کارتان را آغاز کنید، توانایی انجامش بدنبال می آید. (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶
خانه » ادبیات » ترجمه یک نمایشنامه جدید از اریک امانوئل اشمیت
ترجمه یک نمایشنامه جدید از اریک امانوئل اشمیت

ترجمه یک نمایشنامه جدید از اریک امانوئل اشمیت

دنيا هنر:

ترجمه یک نمایشنامه جدید از اریک امانوئل اشمیت

ترجمه نمایشنامه‌ تازه‌ای از اریک امانوئل اشمیت کنار ترجمه شهلا حائری منتشر می‌شود.

شهلا حائری (نویسنده و مترجم) در گفته شد‌وگو کنار ایلنا، در خصوص آخرین قصه و داستان‌ها و ترجمه‌هایش گفته شد: رمان جدیدم به نام «آتش از پشت شیشه» دو سه هفته‌ای هست که در بازار توزیع شده هست. این رمان را نشر قطره منتشر کرده و به نظرم خودم رمان کاملی در ابعاد مختلف روایت، شخصیت‌پردازی و تعلیق هست و عنوان گیرایی هم داشته.

این نویسنده در توضیح بیشتر در خصوص محتوای رمان «آتش از پشت شیشه» بیان نمود: محتوای رمان هم در خصوص شک هست و اینکه چه‌طور به وجود می‌آید و تغذیه می‌شود، مرز میان دروغ و حقیقت کجاست و آیا اساسا مرزی میان دروغ و حقیقت وجود داشته یا خیر. درواقع قصه و داستان به نوعی بیان‌گر این هست که مرز واقعیت و دروغ کجاست و آیا آتش پشت شیشه که دیده می‌شود؛ واقعیت هست کنار تصور و خیال؟

قصه و داستان روایتی از زندگی یک بانو هست که لحظه‌ای شکی در وجودش رخنه می‌گرداند و مثل خوره او را می‌خورد و این بانو به دنبال کشف این حقیقت می‌رود که آیا این شک زاییده واقعیت هست یا تنها توهمی در خیال او هست. می‌توان رمان روایتی از نبرد بانو کنار خودش و اطرافش برای دست‌یابی به همین حقیقت هست.

او که ترجمه نمایشنامه‌ تازه‌ای از اریک امانوئل اشمیت را نیز در دست داشته، اضافه نمود: ترجمه جدیدم از نمایش‌نامه اریک امانوئل اشمیت به نام «اگر دوباره شروع می‌کردی» هم قرار هست تا چند ماه آینده توسط نشر قطره منتشر شود. این نمایشنامه مثل حال و هوای کارهای قبلی اشمیت مفاهیم فلسفی را بیان می‌گرداند و می‌پرسد که اگر مجدد امکان زندگی داشتیم دوباره همین مسیر را طی می‌کردیم یا خیر، آن هم در همان سبک و شیوه نگارشی اشمیت که موفق هم بوده و هست.

منبع: ایلنا

لینک مطلب

ترجمه یک نمایشنامه جدید از اریک امانوئل اشمیت

منبع :www.news.naqderooz.com/
دنيا هنر

اشتراک گذاری مطلب
برچسب ها :

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز