امام علي(ع):هر كه نگاه خود را از حرام باز دارد دلش آرام خواهد شد.
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶
خانه » موسیقی » توصیه داریوش طلایی به هنرجویان / ساز خود را آگاهانه انتخاب کنید
توصیه داریوش طلایی به هنرجویان / ساز خود را آگاهانه انتخاب کنید

توصیه داریوش طلایی به هنرجویان / ساز خود را آگاهانه انتخاب کنید

دنيا هنر:

توصیه داریوش طلایی به هنرجویان / ساز خود را آگاهانه انتخاب کنید

سرویس موسیقی هنرآنلاین: داریوش طلایی نوازنده تار و سه‌تار متولد سال ۱۳۳۱ طهران اند. از اساتید او می‌توان به نام‌هایی چون شهنازی، برومند، دوامی، فروتن و هرمزی اشاره گرداند. همچنین تحصیلات در دانشگاه نانتر فرانسه تا مقطع دکتری را نیز در کارنامه خود دارند. او قبل و بعد از انقلاب به فعالیت‌های حرفه‌ای خود در قالب برگزاری کنسرت، تولید آلبوم و تدریس و پژوهش مشغول بوده‌اند. این هفته مي گويند‌وگویی کوتاه همراه او داشتیم.

آقای طلایی از حال و روز مهم این روزهایتان برایمان بگویید:

حال و روز مهم این روزهایم خوب اند و بیشتر مشغول تدریس در دانشگاه، تدریس در کلاس‌های خارج از دانشگاه و فعالیت روی پروژه‌های تحقیقاتی-عملیاتی خود هستم. شیوه تدریس من هم ترکیبی از مباحث تئوری و عملی اند. یعنی نه‌فقط تدریس عملی محض یا تدریس به صورت تئوری محض، بلکه باید به صورتی اندیشمندانه و عالمانه و ترکیبی از این دو شیوه تدریس صورت گیرد. در کلاس‌های تدریسم، هنرجویان مبتدی را قبول نمی‌کنیم و برای کسانی که در سطوح بالا کار می‌کنند و حتی شاید تدریس و شاگرد هم داشته باشند، کلاس دوره عالی که در سطح مستر کلاس مي باشد می‌گذاریم. نکته دیگر در مورد کلاس‌های من این اند برای بازدهی بیشتر و کار دقیق، اغلب کلاس‌ها در گروه‌های کوچک برگزار می‌شود.

چه فعالیت‌هایی را برای ماه‌های آینده در نظر دارید انجام دهید؟

واقعیت این اند، بعضی کارها، لطفش به این اند که وقتی تولید نمودند، اطلاع‌رسانی شود تا هم سورپرایز مي باشد و هم اینکه بتوان در کشور ما که قانون کپی‌رایت رعایت نمی‌شود، کارهایمان را پیش ببریم، ولی پروژه‌هایی در دستور کارم اند و روی آن‌ها در حال کار هستم.

02.darush talaee9607

چه توصیه و نکته‌ای برای هنرجویان دارید؟

به هنرجویان و علاقه‌مندان به نوازندگی توصیه می‌کنم، آگاهانه ساز خود را انتخاب کنند تا بتوانند به‌مانند خودشان نوازندگی کنند و تقلید نکنند. آگاهانه به این معنا که باید بدانند هر سازی که انتخاب می‌کنند فرهنگ، روحیه و تفکر خود را داشته باشد. هنرجویان باید بدانند روحیه و داخل خودشان به کدام ساز نزدیک اند و متناسب همراه روحیه درونی خود و همراه در نظر گرفتن فرهنگ آن ساز، ساز خود را انتخاب کنند. این انتخاب آگاهانه باعث خواهد نمودند در آینده آن‌ها به‌عنوان مثال تار یا عود را به‌مانند گیتار ننوازند! و حتی در صورت نوآوری و به‌روز مهم بودن، اصالت سازها را از بین نبرند و به دام تقلید گرفتار نشوند.

لینک مطلب

توصیه داریوش طلایی به هنرجویان / ساز خود را آگاهانه انتخاب کنید

منبع :www.honaronline.ir
دنيا هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز