هنر ما را به گونه اي رويايي از درد هستي رها مي سازد.
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶
خانه » ادبیات » ترجمه خلاصه داستان‌های برگزیده جایزه «اُهنری» به فارسی
ترجمه خلاصه داستان‌های برگزیده جایزه «اُهنری» به فارسی

ترجمه خلاصه داستان‌های برگزیده جایزه «اُهنری» به فارسی

دنيا هنر:

ترجمه خلاصه داستان‌های برگزیده جایزه «اُهنری» به فارسی

کتاب خواندني خلاصه داستان‌های برگزیده جایزه «اُهنری» سال ۲۰۰۱ همراه عنوان «عمیق» منتشر نمودند.

انتشارات کتاب خواندني نیستان  خلاصه داستان‌های برگزیده جایزه ادبی «اُهنری» در سال ۲۰۰۱ را در قالب سري مجموعه داستانی همراه عنوان «عمیق» منتشر گرداند.

این کتاب خواندني در قالب سري مجموعه یک‌صد جلدی خلاصه داستان‌های برگزیده این جایزه ادبی مهم که در طول یک قرن گذشته برگزار شده هست منتشر و در جریان ترجمه تمامی این سري مجموعه در انتشارات کتاب خواندني نیستان، ترجمه شده هست.

«عمیق» شامل هفت خلاصه داستان کوتاه هست که به انتخاب «لری دارک» در این کتاب خواندني قرار گرفته هست و در میان نویسندگان آن اسامی قابل توجهی همچون جورج ساندرز که در سال جاری برنده جایزه ادبی من بوکر بوده هست و نیز آلیس مونرو برنده جایزه نوبل ادبیات و ملقب به ملکه خلاصه داستان کوتاه نیز به چشم می‌خورد. این آثار از میان خلاصه داستان‌های انگلیسی منتشر شده در مجلات ایالات متحده آمریکا در سال ۲۰۰۰ توسط دارک و گروه داوران انتخاب شده هست.

وی در مقدمه دقیقی که بر این کتاب خواندني نوشته، همراه اشاره به اینکه سعی کرده در این سري مجموعه به سراغ آثار و متون غیر منتظره برای مخاطب خود برود و او را همراه بهترین و بی‌نقص‌ترین خلاصه داستان‌های کوتاه که ویژگی خاصی نیز دارند مواجه کرد.

به گفته دارک که سرویراستار این کتاب خواندني نیز به شمار می‌رود، کتاب خواندني آثار منتخب جایزه ا. هنری در سال ۲۰۰۱ از انتخاب و انتشار خلاصه داستان‌های بسیار کوتاه به سمت انتخاب و انتشار خلاصه داستان‌های بلند یا به اصطلاح نوولت رفته که مجال بیشتری برای کشف ایده‌ها و نیز بسط طرح داستانی و روایت داشته باشد. از سوی دیگر مشتاقان به خلاصه داستان کوتاه همراه نگاه به خلاصه داستان‌های این کتاب خواندني می‌توانند در معرض مواجهه همراه گرایش تازه در نگارش خلاصه داستان کوتاه در دنيا قرار گرفته و خود را نیز طبع‌آزمایی کنند.

این کتاب خواندني در ۱۳۷صفحه همراه قیمت ۲۱۰۰۰ تومان منتشر شده هست.

منبع: خبرگزاری مهر

لینک مطلب

ترجمه خلاصه داستان‌های برگزیده جایزه «اُهنری» به فارسی

منبع :www.news.naqderooz.com/
دنيا هنر

اشتراک گذاری مطلب
برچسب ها :

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز