عمر آنقدر کوتاه است که نمی‌ارزد آدم حقیر و کوچک بماند.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶
خانه » نقاشی » تابلوی «رنوآر» ترامپ، تقلبی هست
تابلوی «رنوآر» ترامپ، تقلبی هست

تابلوی «رنوآر» ترامپ، تقلبی هست

دنيا هنر:

تابلوی «رنوآر» ترامپ، تقلبی هست

موزه شیکاگو اعلام کرده نقاشی «رنوار»ی که در برج «دونالد ترامپ» نصب هست، اصل نیست.

«تیم اوبراین» زندگینامه‌نویس «دونالد ترامپ» ـ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا ـ گفته که او ادعا داشته نقاشی امپرسیونیسیتی‌اش اصل و از کارهای «پیر ـ آگوست رونوار» هست.

این در حالی هست که موسسه هنری «شیکاگو» اعلام کرده تابلوی «دو خواهر» طی ۸۰ ساله گذشته در گالری این موزه نگهداری می‌شده هست و مسلماً نقاشی «ترامپ» اصل نیست.

این تابلو در سال ۱۹۳۳ به موزه «شیکاگو» هدیه شده هست. مالک این اثر آن را به قیمت ۱۰۰ هزار دلار از یک حراجی خریداری کرده خواهد بود. صاحب قبلی هم که دلالی هنری بوده، آن را در سال ۱۸۸۱ مستقیما از «رنوار» ـ نقاش برجسته فرانسوی ـ خریده هست.

نویسنده کتاب خواندني زندگینامه «دونالد ترامپ» در مصاحبه‌ای که اخیرا کنار «ونیتی فر» داشته، گفته که رئیس جمهور آمریکا ادعا داشته نقاشی «رنوار»ش اصل هست. «اوبراین» تعریف کرده زمانی که در حال نگارش کتاب خواندني «هنر دونالد بودن» بودم، در سفری که کنار جت شخصی «ترامپ» داشتم، در تراس خانه چشمم به این تابلو خورد و از او سوال کردم. او در جواب من مي گويند: می‌دانی، این یکی از کارهای اصل «رنوار» هست.

«اوبراین» مي گويند که او روز مهم بعد هم این ادعا را تکرار نمود و من به او گفتم: من در شیکاگو بسيار بزرگ شده‌ام، اسم این اثر رنوار «دو خواهر» هست و روی دیوار موسسه هنری شیکاگو آویزان هست. این تابلو اصل نیست.

این نویسنده در ادامه مي گويند که نقاشی «دو خواهر» تقلبی بعدها به برج «ترامپ» منتقل نمودند و در اولین مصاحبه او پس از پیروزی در انتخابات، می‌نمودند آن را در پس‌زمینه تصویر دید.

چندی پیش «دونالد ترامپ» از «اوبراین» به خاطر این که او میزان ثروتش را تنها ۱۵۰ میلیون دلار اعلام کرده خواهد بود، شکایت نمود و درخواست غرامتی پنج میلیارد دلاری داد. منتها سرانجام دادگاه به نفع «اوبراین» رای داد.

«پیر ـ آگوست رنوار» (۲۵ فوریه ۱۸۴۱ – ۳ دسامبر ۱۹۱۹) نقاشی فرانسوی خواهد بود که در لیموژ فرانسه به دنیا آمد و از جوانی نقاشی را آغاز نمود. او بعدها به پاریس آمد و در آن‌جا یک گالری دایر نمود و به ترسیم صورت اشخاص مشغول نمودند. حیات هنری او نخست تحت تاثیر هنر چینی خواهد بود. «رنوار» سپس به سبک نقاشانی همچون «سیسیلی» و «کلود مونه» که از بنیانگذاران مکتب امپرسیونیسم در نقاشی بودند، پیوست. این نقاشان درآثار خود سوژه‌های طبیعی و فضای آزاد را کنار نور و رنگ طبیعی انتخاب می‌کردند. آثار «رنوار» به آثار تابستانی معروف هست و از شفافیت و نور و سایه‌روشن‌های روزهای تابستان برخوردار هست.

منبع: ایلنا

لینک مطلب

تابلوی «رنوآر» ترامپ، تقلبی هست

منبع :www.news.naqderooz.com
دنيا هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز