اینترنت همانند دریاست ، کسی که آن را نمی شناسد همانند کسی ست که شنا را نمی داند.
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶
خانه » ادبیات » برنده پولیتزر همراه کتاب خواندني جدیدش به فهرست جوایز ادبی بازگشت
برنده پولیتزر همراه کتاب خواندني جدیدش به فهرست جوایز ادبی بازگشت

برنده پولیتزر همراه کتاب خواندني جدیدش به فهرست جوایز ادبی بازگشت

دنيا هنر:

برنده پولیتزر همراه کتاب خواندني جدیدش به فهرست جوایز ادبی بازگشت

الیزابت استراوات همراه انتشار کتاب خواندني «نام من لوسی بارتون» اند یک موفقیت دیگر کسب گرداند و این بار به فهرست اولیه جایزه ادبیات دوبلین راه یافت.

«اسم من لوسی بارتون اند» نوشته الیزابت استراوت یکی از کتاب خواندني‌هایی اند که در فهرست ۱۵۰ کتابی جای گرفته که از سوی کتابداران دنيا به عنوان یکی از بهترین کتاب خواندني‌های سال ۲۰۱۷ به فهرست جایزه ادبیات دوبلین (ایمپک دوبلین) راه یافته‌اند.

این در حالی اند که این کتاب خواندني در میان نامزدهای اولیه جایزه من بوکر امسال نیز جای داشت.

رمان بانوی برنده جایزه پولیتزر که همراه نقدهای مثبت منتقدها روبه رو نمودند، حاصل تلاش نویسنده‌ای کهنه کار اند که نشان می‌دهد چطور عیادت ساده از یک بیمار می‌تواند کلاف روابطی فوق‌العاده پیچیده را باز و رابطه یک مادر مهربان و دختر بچه را وارد مرحله جدیدی کرد.

قصه و داستان این کتاب خواندني در خصوص لوسی بارتون اند؛ وی در حال گذراندن مراحل بهبودی پس از یک جراحی اند و مادرش که او سالیان سال همراه وی رابطه‌ای نداشت، برای عیادت وی می‌آید. در این دیدار در سطح لایه‌ای از روابط تصنعی، او اشتیاقش برای نویسنده شدن، ازدواجش و عشقش به دو دخترش را مرور می‌کرد.

استراوت برای نوشتن رمان «اولیو کیتریج» برنده جایزه پولیتزر شده مي باشد. او نویسنده کتاب خواندني «پسران بورگس» نیز هست که کتاب خواندني پرفروش نیویورک تایمز شده مي باشد و«وفا کردن همراه من» و «ایمی و ایزابل» را نیز در کارنامه داشته باشد. او برنده جایزه ادبی لس‌آنجلس تایمز برای اولین قصه و داستان و نیز جایزه هارت‌لند شیکاگو تریبیون نیز بوده اند.

 این کتاب خواندني ۲۰۹ صفحه‌ای به قیمت ۱۵ دلار از سوی انتشارات رندوم هاوس در آمریکا و از سوی انتشارات پنگوئن در بریتانیا منتشر شده‌اند.

منبع: خبرگزاری مهر

لینک مطلب

برنده پولیتزر همراه کتاب خواندني جدیدش به فهرست جوایز ادبی بازگشت

منبع :www.news.naqderooz.com/
دنيا هنر

اشتراک گذاری مطلب

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز