اگر صخره در مسیر رود نبود ،رود هیچ آوازی از خود سر نمی داد.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶
خانه » ادبیات » ترجمه رمان برنده پولیتزر منتشر نمودند
ترجمه رمان برنده پولیتزر منتشر نمودند

ترجمه رمان برنده پولیتزر منتشر نمودند

دنيا هنر:

ترجمه رمان برنده پولیتزر منتشر نمودند

ترجمه رمان «اَمبرسون‌های باشکوه» نوشته بوث تارکینگتون که برنده جایزه پولیتزر ۱۹۱۹ شده هست به بازار کتاب خواندني آمد.

رمان «اَمبرسون‌های باشکوه» همراه ترجمه ناهید قادری در ۳۹۶ صفحه همراه شمارگان ۱۱۰۰ نسخه و قیمت ۲۹۰۰۰ تومان از سوی انتشارات متیس منتشر شده هست.

در معرفی ناشر از این نویسنده و کتاب خواندني آمده هست: نویسنده این کتاب خواندني که در کنار ویلیام فالکنر و جان آپدایک جایزه پولیتزر را دومرتبه برد، بوث تارکینگتون، رمان‌نویس و دراماتیست آمریکایی هست که اگرچه هرگز از دانشگاه محل تحصیلش پرینستون، مدرکی نگرفت، ولي بارها نامزد و برنده جوایز ادبی و مدارک افتخاری نمودند و آثارش بارها در لیست پرفروشترین‌ها قرار گرفته و اقتباس سینمایی شدند. تارکینگتون که خود زاده اواخر قرن نوزده، یعنی عصر طلایی ظهور تحولات گسترده اقتصادی و اجتماعی در آمریکا و آغاز موج مهاجرت به این کشور مي باشد برای توصیف‌هایش از آمریکای در حال رشدِ روزگارش شهرت داشته باشد. توصیف او از این رشد، نه تنها خود آمریکا، به‌عنوان یک کشور، که تاثیر همین رشد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بر شهروندان را در رمان‌هایی از جمله پن راد، جولیای نجیب و هفده شامل می‌شود.

سه‌گانه رشد او نیز از این قاعده مستثنی نیست. این سه‌گانه سري سه رمان همراه محوریت موضوعی رشد هست: شماره یک: آشوب، دو: امبرسون‌های باشکوه و سه: میدلندی‌ها یا خیابان ملی.

شماره دوِ این سري، «امبرسون‌های باشکوه»، برنده پولیتزر ۱۹۱۹، از جمله صد رمان برتر قرن بیستم به انتخاب مادرن‌لایبرری و اقتباس‌شده برای هالیوود به دست اورسن ولز در سال ۱۹۴۲، از جمله معروف‌ترین و شناخته‌شده‌ترین آثار او هست. این رمان خلاصه داستانِ مرگِ «پول کهنه» و ظهور سرمایه‌داران جدیدی هست که از هر فرصتی و به هر قیمتی در پی پول جدید هستند. رشد مانند موجی مهیب در عرض چند سال آمریکا را متحول می‌کرد، بسیاری که نمی‌توانند خود را همراه آن وفق دهند، فرومی‌افتند. همراه سقوط سرمایه‌داران قدیمی، تازه‌به‌دوران‌رسیده‌ها از هر گوشه بیرون می‌زنند و به طریقی رشد می‌کنند.

جورج امبرسون مینافر، شخصیت اصلی رمان «امبرسون‌های باشکوه»، در میانه این آشوب دوران نوجوانی خود را پشت سر می‌گذارد. او پسری هست به‌شدت مغرور که به پول و ثروت پدربزرگش بسیار غره هست، ولي حالا رشد آمریکا همراه رشد او متقارن شده هست. او همراه سرسختی از تغییر سر باز می‌زند و این رشد را پدیده‌ای اضافه می‌داند، ولي آیا او می‌تواند برخلاف این جریان رفتن را تاب بیاورد؟

منبع: ایسنا

لینک مطلب

ترجمه رمان برنده پولیتزر منتشر نمودند

منبع :www.news.naqderooz.com/
دنيا هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز