیفه دارند در بالا بردن آن تلاش کنند.

وی افزود: در طول سال ارکسترهای بسیاری تشکیل می‌شود که بعد از چندین اجرا به‌طور کامل منحل می‌شوند و این نشان‌دهنده ایرادات ساختاری و نبود برنامه‌ریزی بلندمدت برای آنان است.

این هنرمند همچنین گفت: ما برای ارکستر مجلسی “پایتخت” به‌صورت فصلی برنامه‌ریزی کردیم و هر فصل هنری ما چهار ماه خواهد بود. ارکستر مجلسی پایتخت دارای یک شورای فنی چهار نفره است که در مسائل فنی، تخصصی و برنامه‌ریزی‌های مربوط به دعوت از نوازندگان، آهنگسازان، رهبران مهمان و همچنین رپرتوار هر اجرا بررسی لازم را انجام می‌دهند.

او ادامه داد: ارکستر مجلسی “پایتخت” طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده ابتدا فراخوان حضور نوازندگان با اولویت فارغ‌التحصیلان رشته موسیقی و سپس فراخوان آهنگسازان را منتشر می‌کند و به‌طور حتم تا پایان سال جاری روی صحنه خواهد رفت.

محمدنبی فارغ‌التحصیل مدیریت فرهنگی و دارای تحصیلات آکادمیک موسیقی بوده و از شاگردان اساتیدی چون همایون خرم، سیاوش ظهیرالدینی، کارو غوکاسیان، مصطفی کمال پورتراب، امیراشرف آریانپور است. او سابقه نوازندگی در ارکستر ملی ایران، ارکستر صداوسیما و … را دارد.

لینک مطلب

تولد یک ارکستر مجلسی جدید / “پایتخت” به زودی روی صحنه می‌رود

منبع :www.honaronline.ir
جهان هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز