افراد موفق کارهای متفاوت انجام نمی دهند، بلکه کارها را بگونه ای متفاوت انجام می دهند. (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶
خانه » موسیقی » توضیحات صفی‌پور درباره همکاری فدراسیون فوتبال و بنیاد رودکی
توضیحات صفی‌پور درباره همکاری فدراسیون فوتبال و بنیاد رودکی

توضیحات صفی‌پور درباره همکاری فدراسیون فوتبال و بنیاد رودکی

جهان هنر:

توضیحات صفی‌پور درباره همکاری فدراسیون فوتبال و بنیاد رودکی

سرویس موسیقی هنرآنلاین: علی‌اکبر صفی‌پور مدیرعامل بنیاد رودکی در خصوص جزییات تفاهم‌نامه فدراسیون فوتبال و بنیاد فرهنگی هنری رودکی توضیح داد: به بهانه حضور تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، اتفاق مهمی در حوزه هنر و ورزش کشورمان افتاده و تفاهم‌نامه‌ای بین فدراسیون فوتبال و بنیاد فرهنگی-هنری رودکی برای تولید سرود اعزام تیم ملی به جام جهانی و اجرای آن توسط ارکستر تنظیم شده است.

او به اهمیت این موضوع اشاره کرد و گفت: این اتفاق از چند نظر حائز اهمیت است. ما در حوزه اجتماع و ورزش به نتیجه رسیده‌ایم که اگر قرار است کار خوبی انجام گیرد و اتفاق خوبی در زمینه معرفی و کنار هم قرار گرفتن فرهنگ و ورزش در یک بستر بیافتد، باید از مهم‌ترین داشته‌های خود استفاده کنیم. مهم‌ترین داشته‌های یک کشور در حوزه ارکسترهای موسیقی است. ما جزء کشورهایی هستیم که هم ارکستر سمفونیک و هم ارکستر ملی داریم، پس می‌توانیم در بالاترین سطح ممکن کارهای خوبی را به انجام برسانیم.

صفی پور ادامه داد: خوشبختانه این توافق حاصل شد و این اتفاق با مدیریت بنیاد و رودکی و حمایت فدراسیون فوتبال، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت فرهنگی انجام می‌گیرد. امیدمان این است که این قطعه خیلی زود ساخته شود و پیش از اعزام تیم ملی در تالار وحدت بدرقه تیم صورت بگیرد.

او در خصوص ارکستر اجراکننده این قطعه گفت: ارکستر با ترکیبی از ارکستر سمفونیک و ارکستر ملی این قطعه را اجرا خواهد کرد. مهم‌ترین موضوع این است که برنامه‌ریزی به گونه‌ای پیش برود که اعضای ارکستر با تیم ملی به روسیه اعزام شوند و شب‌های ماندگاری را در سه شهری که تیم‌مان مسابقه دارد، رقم بخورد. با این اتفاق فرهنگمان در کنار تیم ملی کشورمان خواهد درخشید.

لینک مطلب

توضیحات صفی‌پور درباره همکاری فدراسیون فوتبال و بنیاد رودکی

منبع :www.honaronline.ir
جهان هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز