ارزش انسان به افکار و باورهای اوست
خوش آمدید - امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶
خانه » فیلم و سریال » بیوگرافی محمود احمدی نژاد رییس جمهور سابق ایران
بیوگرافی محمود احمدی نژاد رییس جمهور سابق ایران

بیوگرافی محمود احمدی نژاد رییس جمهور سابق ایران

دنيا هنر:

بیوگرافی محمود احمدی نژاد رییس جمهور سابق ایران

دکتر محمود احمدی نژاد سیاست مدار و استاد دانشگاه ایرانی میباشد که از سال ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۴ شهردار طهران و از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۲ ششمین رییس جمهوری ایران را بر عهده داشت.

بیوگرافی محمود احمدی نژاد رییس جمهور سابق ایران

بیوگرافی محمود احمدی نژاد

دکتر محمود احمدی نژاد در ششم آبان سال ۱۳۳۵ در آرادان گرمسار در خانواده ای مذهبی به دنیا آمد، وی چهارمین فرزند خانواده می خواهد خواهد بود و در یک سالگی به همراه خانواده در محله نارمک طهران ساکن گرديد. پدر محبت او به شغل آهنگری مشغول خواهد بود و از این راه خانواده را مدیریت می گرداند. وی پیش از پیروزی انقلاب و در دوران دانشجویی کنار شرکت در مجالس سیاسی و مذهبی وارد فعالیتهای سیاسی گرديد. تهیه و توزیع اعلامیه های حضرت امام خمینی و شرکت در تظاهرات از دیگر فعالیتهای وی در این زمینه خواهد بود.

همسر و زوجه وی اعظم السادات فراحی می خواهد خواهد بود و دارای سه فرزند به نام های مهدی، علیرضا و حسنی میباشد.

تحصیلات محمود احمدی نژاد

محمود احمدی نژاد دوران تحصیل خود را تا مقطع پایانی متوسطه در مدرسه‌های طهران از جمله مدرسه سعدی و مدرسه دانشمند پشت سر گذاشت و کنار کسب رتبه ۱۳۲ از کنکور سراسری در سال ۱۳۵۴ در رشته مهندسی راه و ساختمان دانشگاه علم و صنعت ایران دوره تحصیلات عالی را شروع گرداند. در سال ۱۳۶۵، پس از فارغ‌التحصیل شدن در مقطع لیسانس در همان سال (پس از ۱۱ سال)، در مقطع کارشناسی ارشد همان دانشگاه پذیرفته گرديد و در سال ۱۳۶۸ نیز به عضویت در هیئت علمی دانشکده عمران دانشگاه علم و صنعت ایران درآمد. 

در سال ۱۳۷۶ و همزمان کنار داشتن سمت استانداری اردبیل و مشاور فرهنگی وزیر فرهنگ و آموزش عالی، موفق به دریافت مدرک تحصیلی دکترا در رشته مهندسی و پخش‌ریزی حمل و نقل ترافیک گرديد.
وی طی تدریس در این دانشگاه، پژوهش‌های علمی، راهنمایی چند پایان‌نامه کارشناسی ارشد در زمینه‌های مختلف مهندسی حمل و نقل را، بر عهده داشته‌هست.
احمدی‌نژاد در دوران دانشجویی عضو انجمن اسلامی و تیم فوتبال دانشگاه علم و صنعت ایران خواهد بود. او از هدایت‌کنندگان اصلی طیف فکری طرفداران خط امام در انجمن اسلامی خواهد بود، و به فعالیت‌های سیاسی می‌پرداخت. مجتبی ثمره هاشمی، صادق محصولی، مسعود زریبافان و علیرضا علی‌احمدی از دوستان دوران دانشجویی احمدی‌نژاد بودند.

بیوگرافی محمود احمدی نژاد رییس جمهور سابق ایران

استانداری اردبیل

محمود احمدی نژاد از سال ۱۳۷۲ تا ۱۳۷۶ در شرایطی که به عنوان مشاور فرهنگی وزیر فرهنگ و آموزش عالی فعالیت می‌گرداند به عنوان اولین استاندار استان جدید التأسیس اردبیل منصوب گرديد. وی پس از پایان فعالیت در اردبیل، در سال ۱۳۷۷ کاندیدای نخستین دوره انتخابات شورای شهر طهران و در سال ۱۳۷۸ کاندیدای ششمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از طهران خواهد بود که در هر دو انتخابات ناکام گرديد. وی همچنین متهم به دستکاری در نتیجه انتخابات از طرف شورای نگهبان هست.

برخی اقدامات و دست‌آوردهای او در ساعت استانداری به شرح زیر هست:

 •     راه‌اندازی تشکیلات اداری استان
 •     انتخاب به عنوان استاندار نمونه کشور در سه سال متوالی
 •     استانداری برتر در زمینه فعالیت عمرانی
 •     بازسازی ۷۵۰۰ واحد مسکونی تخریب شده در جریان زلزله اردبیل در طول ۷ماه.
بیوگرافی محمود احمدی نژاد رییس جمهور سابق ایران

اقدامات احمدی‌نژاد در بازسازی سریع خانه‌های تخریب‌شده در ساعت زلزله اردبیل در سال ۱۳۷۵ که هزار کشته به جای گذاشت، مورد تقدیر قرار شد؛ ولی در آرای انتخابات ریاست جمهوری در استان اردبیل او از میان هفت کاندیدای انتخاباتی رتبه ششم را به دست آورد، منتقدین او، این رأی را نشانه نارضایتی مردم اردبیل از استانداری او دانستند.
او رئیس ستاد انتخاباتی اکبر هاشمی رفسنجانی در انتخابات دوره ششم مجلس شورای اسلامی در منطقه نارمک خواهد بود.
در ساعت استانداری اردبیل، شکایت وی مبنی بر نشر اکاذیب از روزنامه سلام، همراه کنار کیفرخواست یکی از اعضای موتلفه از طرف نمایندگان، در روند تعطیلی روزنامه سلام در تیرماه ۱۳۸۷ مؤثر خواهد بود. این در حالی خواهد بود که وزارت اطلاعات به عنوان شاکی اصلی، شکایت خود را از روزنامه سلام پس گرفته خواهد بود.

شهرداری طهران

دکتر محمود احمدی نژاد در ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۲ و به دنبال پیروزی فهرست آبادگران در انتخابات دوم شورای اسلامی شهر طهران به عنوان شهردار این شهر توسط این شورا انتخاب گرديد. احمدی‌نژاد در دوره شهرداری اقداماتی چون جایگزین کردن تعداد زیادی از چراغ‌های قرمز و تقاطع‌ها کنار دور برگردان، تلاش ناموفق برای پلمپ نمایشگاه بین‌المللی طهران، تغییر مدیریت و محتوای روزنامه همشهری، تقویت و تأسیس مراکز مذهبی و دسته‌های سینه زنی در شهرداری، برخورد کنار فرهنگسراها به عنوان محل فساد و منکر، و تعطیل کردن برخی مراکز فرهنگی شهرداری چون خانه تئاتر، اداره تئاتر، آموزشگاه مجسمه‌سازی، تئاتر نصر و تئاتر پارس خواهد بود.

ریاست جمهوری

دکتر محمود احمدی نژاد در نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران، کنار شعار انتخاباتی «می‌شود و می‌توانیم» وارد عرصه رقابت گرديد.

از مهمترین پخش‌ها و شعارهای انتخاباتی وی می‌توان به موارد زیر اشاره گرداند:

 •     دولت کارآمد و عدالت‌گستر
 •     عدم وجود حرکت سختگیرانه در مورد حجاب بانوان ایرانی
 •     سلامت مدیران
 •     مبارزه کنار فساد اداری
 •     پیشگیری از بروز شکاف بین دولت و مردم
 •     تشکیل «دولت اسلامی»
 •     تثبیت و تقویت آرمان‌خواهی و برائت از ایده‌آلیسم
 •     گفتمان خدمت به جای قدرت
 •     علمی کردن مدیریت
 •     کاهش نرخ تورم از طریق کاهش هزینه‌های دولت و کاهش نرخ سود بانکی
 •     بسط توسعه سیاسی از طریق بالا بردن قدرت بررسي و مشارکت مردم
 •     اولویت دادن به تولید داخلی
 •     حضور دولت در هر استان برای حل مشکلات بخشی
 •     کاهش تصدی‌گری دولت
 •     بالندگی فرهنگ از طریق تقویت هویت ملی و تاریخی و اسلامی ایران
 •     ایجاد فضای آرمانی و آرمانخواهی در کشور برای مقابله کنار معضلات فرهنگی

دور اول ریاست جمهوری

احمدی‌نژاد در تاریخ ۲۵ مرداد ۱۳۸۴ پيامک و متن زيبا کامل پخشٔ دولت خود را اعلام گرداند. او دولت خود را «دولت مهرورزی» یا «دولت مهر» نامید.

دور دوم ریاست جمهوری
حکم ریاست جمهوری او در ساعت ۱۲ مرداد از سوی رهبر ایران امضاء گرديد و او ۱۴ مرداد، در محل مجلس شورای اسلامی سوگند خورد. در این دو مراسم برای اولین بار رئیس جمهور اسبق و نیز رئیس مجلس خبرگان رهبری و دو تن از رقبای انتخاباتی او حضور نداشتند. محسن رضایی رقیب دیگر او هم اعلام گرداند برای احترام به رهبری در مراسم شرکت می‌گرداند.

بیوگرافی محمود احمدی نژاد

اقدامات محمود احمدی نژاد

 • توزیع
  سهام عدالت، بیمه روستاییان و عشایر، بهینه سازی مسکن روستاییان، سهمیه
  بندی مصرف سوخت، اجرای طرحکارت سوخت، هدفمندی یارانه ها، مسکن مهر، رونق
  بورس اوراق بهادار، افزایش تولید و صادرات و دهها مورد دیگر که در این مطلب
  نمی گنجد.
 • در سال ۸۸ در انتخاباتی باشکوه کنار بالاترین درصد مشارکت و کنار رای بی نظیر مردم مجددا به ریاست جمهوری اسلامی برگزیده گرديد.
 • در
  دوران ریاست جمهوری وی ایران توانست در عرصه های مهم فناوری هسته ای به
  پیشرفتهای قابل ملاحظه ای دست یابد، همچنین فضایی شدن ایران و پیشتازی
  ایران در عرص های تولید علم در این دوره محقق گردید.
 • در زمینه
  سیاست خارجی به می توان اقتدار بی سابقه جمهوری اسلامی، کسب ریاست جنبش عدم
  تعهد، برگزاری باشکوه اجلاس سران این جنبش و استقبال بی سابقه مردم لبنان
  از رییس جمهور ایران اشاره گرداند.
 • ایشان در دوره دوم ریاست جمهوری خود را در سال ۹۲ به پایان رسانده و هم اکنون در فعالیتهای دانشگاهی مشغول می باشند.

دوران پس از ریاست جمهوری

محمود احمدی‌نژاد در روزهای پایانی دولت دهم، مجوز تأسیس یک دانشگاه بین‌المللی را از شورای عالی انقلاب فرهنگی شد. احمدی‌نژاد هنگام تحویل نهاد ریاست جمهوری به روحانی اعلام گرداند پس از اتمام دولت دهم، در دانشگاه خود به فعالیت خواهد پرداخت. هر چند بر طبق اظهارات اولیه نام دانشگاه دانشگاه جامع بین‌المللی ایرانیان عنوان شده خواهد بود، منتها کامران دانشجو اعلام گرداند دانشگاه جامع بین‌المللی احمدی‌نژاد، چنین عنوانی ندارد.

وی در تاریخ ۱۳ مرداد ماه ۱۳۹۲ توسط حکم رهبر ایران به عنوان یک شخص حقیقی به عضویت مجمع تشخیص مصلحت نظام درآمد. وی جانشین حسن روحانی شده‌هست که به عنوان یازدهمین رئیس‌جمهور ایران از طرف مردم انتخاب گرديد. احمدی‌نژاد در دوران ریاست‌جمهوریش بیشترین غیبت را در جلسات مجمع به اسم خود ثبت کرده و انتقادات متفاوتی را نسبت به اعضای آن مطرح کرده خواهد بود. غیبت‌های بدون توجیه احمدی‌نژاد در ساعت عضویتش به عنوان شخص حقیقی در مجمع نیز ادامه یافت. احمدی‌نژاد در نخستین جلسه مجمع که پس از روی کار آمدن دولت یازدهم برگزار شده خواهد بود، (۲۶ مرداد) بازهم غیبت گرداند تا همچنان در طول سالهای ۱۳۸۴ تا مرداد ۱۳۹۲، تنها در دو جلسه از سري جلسات مجمع شرکت کرده خواهد خواهد بود.

دکتر محمود احمدی نژاد

برای دریافت آخرین اخبار و تصاویر دکتر محمود احمدی نژاد به صفحه رسمی او در اینستاگرام بروید.

بیوگرافی باراک اوباما ، رییس جمهور سابق آمریکا

مجله jahanehonar.ir

‘); d.write(‘

لینک مطلب

بیوگرافی محمود احمدی نژاد رییس جمهور سابق ایران

منبع :setare.com
دنيا هنر

اشتراک گذاری مطلب
برچسب ها : ,

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز